Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se



Odeslat odpověď
Uživatelské jméno:
Předmět:
Tělo zprávy:
Vložte sem vaši zprávu, může obsahovat maximálně 60000 znaků. 

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Velikost písma:
Barva písma
Možnosti:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Zakázat URL adresy v tomto příspěvku
Otázka
Kolik barev je na české vlajce:
Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
   

Přehled tématu - Ak som Slovenka, musím urobiť skúšku z českého jazyka?
Autor Zpráva
  Předmět příspěvku:  Re: Ak som Slovenka, musím urobiť skúšku z českého jazyka?  Odpovědět s citací
Dobrý den,

co se týče udělení státního občanství České republiky, podívejte se na stránky ministerstva vnitra: http://www.mvcr.cz/clanek/udeleni-statniho-obcanstvi-ceske-republiky.aspx
Zde by měly být informace v úplnosti.

zdraví Kamila Sladkovská
Příspěvek Napsal: pon 14. úno 2011 16:57:32
  Předmět příspěvku:  Re: Ak som Slovenka, musím urobiť skúšku z českého jazyka?  Odpovědět s citací
A když bych předbíhal - nevíte jak to je potom při žádosti o občanství?

Díky!
Příspěvek Napsal: pon 14. úno 2011 16:43:32
  Předmět příspěvku:  Re: Ak som Slovenka, musím urobiť skúšku z českého jazyka?  Odpovědět s citací
Dobrý den,
pokud bude Vaše žena žádat o povolení k trvalému pobytu jako rodinný příslušník občana EU (ČR) dle některého z ustanovení § 87h zákona o pobytu cizinců, není třeba předkládat doklad z českého jazyka.

Legislativní záležitosti doporučuji dohledávat na následujícím portále: www.portal.gov.cz

s pozdravem Kamila Sladkovská
Příspěvek Napsal: pon 14. úno 2011 10:42:02
  Předmět příspěvku:  Re: Ak som Slovenka, musím urobiť skúšku z českého jazyka?  Odpovědět s citací
Mgr. Kamila Sladkovská píše:
Dobrý den,

povinnost vykonat zkoušku z českého jazyka pro trvalý pobyt v ČR se nevztahuje na občany Evropské unie, Norska, Islandu, Lichtenštejnska, Švýcarska a na jejich rodinné příslušníky.

děkuji a zdraví Kamila Sladkovská


Zdravím,
je to určitě tak, že zkoušku z češtiny nemusí dělat ani rodinní příslušníci občanů EU? Moje žena je z Thajska, takže nebude na zkoušku muset? Nevíte, kde je na internetu aktuální znění zákona?

Díky,
Pavel
Příspěvek Napsal: sob 12. úno 2011 14:38:59
  Předmět příspěvku:  Re: Ak som Slovenka, musím urobiť skúšku z českého jazyka?  Odpovědět s citací
Ďakujem Vám veľmi pekne za odpoveď :)
Příspěvek Napsal: stř 08. pro 2010 23:14:17
  Předmět příspěvku:  Re: Ak som Slovenka, musím urobiť skúšku z českého jazyka?  Odpovědět s citací
Dobrý den,

povinnost vykonat zkoušku z českého jazyka pro trvalý pobyt v ČR se nevztahuje na občany Evropské unie, Norska, Islandu, Lichtenštejnska, Švýcarska a na jejich rodinné příslušníky.

děkuji a zdraví Kamila Sladkovská
Příspěvek Napsal: pon 22. lis 2010 22:25:48
  Předmět příspěvku:  Ak som Slovenka, musím urobiť skúšku z českého jazyka?  Odpovědět s citací
Ahoj,
mňa by zaujímalo, že ak som Slovenka či tak isto musím urobiť skúšku z českého jazyka keď Slováci a Češi boli jeden národ tak by si mali stále rozumieť a nevidím v tom nejaký veľký problém.
Preto ma zaujíma či aj Slováci musia prejsť touto zkúškou.

Ďakujem za Vaše odpovede :)
a prajem pekný deň
Příspěvek Napsal: pon 22. lis 2010 17:17:59


Přejít na: