Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se

Pravidla fóra


Fórum pro témata ze školství a vzdělávání, která se nevejdou do jiných tematických fór.Odeslat odpověď
Uživatelské jméno:
Předmět:
Tělo zprávy:
Vložte sem vaši zprávu, může obsahovat maximálně 60000 znaků. 

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Velikost písma:
Barva písma
Možnosti:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Zakázat URL adresy v tomto příspěvku
Otázka
Kolik je na jedné ruce prstů?:
Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
   

Přehled tématu - INF a ZSV - potřebná kvalifikace?
Autor Zpráva
  Předmět příspěvku:  Re: INF a ZSV - potřebná kvalifikace?  Odpovědět s citací
Děkuji ještě jednou za odpovědi. Možná bych se te zeptal z úplně jiné strany: nevíte, zda se dnes uplatní učitel, který má vystudovaný jen jeden obor (třeba ZSV), nebo je nutné mít dva? je mi jasné, že to nikdy nejde zaručit, ale obecně...
Děkuji.
Příspěvek Napsal: pon 16. úno 2015 16:52:41
  Předmět příspěvku:  Re: INF a ZSV - potřebná kvalifikace?  Odpovědět s citací
Pane Nováku, předesílám, že odpověď (jako obvykle) neznám, přesto rád rozdávám rady. Na Vašem místě bych se asi zeptal ve Vaší škole, kde studujete tu politologii, jestli nabízí také učitelské studium. U nás na ČVUT může každý student vedle své odbornosti studovat současně i 3 roky učitelství na MÚVS (a asi se mu sčítají kredity). Kdo dokončí kterýkoli obor bez učitelství, může si učitelství doplnit dodatečně ve dvouletém kombinovaném studiu (k titulu Ing. získá ještě titul Bc. a může pokračovat dál v magisterském studiu pedagogiky na pedagogické fakultě -- nám doporučovali Hradec Králové). Zkusil bych položit dotaz na studijní oddělení, na katedru, na děkanát nebo na rektorát Vaší školy. A na webových stránkách Vaší školy by to nebylo? Hodně štěstí!
Příspěvek Napsal: stř 11. úno 2015 20:29:59
  Předmět příspěvku:  Re: INF a ZSV - potřebná kvalifikace?  Odpovědět s citací
Vážený mladý kolego,
ZSV = politologie, filosofie, psychologie, ekonomika ...
Studium politologie tedy nestačí (i když tuto disciplínu studujete asi daleko hlouběji než budoucí učitelé).
(Odpovídám podle znalosti školní praxe - neznám přesné rozvržení dnešního VŠ studia, ověřte si to.)
Příspěvek Napsal: stř 11. úno 2015 17:44:33
  Předmět příspěvku:  Re: INF a ZSV - potřebná kvalifikace?  Odpovědět s citací
Dobrý den,
děkuji za odpovědi. Rád bych se tedy zeptal - pokud studuji bakaláře politologie, znamená to, že to studium musím zanechat a jít znovu na bakaláře učitelství, nebo lze mít bakaláře z politologie a pak studovat třeba na magistrovi učitelství pro sš?
Děkuji, J.N.
Příspěvek Napsal: stř 11. úno 2015 15:51:16
  Předmět příspěvku:  Re: INF a ZSV - potřebná kvalifikace?  Odpovědět s citací
Příspěvky pana Ryanta čtu rád, ale obávám se, že zde je tazatel natolik neinformovaný, že by mohl jeho odpověď brát doslova. Nemyslím si, že VŠ zkoušky z marxismu dávají oprávnění učit ZSV atd.
Nebylo by žádoucí, aby tyto informace byly dostupnější? Snad by šlo základní požadavky stručně shrnout na stránkách ministerstva (nebo to tam je?), na portálu rvp.cz (nebo odkazovat na rozumný přehled), nabízet odpovědi odborníka (právníka)?
Zde snad je ale odpověď triviální: Pro G je třeba absolvovat učitelství všeobecně vzdělávacích předmětů pro SŠ - obvykle kombinaci 2 předmětů.(ZSV + Informatika najednou nejspíš nebývá. V praxi by bylo ale teoreticky možné, že kvalifikovaný učitel ZSV učí i několik hodin mimo aprobaci.)
Příspěvek Napsal: úte 10. úno 2015 21:46:55
  Předmět příspěvku:  Re: INF a ZSV - potřebná kvalifikace?  Odpovědět s citací
Asi záleží na tom, jestli chcete teprve začít studovat nebo jestli už nějakou kvalifikaci máte. Vystudoval jsem počítače na ČVUT FEL a po létech jsem si doplnil "učitelství odborných předmětů" na ČVUT MÚVS. Učím na gymnáziu informatiku, mohl bych učit i fyziku nebo možná i jiný předmět (ale fyziku jsem už dávno zapomněl, to by nešlo). Vzhledem k tomu, že (na rozdíl od fyziky) jsem samozřejmě složil i státnici z marxismu (tj. dějiny MDH, marx. filosofie a vědecký komunismus), nevím, proč bych nemohl vyučovat i ZSV -- možná že ano. Moc se o tom neví, ale snad každá fakulta každé VŠ umožňuje studovat i učitelství. Učitel by se měl ovšem napřed otrkat -- doporučuji projít vojnou nebo kriminálem než se postavíte před třídu.
Příspěvek Napsal: pon 09. úno 2015 11:42:33
  Předmět příspěvku:  INF a ZSV - potřebná kvalifikace?  Odpovědět s citací
Zdravím,
hledám, ale nikde nemohu na internetu najít odpověď na otázku, co je potřeba mít vystudováno k tomu, abych mohl na gymnáziu či střední škole učit informatiku a ZSV. Mohl by mne prosím někdo nasměrovat?
Děkuji, J.N.
Příspěvek Napsal: ned 08. úno 2015 21:47:47


Přejít na: