Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit seOdeslat odpověď
Uživatelské jméno:
Předmět:
Tělo zprávy:
Vložte sem vaši zprávu, může obsahovat maximálně 60000 znaků. 

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Velikost písma:
Barva písma
Možnosti:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Zakázat URL adresy v tomto příspěvku
Otázka
Kolik barev je na české vlajce:
Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
   

Přehled tématu - Vánoční besídka - vystoupení pod tlakem
Autor Zpráva
  Předmět příspěvku:  Re: Vánoční besídka - vystoupení pod tlakem  Odpovědět s citací
Chtěla bych se taky připojit s pár otázkami, jak na organizaci akcí, jestli někdo máte nějakou publikaci nebo manuál, co se týče organizačních věcí... potřebuji to hlavně sepsat a předložit ke schválení... děkuji
Příspěvek Napsal: ned 05. bře 2017 14:48:27
  Předmět příspěvku:  Re: Vánoční besídka - vystoupení pod tlakem  Odpovědět s citací
Dobrý den,
mohla byste mi prosím poradit, jakým způsobem to děláte? Poprvé bychom to letos chtěli zkusit jako workshop apřece jen si nejsem jistá organizací:-)

jedna začínající ředitelka:-)

Můžete mi napsat na mail? benesova.andy@gmail.com
Příspěvek Napsal: sob 02. lis 2013 6:36:55
  Předmět příspěvku:  Re: Vánoční besídka - vystoupení pod tlakem  Odpovědět s citací
Také zastávám názor, že podobně strojené akce si neužijí ani děti, ani učitelky a přitom by to mělo být krásné a s radostí pro všechny. V naší MŠ jsme si to trošku upravily a myslím, že těď si to už užíváme všichni. Místo strojeného vánočního vystoupení se sejdeme s rodiči na vánočních dílnách, chvilku se zastavíme a něco pěkného vyrobíme. A po novém roce, na zahradě MŠ, u Tříkrálového zpívání i s rodičema si popřejeme vše nejlepší do nového roku. Na konci školního roku zveme rodiče na" Koncert" nebo "Natáčení pořadu" nebo "Cirkus" a jak tušíte, užijeme si spoutu legrace. Rodiče to rozhodně nemají "zadarmo" - vždy je čeká překvapení a ať chtějí nebo ne,hrají si snámi. A o tom, že je to baví svědčí výrok jedné babičky: " už se těšíme na příští rok, co si zase vymyslíte." Kdyby věděli jak se u toho " zapotíme " než TO vymyslíme! No a, že se něco nepovede nikdo neřeší, i paní ředitelce vypadl text básničky a jaká to byla legrace! Když už to má být, tak s veselou. Jedna ředitelka školky, kde se NENUDÍME
Příspěvek Napsal: úte 15. led 2013 20:18:34
  Předmět příspěvku:  Re: Vánoční besídka - vystoupení pod tlakem  Odpovědět s citací
Evo, věřím, že Vás to musí velmi mrzet. Ale je super, že ostatní rodiče i paní ředitelka stojí za Vámi. Mně jeden chlapeček taky z vystoupení pravidelně "utíkal", když uviděl maminku. Nic se nedělo, pokračovali jsme dál. Až na poslední besídce zvládl celé vystoupení na jedničku :-) Narozdíl do "vaší" babičky, maminka z toho nikdy nic nedělala. Určitě jste postupovala naprosto správně. Kdyby to babička "hnala výš", zkuste argumentovat RVP PV - určitě tam někde najdete formulky, které bude na vaší straně. Například kapitola 12. Povinnosti předškolního pedagoga: Předškolní pedagog má vzdělání vést tak, aby se děti cítily v pohodě (fyzické, psychické i sociální). To by chlapeček, kterého byste nutila pokračovat v besídce jistě nebyl :-) Mnoho zdaru a vánoční pohodu přeji :-D
Příspěvek Napsal: pát 14. pro 2012 14:10:58
  Předmět příspěvku:  Re: Vánoční besídka - vystoupení pod tlakem  Odpovědět s citací
Děkuji za reakci. Určitě jste nic nezkazila, naopak - vylepšila. Besídka se vydařila výborně, všichni ostatní rodiče děkovali a vyjádřili mi velkou podporu - ať si z toh nic nedělám a pod. a pár rodičů se s babičkou na místě rovnou pohádalo. Takže - ačkoliv bych měla být ráda za všechny ostatní spokojené děti a rodiče, reakce jedné babičky vše pokazí.
Příspěvek Napsal: čtv 13. pro 2012 8:55:28
  Předmět příspěvku:  Re: Vánoční besídka - vystoupení pod tlakem  Odpovědět s citací
Evo, přejmenovala jsem váš příspěvek, snad jsem to příliš nezkazila.
Určitě jsem moc ráda, že jste o tomto příběhu sem napsala. Možná se někomu dalšímu stalo něco podobně bolavého.
Já nejsem učitelka, tak zůstanu u toho, že si myslím, že jste udělala dobře a že takové babičky jsou pěkné nadělení. Umím si představit, že i vy před vystoupením musíte být v napětí, jestli se to dětem povede tak, jak byste si přála. A tak vám babička k vánoční pohodě tedy nepřispěla. Určitě ne té holčičce a ani ostatním dětem i rodičům. Doufám, že besídka přesto dopadla dobře!
Věřím, že se vám tu ozvou i "naše holky z předškolky", přestože teď také jistě mají plně ruce práce se svátečním náladami.
Lenka
Příspěvek Napsal: čtv 13. pro 2012 7:22:08
  Předmět příspěvku:  Vánoční besídka - vystoupení pod tlakem  Odpovědět s citací
Vanocni besidka ve skolce,trida nejmladsich deti,tedy 3 roky.Vsichni stoji hezky nastoupeni,usmivaji se,ale jedna holcicka se rozbreci.Posla jsem ji tedy za maminkou,protoze byla ve velkem stresu.Po skonceni besidky mi babicka holcicky vynadala,ze jsem ji vyhodila z vystoupeni a bude si na mne stezovat. Pritomna byla i pani reditelka,ktera dala za pravdu mne.Pak se do babicky pustli i ostatni rodice,ze si vsimli uz pred besidkou,ze holcicku nutili vystupovat a velmi mne podporili. Stejne,chtela bych znat Vase nazory. Jak postupujete jinde? Babicka to pry tak nenecha a bude si jinde stezovat.
Příspěvek Napsal: stř 12. pro 2012 22:53:50


Přejít na: