Odeslat odpověď
Uživatelské jméno:
Předmět:
Tělo zprávy:
Vložte sem vaši zprávu, může obsahovat maximálně 60000 znaků. 

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Velikost písma:
Barva písma
Možnosti:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Zakázat URL adresy v tomto příspěvku
Otázka
Kolik je na jedné ruce prstů?:
Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
   

Přehled tématu - Nesouhlas s napomenutím - jak řešit ve škole?
Autor Zpráva
  Předmět příspěvku:  Re: Nesouhlas s napomenutím - jak řešit ve škole?  Odpovědět s citací
Ze školského zákona vyplývá (§ 21), že zákonný zástupce má práva na informace o průběhu a výsledcích vzdělávání svého dítěte, má právo se vyjadřovat ke všem rozhodnutím týkajícím se podstatných záležitostí jejich vzdělávání, přičemž jejich vyjádřením musí být věnována pozornost a také mají právo na informace a poradenskou pomoc školy v záležitostech týkajících se vzdělávání.
Na informace o tom, že Vaše dcera opakovaně zapomínala žákovskou knížku, máte právo. Pokud jste takovou informaci neobdržela a Vaše dcera dostala na konci roku napomenutí, nebyla jste o průběhu vzdělávání své dcery informována. Obraťte se na třídní učitelku, popř. na ředitele školy.
Navíc školní řád obsahuje pravidla pro hodnocení výsledků vzdělávání žáků (§ 30), kde by měly být uvedeny důvody pro udělení napomenutí a systém, jakým je napomenutí uděleno (jak jsou zákonní zástupci informováni, jaká jsou kritéria pro jejich udělení). O výchovných opatřeních pojednává § 31 školského zákona.
Ve vyhlášce o základním vzdělávání je uvedeno, že žákovi i jeho zákonnému zástupci má být udělení výchovných opatření oznámeno prokazatelným způsobem.
Den před vysvědčením je myslím dost pozdě.
Školní řád by měl být na přístupném místě ve škole, možná ho máte i doma, nebo je na webových stránkách školy. Prostudujte. V případě, že shledáte nesrovnalosti (pokud jste nebyla informována, nebyly dodrženy zveřejněné zásady,...), obraťte se bez prodlení na školu.
V § 52 školského zákona je uvedena možnost o přezkoumání výsledků hodnocení žáka, a to do 3 pracovních dnů ode dne, kdy se o hodnocení prokazatelně dozvěděl, nejpozději však do 3 pracovních dnů ode dne vydání vysvědčení. Výsledky vzdělávání přezkoumá ředitel školy. V případě zjištění porušení těchto pravidel ředitel školy nebo krajský úřad výsledek hodnocení změní; nebyla-li pravidla pro hodnocení výsledků vzdělávání žáků porušena, výsledek hodnocení potvrdí, a to nejpozději do 14 dnů ode dne doručení žádosti.
Příspěvek Napsal: sob 27. čer 2015 15:44:44
  Předmět příspěvku:  Nesouhlas s napomenutím - jak řešit ve škole?  Odpovědět s citací
Dobrý den, jsem maminka své 14 leté dcery. Moje dcera zapomněla za půlrok 5x žákovskou knížku. Pomůcky na hodiny nosí, nezapomíná je. V žákovské knížce nemá ani jednu poznámku o tom, že by nenosila pomůcky, ani jednou mě (rodiče) neinformovali. Dnes je den před vysvědčením a dcera dostala napomenutí třídního učitele za nepořádnost. Dcera má vyznamenání a po prvé za dlouhou dobu mohla jít na hrad na ocenění za vyznamenání. Kvůli napomenutí však nemůže. Paní ředitelka nás nemá zrovna nejvíce v oblibě, tak by nás zajímalo zda v tom nemá prsty ona. Můžete nám poradit prosím?
Příspěvek Napsal: čtv 25. čer 2015 12:14:39


Přejít na: