Pozor! Jste na staveništi. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se

Pravidla fóra


Pokud máte dotaz k fungování modulu Články na Metodickém portálu, něco se vám nedaří udělat, něčemu nerozumíte, nebo vás něco k modulu Články zajímá, projděte si existující témata, možná odpověď najdete. A když nenajdete, ZEPTEJTE SE! Klikněte na tlačítko NOVÉ TÉMA a svou otázku napište. Fórum sledují lidé, kteří o modul Články pečují, ale i vy můžete odpovídat na dotazy svých kolegů!Odeslat odpověď
Uživatelské jméno:
Předmět:
Tělo zprávy:
Vložte sem vaši zprávu, může obsahovat maximálně 60000 znaků. 

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Velikost písma:
Barva písma
Možnosti:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Zakázat URL adresy v tomto příspěvku
Otázka
Kolik barev je na české vlajce:
Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
   

Přehled tématu - Jaké typy odkazů mohu do článku vložit? Jak na to?
Autor Zpráva
  Předmět příspěvku:  Re: Jaké typy odkazů mohu do článku vložit? Jak na to?  Odpovědět s citací
Dobrý den,

děkuji za dotaz.
Odkaz na další část článku dá o něco více práce než hypertextový odkaz na web, nicméně editor článků tuhle funkci skutečně umožňuje.

Postup:
1) Označíte si místo, ze kterého chcete odkazovat.
2) Kliknete na ikonku kotvy na horní liště editoru "Vložit/upravit záložku (kotvu)"Obrázek. Do malé tabulky, která se ukáže, napíšete "a1".
3) Označíte si místo, na které chcete odkazovat.
4) Kliknete na ikonku kotvy a do tabulky zapíšete "a2".
5) Uložíte si, co máte rozpracováno.
6) Označíte si místo, ze kterého chcete odkazovat.
7) Kliknete na ikonku odkazu "Vložit/upravit odkaz" Obrázek. V tabulce vybere řádek "Záložka" - nastavíte "a2" a dáte "Aktualizovat".
8) Označíte si místo, na které chcete odkazovat.
9) Kliknete na ikonku odkazu "Vložit/upravit odkaz". V tabulce vybere řádek "Záložka" - nastavíte "a2" a dáte "Aktualizovat".
10) Výsledek si uložíte. Zda funkce správně funguje, si otestujete v náhledu článku.

Takto získáte dvě místa v jednom článku, která na sebe odkazují. Pokud budete chtít propojit další dvě místa, budete do tabulky zadávat "b1" a "b2", další vnitřní odkazy budou "c1" a "c2" atd. Výše popsanou možnost je výhodné používat zejm. u delších textů, případně u indexů spojených s použitou literaturou (ta musí být ale vypsána přímo v "těle" článku, tj. v hlavním textu, nikoliv v "rodném listu" - v metadatech).

Vím, že je to postup poněkud kostrbatý :lol: .
Zdraví srdečně,


Přílohy:
hypertext.jpg
hypertext.jpg [ 1.12 KiB | Zobrazeno 3103 krát ]
kotva_ikona.jpg
kotva_ikona.jpg [ 891 bajtů | Zobrazeno 3107 krát ]
Příspěvek Napsal: pon 24. říj 2011 12:46:00
  Předmět příspěvku:  Re: Jaké typy odkazů mohu do článku vložit? Jak na to?  Odpovědět s citací
Dobrý den,
v obecných informacích ke psaní Článků jsem našla, že lze vložit/upravit/zrušit odkaz – Tato funkce umožňuje vložit do textu odkazy na internetové stránky nebo odkaz do jiné části článku. Zajímalo by mě, jakým způsobem můžu vložit odkaz do jiné části článku. Nějak na to nemůžu přijít ;) :D
Příspěvek Napsal: ned 16. říj 2011 18:20:49
  Předmět příspěvku:  Jaké typy odkazů mohu do článku vložit? Jak na to?  Odpovědět s citací
Jaké typy odkazů mohu do článku vložit? Jak na to?

V editačním prostředí modulu Články můžeme do příspěvku vložit hned tři typy internetových odkazů, a to třemi rozdílnými postupy.

1) Anotovaným odkazem se myslí odkaz, který prochází samostatným recenzním řízením a který poté bude zveřejněn jak se článkem, tak samostatně v modulu Odkazy. Publikované anotované odkazy jsou finančně honorované. Tabulku pro vkládání si otevřete ikonkou Obrázek na horní liště textového editoru (také si ji můžete spustit toutéž ikonou po rozvinutí rolovacího okna "Provázanost s ostatními moduly" pod editorem). Další informace naleznete zde.

2) Pokud nechcete vkládat odkaz anotovaný, můžete do hlavního textu článku vložit nerecenzovaný a nehonorovaný hypertextový odkaz pomocí ikonky Obrázek na rámu textového editoru. Nejprve vyberte (označte) požadované slovo či sousloví, posléze klikněte na ikonku a pak vyplňte internetovou adresu (URL) do tabulky, která se vám zobrazí, a zadejte „Vložit“.

3) V případě, že chcete odkázat na textový soubor (elektronický dokument), který je na internetu ke stažení, můžete využít též ikonku Obrázek, která vám otevře tabulku pro vyplňování citace/použité literatury. Zde si v první nabídce změníte položku „Publikace“ na „Elektronický dokument“ a dopíšete ostatní požadované údaje. Posléze stisknete „Vložit citaci“. Tento typ odkazu je také nerecenzovaný a nehonorovaný.


Přílohy:
ikona odkazu.jpg
ikona odkazu.jpg [ 927 bajtů | Zobrazeno 3426 krát ]
vložit použitou literaturu.jpg
vložit použitou literaturu.jpg [ 1.11 KiB | Zobrazeno 3426 krát ]
hypertext 2.jpg
hypertext 2.jpg [ 849 bajtů | Zobrazeno 3426 krát ]
Příspěvek Napsal: úte 10. srp 2010 10:24:56


Přejít na: