Odeslat odpověď
Uživatelské jméno:
Předmět:
Tělo zprávy:
Vložte sem vaši zprávu, může obsahovat maximálně 60000 znaků. 

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Velikost písma:
Barva písma
Možnosti:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Zakázat URL adresy v tomto příspěvku
Otázka
Kolik je na jedné ruce prstů?:
Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
   

Přehled tématu - Kam s interaktivní tabulí?
Autor Zpráva
  Předmět příspěvku:  Re: Kam s interaktivní tabulí?  Odpovědět s citací
Mám zkušenosti především s dotykovými obrazovkami 50" a 60", které z principu vyžadují i běžnou tabuli vedle, viz třeba http://www.youtube.com/watch?v=J3OUZVzVX_k.

V řadě škol na prvním stupni si obrazovky učitelky nechaly umístit na zeď za zády dětí na opačnou stranu než tabuli, PC bylo umístěno hned vedle na zeď (což je logické řešení, další monitor není třeba) a k dispozici mají bezdrátovou klávesnici a myš.

Oblíbený je mobilní stojan, na kterém je PC nebo notebook s wi-fi včetně veškeré potřebné kabeláže a jediný kabel se připojuje do zásuvky 220 V. Na stojan si dávají i VHS nebo DVD přehrávač.
Příspěvek Napsal: stř 16. bře 2011 3:02:42
  Předmět příspěvku:  Re: Kam s interaktivní tabulí?  Odpovědět s citací
Eva Holá ve svém blogovém příspěvku také potvrzuje, že se jim ve škole nejlépe osvědčuje mít int. tabuli přímo vpředu a ve středu místnosti:

Takže teď u nás na škole najdete těch zmiňovaných 16 tabulí umístěných (až na jednu výjimku) na čelní stěně. Ve většině tříd na 2. stupni IWB nahradila křídovou tabuli přímo uprostřed. V některých třídách pak máme po straně keramickou tabuli s fixy a někde zelenou magnetickou na křídy. Ve třídách na 1. stupni je IWB vedle klasické tabule. Zatím se nám nedaří se vyhnout tabulím na křídu, i když pro techniku (a i pro některé děti) by to znamenalo velkou úlevu. Stále totiž řešíme množství prachu, které se ve třídách neustále víří (ale o tom až někdy příště).Jediná tabule, která byla umístěna na boční stěně, teď čeká na své stěhování.

PRO ČELNÍ UMÍSTĚNÍ TABULE mluví např. toto:
"Výhody umístění IWB jako hlavní tabule: tabule je připravena kdykoli k použití, všichni žáci na ni vidí stejně dobře, pozornost je soustředěna přesně tam, kam potřebujeme."

Najdou se ale i výhody BOČNÍHO UMÍSTĚNÍ tabule:
"Výhody umístění IWB jako vedlejší tabule: mám k dispozici pracovní plochu, i když zrovna nejde proud, používám tabuli skutečně pro doplňkové činnosti."

Kdyby si paní Holá mohla zařídit třídu přesně podle svých představ, bylo by to takto: Uprostřed širokoúhlá interaktivní tabule ovládaná prstem (nejlépe více prsty) s projektorem s ultrakrátkou projekční vzdáleností. Na jedné straně velká keramická tabule s popisovači. A kdyby ještě nějaká ta korunka zbyla, chtěla bych v podlaze rozvod elektrického proudu a připojení na internet. Ale to už je asi do jiné sci-fi kapitolky.

Líbilo by se to i vám, nebo vaše zkušenosti říkají něco jiného?
Příspěvek Napsal: pon 14. bře 2011 13:28:49
  Předmět příspěvku:  Re: Kam s interaktivní tabulí?  Odpovědět s citací
Hlavně bych si dal pozor, aby nebyla hodně nízko. Vyzkoušel bych si to ze zadní lavice. Na mnoha školách tomu tak není a ze zadních lavic žáci dolní část tabule nevidí.
Příspěvek Napsal: stř 09. bře 2011 21:52:04
  Předmět příspěvku:  Re: Kam s interaktivní tabulí?  Odpovědět s citací
Mám rád ve třídě oba druhy tabule - tedy klasickou na křídu či fixy a interaktivní. Nejlepší pro mne je, když jsou vedle sebe. Někdo namítne, že žádná z nich není v optickém středu místnosti, což je pravda, ale zase není žádná tabule zvýhodňována.

Poměrně dobré řešení, a to ani v příspěvku V.Fišera nezaznělo je tabule na pojízdném stojanu. Co si o rozmístění tabulí ve třídě myslíte vy?
Příspěvek Napsal: úte 08. bře 2011 14:45:45
  Předmět příspěvku:  Re: Kam s interaktivní tabulí?  Odpovědět s citací
Moc pěkně na toto téma píše V. Fišer ve svém blogovém příspěvku Kam to narvat, aby to moc nepřekáželo :-).

Já měla tabuli na nejpřednějším místě. Po stranách pak dvě bílé tabule na fixy (kdyby technika selhala).
Viděla jsem i jiná řešení, ale já byla s tím svým nadmíru spokojená.
Příspěvek Napsal: úte 08. bře 2011 13:47:43
  Předmět příspěvku:  Kam s interaktivní tabulí?  Odpovědět s citací
Máte interaktivní tabuli v běžné třídě, nebo v počítačové učebně? A jaké máte zkušenosti s umístěním tabule ve třídě? Nabízí se umístění vepředu učebny, ale i vzadu nebo dokonce na boční stěně…
Příspěvek Napsal: úte 08. bře 2011 12:52:05


Přejít na: