Pozor! Jste na staveništi. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit seOdeslat odpověď
Uživatelské jméno:
Předmět:
Tělo zprávy:
Vložte sem vaši zprávu, může obsahovat maximálně 60000 znaků. 

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Velikost písma:
Barva písma
Možnosti:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Zakázat URL adresy v tomto příspěvku
Otázka
Jaká je barva nebe?:
Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
   

Přehled tématu - Nemocné dítě v MŠ
Autor Zpráva
  Předmět příspěvku:  Re: Nemocné dítě v MŠ  Odpovědět s citací
Gratuluji všem, kteří si dokážou ve školkách registrovat, kontrolovat a vyžadovat zdravé děti. Mám předpoklad, že to nejlépe půjde u školek ve městě. U nás na vesnici, kde 95% rodičů učitelce tyká, nikoho nenapadne po rodičích chtít, aby děti chodily do školky zdravé.
Syn chodí do školky do města a tam je to jiné. Když syn projevuje neduh tak mi zavolají a já zajistím to, aby pro něj do školy někdo došel. A protože pracuji někdy i 200km daleko, tak radši sebemenší projev neduhu zajistím preventivně.
Příspěvek Napsal: pon 28. bře 2016 5:45:22
  Předmět příspěvku:  Re: Nemocné dítě v MŠ  Odpovědět s citací
Tomu naprosto rozumím. Učitelka fakt nic nezmůže a každý je na ni naštvaný. Rodič nemocného dítěte proto, že mu řekla, že má nemocné dítě a rodič zdravého dítěte proto, že přijala nemocného do školky k jeho zdravému dítěti. A PAK SI VYBER!!!
Příspěvek Napsal: sob 12. led 2013 7:58:52
  Předmět příspěvku:  Re: Nemocné dítě v MŠ  Odpovědět s citací
Dobrý den všem.
Píchli jste do vosího hnízda a tak si i já dovolím postesknout. Každý týden k nám do MŠ dochází p. doktorka. Poslechne si děti, které jsou lehce nachlazené, astmatiky... A DOPORUČÍ JIM INHALACI. Máme svůj preventivní dechově-rehabilitační program a inhalátory v MŠ. Pokud je dítě zralé na postel, informaci předáme rodičům. Minulý týden jsme k p. doktorce přivedly dívku, která měla celý týden opuchlé, překrvené a pálící oči s podezřením na zánět spojivek. Ještě nám maminka dokonce donesla kapky do očí :oops: . I když jsme maminku na možnost zánětu několikrát upozorňovaly, tvrdila, že kapou jen preventivně a nic to není. P. doktorka zánět potvrdila, my jsme informaci mamince předaly s tím, že jde o silně infekční onemocnění a v žádněm případě nesmí do kolektivu! Ráno byla dívka ve školce zas. Prý je v pohodě.
Už se asi nevěří ani doktorům.
Příspěvek Napsal: stř 24. lis 2010 19:11:19
  Předmět příspěvku:  Re: Nemocné dítě v MŠ  Odpovědět s citací
To mi připomíná, že máme tkz. ranní filtr (ale on je i odpolední :-) ). Prostě sešit, do kterého zapíšeme, že dítě má např. silný kašel, byli informování rodiče (např. telefonicky). Nebo když rodiče učitelce ráno sdělí, že si dítě večer stěžovalo na bolest bříška, ale pak bylo vše v pořádku, taky to zapíšeme do sešitu.
Příspěvek Napsal: pon 22. lis 2010 9:47:31
  Předmět příspěvku:  Re: Nemocné dítě v MŠ  Odpovědět s citací
My máme pro tyto případy tiskopis, momentálně ho z hlavy nemohu citovat - ta paměť!!! :lol: Ale je tam něco jako, že učitelka vyřadila dítě z kolektivu z důvodu .... a odesílá ho k lékaři. Rodič pak musí přinést razítko od lékaře, že je dítě zdrávo.

Iveta, Plzeň
Příspěvek Napsal: ned 21. lis 2010 19:41:16
  Předmět příspěvku:  Re: Nemocné dítě v MŠ  Odpovědět s citací
Moc děkuji za Vaše informace, rady a zkušenosti. Hned zítra si pořádně pročtu náš školkový řád :D
Mimochodem...dnes jsem to už nevydržela a dopoledne znovu zavolala mamince. Slíbila, že zítra si už nechá chlapečka doma. Tak uvidíme... Je mi ho líto, bylo na něm vidět že mu je ouvej. Hezký víkend :P Monika
Příspěvek Napsal: čtv 18. lis 2010 19:02:54
  Předmět příspěvku:  Re: Nemocné dítě v MŠ  Odpovědět s citací
Zdravím,
Marcelka to tady uvedla hezky a pravdivě. Rodiče mají nejen svá práva, ale i povinnosti. Jednou z nich v naší MŠ je "...povinnost předat osobně dítě učitelce na třídě a spolupracovat na ranním filtru". My máme toto zakotveno ve Školním řádu a každý z rodičů potvrdil písemně, že se s tímto řádem seznámil (probírali jsme jeho obsah na tř. schůzce a zároveň je veřejně vyvěšen v šatnách všech tříd). Pravomoc k jeho spracování má ředitelka školy.
Snad ještě osobní zkušenost - když jsme měli obdobný případ v MŠ (dítě chodilo zjevně nemocné), žádali jsme od rodičů potvrzení od lékaře, že může dítě docházet do dětského kolektivu.
Příspěvek Napsal: stř 17. lis 2010 17:37:12
  Předmět příspěvku:  Re: Nemocné dítě v MŠ  Odpovědět s citací
Jen zkuste nepřijmout.
Horečka je argument, ale vždyť má jen rýmu a doma vůbec nekašle.
A jinak- opět je v mnohdy neřešitelném postavení učitelka. Ona porušuje, rodič je z obliga. U nás kolikrát posílají rodiče dítě ke dveřím a z auta ani nevylezou- při pohovoru, že by to mělo být jinak mají jednu výmluvu- spěchají do práce. Telefon nezvednou atd.
Je moc hezké vymyslet zákon, ale nezajistit jeho vymahatelnost na těch, kteří jsou skutečně odpovědní je věc druhá.
Příspěvek Napsal: stř 17. lis 2010 13:24:42
  Předmět příspěvku:  Re: Nemocné dítě v MŠ  Odpovědět s citací
Návštěvník píše:
Paragrafy nám nepomáhají.

Školský zákon:
§30
(1) Ředitel školy vydá školní řád; … Školní řád … upravuje:
c) podmínky zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví dětí, žáků nebo studentů a jejich ochrany před sociálně patologickými jevy a před projevy diskriminace, nepřátelství nebo násilí,

Na základě tohoto paragrafu může být ve školním řádu uvedeno, že pedagogický pracovník má možnost ráno při přijetí odmítnout nemocné dítě. Pokud s takovým postupem zákonný zástupce nesouhlasí, může si od pediatra vyžádat doklad o zdraví svého dítěte, kde bude uvedeno, že dítě může do kolektivu MŠ.

§29 (2) Školy a školská zařízení zajišťují bezpečnost a ochranu zdraví dětí, žáků a studentů při vzdělávání a s ním přímo souvisejících činnostech a při poskytování školských služeb a poskytují žákům a studentům nezbytné informace k zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví.

Pokud učitelka přijme zjevně nemocné dítě porušuje §29 (2), jelikož tak nemůže zajistit ochranu zdraví ostatních dětí.

RVP PV:

Předškolní vzdělávání má usnadňovat dítěti jeho další životní i vzdělávací cestu. Jeho úkolem je proto rozvíjet osobnost dítěte, podporovat jeho tělsený rozvoj a zdraví.


Může se hodit
Příspěvek Napsal: stř 17. lis 2010 10:50:05
  Předmět příspěvku:  Re: Nemocné dítě v MŠ  Odpovědět s citací
No- může, ale nesmí to vědět nějaký světaznalý rodič, který si bude stěžovat.
Postup by měl být takový: informovat rodiče, že se něco může vyskytnout, požádat je, aby kontrolovali hlavy, případně doporučit nějakou prevenci, pakliže to nepomůže- informovat, že situace již nastala a že mají udělat to, to a to. A teprve když ani toto nezabere, informujeme obvodního lékaře či přímo Hygienu. Dobré, ne?
Příspěvek Napsal: stř 17. lis 2010 5:49:18


Přejít na:  
cron