Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit seOdeslat odpověď
Uživatelské jméno:
Předmět:
Tělo zprávy:
Vložte sem vaši zprávu, může obsahovat maximálně 60000 znaků. 

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Velikost písma:
Barva písma
Možnosti:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Zakázat URL adresy v tomto příspěvku
Otázka
Jaká je barva nebe?:
Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
   

Přehled tématu - Běh přes matematické překážky
Autor Zpráva
  Předmět příspěvku:  Běh přes matematické překážky  Odpovědět s citací
Zábavné opakování z matematiky na začátku nebo na konci školního roku.
Příprava zabrala trochu času, ale dětem „nadělila“ zdravé nadšení a soutěžní atmosféru.
Co je třeba:
Hrací pole: Tabulka na tabuli :) předkreslená. Každé dítě má svůj řádek. V prvním sloupci své jméno a následujících deset dalších sloupků, nadepsaných číslicemi 1 - 10. Nesmí chybět cílová páska.
Překážky: 10 příkladů, s postupně zvyšující se obtížností, na kartičkách s označením 1-10, které jsou rozmístěné na viděných místech ve třídě. Arch s napřesláčku vypsanými výsledky umístěný např. na druhé straně místnosti. všichni žáci mají 10 papírových kartiče na výpočty.
Závodníci: Každý závodník má také svého běžce, malého z papíru vystřiženého panáčka přilepeného k magnetu. (Děti si vyrobily sami v rámci VV)
Soutěž: Magnetičtí závodníci ve startovních blocích prvního políčka tabulky čekají, na odstartování. Po zaznění signálu vybíhá každý žák, hledá příklad s číslem 1, opíše si ho a vypočítá. Poté na archu vyhledá shodný výsledek a pokud ho našel odevzdává kartičku se správným a překontrolovaným výsledkem učiteli. Se svým magnetickým závodníkem přeskočí překážku do dalšího políčka a jde si vyhledat následující příklad. Vyhrává samozřejmě, kdo první doběhne do cíle. A nezapomeňte na medaile!!!
Pokud máte starší děti nebo chcete použít příklady složitější, můžete zkusit krabičkovou variantu: 10 očíslovaných krabiček a v každé kartičky s předepsanými příklady, tzn. děti nic neopisují, ale rovnou počítají na vyzvednutou kartičku.
Příspěvek Napsal: stř 23. čer 2010 13:11:27


Přejít na:  
cron