Pozor! Jste na staveništi. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit seOdeslat odpověď
Uživatelské jméno:
Předmět:
Tělo zprávy:
Vložte sem vaši zprávu, může obsahovat maximálně 60000 znaků. 

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Velikost písma:
Barva písma
Možnosti:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Zakázat URL adresy v tomto příspěvku
Otázka
Jaká je barva nebe?:
Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
   

Přehled tématu - Školní inspekce - jaké máte zkušenosti?
Autor Zpráva
  Předmět příspěvku:  Re: Školní inspekce - jaké máte zkušenosti?  Odpovědět s citací
Jitka píše:
Dobrý den. Chodím do sedmé třídy.Pozítří k nám přijde inspekce na zeměpis a já mám mít prezentaci.Docela se bojím.Co mám dělat aby to vše dopadlo dobře?

Jitko, rozumím tomu, že jste z inspekce rozechvělá. Ale nemusíte být, opravdu. Je dobré, že to berete zodpovědně a chcete, abyste se ukázali jako skvělá třída. A z toho žádné obavy mít nemusíte, ne? To je dobrý plán.
Přípravě prezentace se budete věnovat alespoň tak, jako byste si ji připravovala pro běžnou hodinu, že? No vidíte.
Prezentaci připravte tak, abyste na začátku řekla, o čem budete mluvit (1 slide), pak povídejte o tématu (více slidů) a na závěr shrňte, co jste říkala (1 slide).
Nezapomeňte na obrázky.
Doma si prezentaci několikrát vyzkoušejte - opravdu se postavte a nahlas si ji přeříkejte. Mluvte pomalu, srozumitelně. Kdyby si vás chtěl poslechnout někdo další, bylo by to prima.
A nejlepší rada (mně to funguje parádně): Zkuste do prezentace dát něco zajímavého, nějaké překvapení, něco, na co se budete těšit. Nejlepší by bylo, kdybyste se těšila na celou prezentaci :-) Věřím, že se k těšení dokážete přemluvit!
Držím palce!
Příspěvek Napsal: ned 28. úno 2016 19:36:59
  Předmět příspěvku:  Re: Školní inspekce - jaké máte zkušenosti?  Odpovědět s citací
Dobrý den. Chodím do sedmé třídy.Pozítří k nám přijde inspekce na zeměpis a já mám mít prezentaci.Docela se bojím.Co mám dělat aby to vše dopadlo dobře?Děkuju za odpověď
Příspěvek Napsal: ned 28. úno 2016 17:53:27
  Předmět příspěvku:  Re: Školní inspekce - jaké máte zkušenosti?  Odpovědět s citací
K tomuto tématu je dobré si projít Komentovaná kritéria hodnocení pro školní rok 2010/2011
Příspěvek Napsal: pon 18. dub 2011 13:28:26
  Předmět příspěvku:  Re: Školní inspekce - jaké máte zkušenosti?  Odpovědět s citací
Sice píšu "když je už stopa vychladlá", ale nedalo mi to přiložit pár slov. Nerozumím tomu, proč by měl být učitel (a to na jakékoli úrovni našeho vzdělávacího systému), stresován. Je-li profesionál a vykonává svou práci tak jak nejlépe dovede a jak má, není důvod k ničemu takovému. Pak mohu vidět ( a vidím velmi často, protože jsem ve školství už dlouho) za tím buď vědomí vlastní neprofesionality a obavy že bude objevena, nebo (což bývá častější-alespoň je to má zkušenost), je stres výsledkem malého sebevědomí pedagoga. A teď mě napadá ještě jedna možnost - "strašení" ze strany vedení- jaká že to bude hrozná kontrola! pozor na všechno!!! .
Čili. Nebát se, být sebevědomý profesionál. Nic míň.A pak je zcela jedno, kdo je kontrolující.
Příspěvek Napsal: ned 06. bře 2011 20:22:20
  Předmět příspěvku:  Re: Školní inspekce - jaké máte zkušenosti?  Odpovědět s citací
Je to, Radku, přesně, jak říkáte. Je inspektor a "inspektor". Já možná měla štěstí na ty lepší :mrgreen: .

Ale i tak by mne zajímal názor ostatních.
Příspěvek Napsal: pon 28. úno 2011 6:16:52
  Předmět příspěvku:  Re: Školní inspekce - jaké máte zkušenosti?  Odpovědět s citací
Někteří inspektoři jsou vstřícní, někteří ne, někteří své práci rozumějí, jiní ne - záleží na tom, na koho konkrétně narazíte a jak se ten den vyspí...
Příspěvek Napsal: ned 27. úno 2011 17:42:11
  Předmět příspěvku:  Re: Školní inspekce - jaké máte zkušenosti?  Odpovědět s citací
Dámy, všimněte si, kdo se snaží mluvit otevřeně a kdo reprezentuje. V Česku toto je situace, kdy chodíte v minovém poli. Nebo se mýlím? Těším se na vyvážené názory ze všech stran.
Příspěvek Napsal: ned 27. úno 2011 16:39:56
  Předmět příspěvku:  Re: Školní inspekce - jaké máte zkušenosti?  Odpovědět s citací
I když mi inspekce není dvakrát příjemná, musím souhlasit s paní Leonou. Nevím, jak to vypadá v jiných MŠ, ale u nás by těžko rodiče zaznamenali nějakou změnu jen proto, že je zde prováděna inspekce. Nezdá se mi, že by učitelky byly až tak vystresované, že by to na nich zanechalo následky. Samozřejmě, že se chce každá ukázat "v tom nrjlepším světle", ale není to nic, co bychom nedělaly v jiné dny.

Zajímal by mne názor i ostních kolegyň. Také prožíváte inspekci tak příšerně, jak to popisuje dasty1803 :?: Je možné, že existují takové případy. To by ale znamenalo zaujmout k tomuto nějaký postoj a vyhledat řešení.

Svěřte se, prosím.
Příspěvek Napsal: ned 27. úno 2011 11:14:49
  Předmět příspěvku:  Re: Školní inspekce - jaké máte zkušenosti?  Odpovědět s citací
Dobrý den, jsem ředitelka mateřské školy a minulý týden u nás proběhla kontrola ČŠI. Chtěla bych reagovat na názor paní dasty1803. Nemohu souhlasit s tím, že inspektorky negativně motivují personál a snaží nachytat učitelky na slovíčkaření. To, že mají učitelky trému a strach je naprosto přirozené. Kdyby ne, myslela bych si, že je jim jedno, jak bude jejich práce hodnocena, nebo že si nejsou jisty tím, že svou práci dělají dobře a něco nemají v pořádku. U nás se děti i zaměstnanci při kontrole chovali naprosto přirozeně a neměla jsem pocit, že by inspektorky vyhledávaly chyby a chtěly nás na něčem nachytat. Proč taky? Jim jde přece také o to, aby školky fungovaly jak mají. Podivuji se nad tím, že si při vyzvedávání dítěte z MŠ okamžitě uděláte takový názor o probíhající inspekci. Opravdu máte tolik informací o tom, jak to ve skutečnosti doopravdy probíhá?
Příspěvek Napsal: ned 27. úno 2011 10:19:04
  Předmět příspěvku:  Školní inspekce - jaké máte zkušenosti?  Odpovědět s citací
Dobrý den, jaké jsou Vaše zkušenosti se školní inspekcí? Byla jsem vyzvedávat dítě v MŠ a byla jsem překvapena, jak dokáže přístup inspektorky negativně motivovat personál. Já být na jejím místě, tak jen z pohledu inspektorky rezignuji. Jindy usměvavá učitelka, s mnohaletými zkušenostmi, u všech chválená a bez problémů se klepe pod podrobným výslechem. Chyběla mi jen lampa a ostré světlo do očí...Opravdu jsem znechucena. Namísto cenných rad a získávání informací o zkvalitňování práce bylo cílem "načapat učitelku na slovíčkaření". Jindy poklidné děti se měnily v neřízené střely a učitelka rázem nevěděla, zda dokládat podklady inspektorce, či usměrňovat děti. Kam to školství spěje? Je samozřejmé, že pokud do školky vpadnou noví lidé, děti jsou zvídavé a mění své chování, čímž vlastně kopou jámu lvovou nebohé učitelce, která namísto motivace do dalších let, záskává negativní hodnocení pouze díky trémě a stresu. Nezlobte se, ale bylo mi jí líto...
Příspěvek Napsal: úte 22. úno 2011 22:52:01


Přejít na: