Dobrý den, přiznám se, že mě nikdy nenapadlo o tomto přemýšlet

.
Myslím si, že není důvod neskákat s dětmi v kruhu. Problém vidím jen v nedostatku prostoru ke cvičení (cvičíte-li s 28 dětmi třeba v herně). Mladší děti nedovedou odhadnout délku skoku a mohly by kamarádovi "skočit na záda". Máte-li tento problém, můžete s dětmi v kruhu skákat například na zahradě, v parku aj. Další problém by mohl nastat, skákalo by jedno dítě rychleji než druhé a opět by mohlo kamaráda před sebou zašlápnout. To se dá vyřešit rytmickýcm skákáním třeba podle ozvučných dřívek, bubínku, s doprovodem básničky, písničky (
Žába skáče po blátě,
Skákala žabka přes kameny nebo můžete využít básničku u
pracovního listu Míši Gondekové a PL s dětmi následně udělat.
V (někým zatracované) metodické publikaci z roku 1989 Tělesná výchova v MŠ je uvedeno, že plynulé poskoky snožmo by se děti měly učit od 3-4let.
Další informace můžete najít i v modernější publikaci
Pohybové činnosti pro předškolní vzdělávání.
Mnoho radosti při skákání

Dobrý den, přiznám se, že mě nikdy nenapadlo o tomto přemýšlet ;) :roll: .
Myslím si, že není důvod neskákat s dětmi v kruhu. Problém vidím jen v nedostatku prostoru ke cvičení (cvičíte-li s 28 dětmi třeba v herně). Mladší děti nedovedou odhadnout délku skoku a mohly by kamarádovi "skočit na záda". Máte-li tento problém, můžete s dětmi v kruhu skákat například na zahradě, v parku aj. Další problém by mohl nastat, skákalo by jedno dítě rychleji než druhé a opět by mohlo kamaráda před sebou zašlápnout. To se dá vyřešit rytmickýcm skákáním třeba podle ozvučných dřívek, bubínku, s doprovodem básničky, písničky ([url=http://www.predskolaci.cz/?p=1100]Žába skáče po blátě[/url], [url=http://www.mcmata.cz/rikadla-a-pisnicky/rikadla-a-pisnicky-lenka]Skákala žabka přes kameny[/url] nebo můžete využít básničku u [url=http://dum.rvp.cz/materialy/grafomotoricka-cviceni.html]pracovního listu Míši Gondekové[/url] a PL s dětmi následně udělat.
V (někým zatracované) metodické publikaci z roku 1989 Tělesná výchova v MŠ je uvedeno, že plynulé poskoky snožmo by se děti měly učit od 3-4let.
Další informace můžete najít i v modernější publikaci [url=http://raabe.e4.cz/materske-skoly/produkty/ostatni/pohybove-cinnosti-pro-predskolni-vzdelavani.html]Pohybové činnosti pro předškolní vzdělávání[/url].
Mnoho radosti při skákání :D