Odeslat odpověď
Uživatelské jméno:
Předmět:
Tělo zprávy:
Vložte sem vaši zprávu, může obsahovat maximálně 60000 znaků. 

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Velikost písma:
Barva písma
Možnosti:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Zakázat URL adresy v tomto příspěvku
Otázka
Kolik barev je na české vlajce:
Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
   

Přehled tématu - Paní učitelky, svačíte nebo nesvačíte s dětmi?
Autor Zpráva
  Předmět příspěvku:  Re: Paní učitelky, svačíte nebo nesvačíte s dětmi?  Odpovědět s citací
V první mateřské škole jsem jedla společně s dětmi jejich svačinu (to, co zůstalo). A zůstávalo toho opravdu hodně. Sama vedoucí učitelka mi řekla, že můžu svačit jejich jídlo. Dělaly to tak všechny učitelky ve třídách. Věřím, že se to asi nesmí, ale prostě to tak fungovalo a moc jsem nad tím nepřemýšlela.

Nyní v jiné školce také svačím s dětmi v jídelně, ale svoji koupenou svačinu.

Ve třídě nejím nikdy, maximálně piji čaj nebo vodu.

Z mé zkušenosti vím, že děti více svačily, pokud jsem jedla jejich jídlo. I pomazánky na chlebu :lol:

Sice je to OT a téma je staršího data, ale nechápu, jak učitelka může napsat, že polévky nejsou výživné. Polévka je grunt, maso je špunt (tak se to říká, ale maso by děti měly také jíst). Po odpolední vycházce nebo pobytu na zahradě je to také teplé pohlazení do bříška. Naučit se jíst polévku i druhý chod je základ stravování. Ano, nemusí to být dietní, ale snad děti nebudeme učit v mateřské škole držet dietu. Jídlo pro děti má být hlavně výživné! a ne nízkokalorické.
Příspěvek Napsal: úte 27. lis 2012 0:26:17
  Předmět příspěvku:  Re: Paní učitelky, svačíte nebo nesvačíte s dětmi?  Odpovědět s citací
Dobrý den Judito,
děkujeme za vaši zkušenost ze základního školství.

A teď abychom se vrátili zase do mateřské školy.
Jakpak to máte paní učitelky se svačinami?
Svačíte? Nesvačíte?
Máte vymezenou pauzu na svoji svačinu?
Svačíte totéž, co děti?
Příspěvek Napsal: sob 05. lis 2011 11:19:53
  Předmět příspěvku:  Re: Paní učitelky, svačíte nebo nesvačíte s dětmi?  Odpovědět s citací
My, v našej škole sme nútení jesť pred žiakmi, ak nechceme umrieť od hladu. Pracujem totiž na dedine v ZŠ so 750 žiakmi rómskeho pôvodu. Pre zachovanie ich bezpečnosti a ochrany zdravia sú vyučujúci aj cez prestávky v triedach. Ihneď, po zvonení sa vystriedame a ideme do triedy, kde máme ďalšiu hodinu a na I. stupni sme s nimi v kuse. Všetci dostávajú sociálne obedy, vzhľadom na ich veľký počet, vo forme suchej stravy, ktoré im rozdávame tiež my. Takže, jesť piť s nimi a pred nimi. Predstavte si, keď niekto má 6-7 hodín v kuse a nemôže ani na toaletu, iba ak je jednou nohou v base, lebo si odbehne z triedy.
Příspěvek Napsal: pát 04. lis 2011 17:47:14
  Předmět příspěvku:  Re: Paní učitelky, svačíte nebo nesvačíte s dětmi?  Odpovědět s citací
Ahoj mateřiny,
dnes iniciativně píšu na témata, která s mne do jisté míry týkají. Proběhla u nás ČŠI a mám dnes chuť řešit a diskutovat. K tématu - asi jako některé další ženy pokouším se dodržovat zásady zdrav. životního stylu a pokud mi čas dovolí ráno si koupím ve zdravé výživě snídani i svačinu. Tu sním během rána kdy čekám na otevření MŠ (jezdím již v 6 :00)svačinku si dám občas i dětskou a nepozoruji efekt, že by děti jedly více když vidí že si dám také. Jeden čas jsem držela dietu a nejedla dětské svačinky v MŠ (samozřejmě zbylé, co děti nechtěly apod.) jedla jsem tedy své ovoce z domu knackebrot atd.
proč se tak rozepisuji. Jsme školka, která nemá vlastní jídelnu a vaří nám velká ŚJ. Děti mají jídlo, které si můžeme dát také, ale navíc si můžeme vybrat ze dvou dalších navíc.Jak už to tak bývá dávám si většinou zcela jiné jídlo než děti. nemusím sladké, nejím moc maso snažím se nejíst polévky, které jsou stejně málo výživné. Děti toto přijaly a berou to jako samozřejmou věc - zvykly si. vědí, že až půjdou do 1. třídy rodiče jim budou také objednávat z různých druhů jídel a těší se na to. Prostoru při stolování také není tolik, aby si člověk vychutnal jídlo tak, jak je zvyklý (3 chody). Proto jím jen hlavní a salát. No a kámen úrazu...paní inspektorce se to samozřejmě nelíbilo - jiné jídlo.....Chci jen poukázat na skutečnost, že si z částky 58 korun hradíme 38 ze svého a 20 nám hradí zaměstnavatel. Myslím, že je to cena za kterou neuvaříte, ale proč bych si měla dávat jídlo které nejím a platit za něj. No je to složité protože zároveň z pohledu dítěte i inspektorky by mi to také vadilo. Takže si myslím, že je to dvousečné a záleží na dohodě s ředitelkou. legislativa toto pravděpodobně neupravuje, ale 100 pro jistá si stejně jako Marcelka nejsem:)
Takže dobrou chuť a ještě jedna myšlenka k dobru.....děti by se podle měly od malička setkávat s tím, že mohou prohrát, být poslední a že budou mít na talíři někdy něco stejného a někdy něco odlišného a měly by na to být připravené.
Pa Pavelka
Příspěvek Napsal: úte 01. lis 2011 21:06:14
  Předmět příspěvku:  Re: Paní učitelky, svačíte nebo nesvačíte s dětmi?  Odpovědět s citací
Dobrý den kolegyně,
musím zde naprosto souhlasit s paní Milenou. V naší MŠ si učitelky nevybírají půlhodinové přestávky na oddech a jídlo, proto mi připadá samozřejmé, že i svačinku si paní učitelky sní s dětmi. Osobně jsem nenarazila na legislativu, která by toto učitelkám zakazovala – to však neznamená, že neexistuje. (Ráda se poučím.) V naší MŠ učitelky běžně svačí s dětmi svačinu donesenou z domu. Myslím si, že lepší by bylo, kdyby svačily stejnou svačinku jako děti – pokud děti uvidí paní učitelku jak si pochutnává na školní svačince, ochutnají ji určitě s větší důvěrou, než když paní učitelka školní svačinku vůbec nejí a nosí si svoji z domova. To je však můj názor – co si myslíte vy?
Příspěvek Napsal: pát 30. říj 2009 9:18:55
  Předmět příspěvku:  Re: Strava v MŠ  Odpovědět s citací
Zdravím Vás, kolegyně,
přiznám se, že mě překvapila věta "V souladu s platnou legislativou jedí učitelky s dětmi jen oběd."
Netušila jsem, že by se svačiny nebo obědy učitelek řešily legislativně.
Deset let jsem učila ve speciální škole. Po dobu celého vyučování jsem se nevzdálila ze třídy a bylo tudíž samozřejmé, že jsem - stejně jako ostatní kolegyně - svačila během velké přestávky spolu s dětmi. Tam na tom nebylo nic zvláštního, svou svačinu si z domova nosili všichni, tedy každý měl něco jiného. A bylo tam běžné i to, že v době oběda učitelky obědvaly s dětmi. Některé stejné školní jídlo, některé donesený oběd, který si ohřály v mikrovlnce. Bez problémů.
Letos jsem přešla do MŠ, a protože tady se už vůbec nemohu během pracovní doby vzdálit od dětí a od rána do oběda bych tedy bez jídla byla nerada, jím svačinu v jídelně spolu s dětmi - tak, jak to už ve školce bylo zavedeno, když jsem tam nastoupila, stejně tak to dělají i ostatní kolegyně. Některé si kupují školní svačiny, některé si nosí svoji / zejména ty, které preferují celozrnné pečivo nebo bílé jogurty a pod./.
Myslím si, že jíst spolu s dětmi je přirozenější, než si potom ve třídě / stejně před dětmi / něco
" za pochodu" uždibovat...
Doufám, že jsem tedy nezašťourala - nevědomky - do nějakého problému se stravováním učitelek?
M. Králová
Příspěvek Napsal: úte 27. říj 2009 23:19:37
  Předmět příspěvku:  Re: Strava v MŠ  Odpovědět s citací
Zdravím Vás, Jarko a ostatní také.
U nás je to obdobné. Vyhrazenu dobu na svačinu nemáme, tudíž jsme neustále s dětmi. Svačit před nimi něco jiného, než mají ony, nepřichází v úvahu. A tak to dopadne tak, že buď do sebe něco hodím tak, aby to děti neviděly, nebo nesvačím. Další alternativa by byla zaplatit si svačinky a svačit s dětmi stejné jídlo, jako mají ony.
Příspěvek Napsal: pon 26. říj 2009 7:49:17
  Předmět příspěvku:  Paní učitelky, svačíte nebo nesvačíte s dětmi?  Odpovědět s citací
Milena Králová píše:
Trošku lépe už projde, když si vlastní svačinu sní v jídelně paní učitelka, to děti docela respektují.
Ale tolik očí upřených na váš jogurt nebo bublaninu ... ;)
Zdravím.
Milena Králová


Ahoj všichni, ahoj Mileno,
v mateřské škole už neučím, ale zaujala mě Vaše věta o svačině učitelky. Nikdy jsem nesvačila a jsem přesvědčena o tom, že učitelky v naší školce nesvačí. Samozřejmě, že máte pravdu o upřených očích na svačinu učitelky ...
V souladu s platnou legislativou jedí s dětmi jen oběd.

Jak to děláte ve vaší mateřské škole? Paní učitelky, svačíte nebo nesvačíte s dětmi?
Příspěvek Napsal: ned 25. říj 2009 20:27:03


Přejít na:  
cron