Pozor! Jste na staveništi. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit seOdeslat odpověď
Uživatelské jméno:
Předmět:
Tělo zprávy:
Vložte sem vaši zprávu, může obsahovat maximálně 60000 znaků. 

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Velikost písma:
Barva písma
Možnosti:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Zakázat URL adresy v tomto příspěvku
Otázka
Jaká je barva nebe?:
Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
   

Přehled tématu - Nedvouleté děti v MŠ
Autor Zpráva
  Předmět příspěvku:  Re: Nedvouleté děti v MŠ  Odpovědět s citací
Dobrý den, chci jen přidat názor na dvouleté děti v MŠ. Pokud nepřijmu dvouleté děti,budu muset v příštím roce zkracovat úvazky kolegyním, nevím jakou cestu zvolit, co je správně? Vím, že dvouleté dítě do školky nepatří a divím se maminkám, že nám je přihlašují, ale nastává doba, kdy bude dětí ubývat, co potom? Přikláním se k názoru, že nejdřív by se měly změnit zákony a taky maminky popřemýšlet co vlastně chtějí.
Příspěvek Napsal: pát 11. říj 2013 18:33:20
  Předmět příspěvku:  Re: Nedvouleté děti v MŠ  Odpovědět s citací
Bohužel u nás v MŠ je tomu skutečně tak,ředitelka sepíše kritéria pro přijetí a pan starosta je buď schválí či upraví. Možná, že je tomu podle zákona jinak, ale praxe je bohužel jiná, alespoň v naší mateřské škole. :roll:
Příspěvek Napsal: ned 26. úno 2012 10:36:55
  Předmět příspěvku:  Re: Nedvouleté děti v MŠ  Odpovědět s citací
Myslím, milý návštěvníku,, že nemáte pravdu. O přijetí dítěte rozhoduje opravdu ředitelka dané školy. Je to plně v její kompetenci :!:

PS: Nechtěli byste se, milí návštěvníci, příště zaregistrovat? Lépe se tak komunikuje ;)
Příspěvek Napsal: úte 21. úno 2012 20:28:14
  Předmět příspěvku:  Re: Nedvouleté děti v MŠ  Odpovědět s citací
Bohužel o tom nerozhoduje jednoznačně ředitelka školky,ale zastupitelstvo města, které schvaluje kritéria pro přijetí a pokud bude v jeho zájmu,aby byly do školky přijaty takto malé děti,tak s tím ředitelka školky nenadělá nic.Novela školského zákona o konkurzním řízení tomu také nahrává i když jistě dobře míněný záměr se může obrátit proti kvalitní ředitelce,která nebude sdílet názory zastupitelstva. To se pak nepohodlné ředitelky může snadno zbavit.
Zajímalo by mě, jak se k tomu postaví hygiena a ČŠI.
Ještě nedávno se mluvilo o tom, že pokud by do školky byly přijímány děti mladší tří let musely by tomu být ve školkách vytvořeny podmínky,jak vhodným vybavením tak personálem. To už asi neplatí, stát nemá peníze tak lze vše.
Příspěvek Napsal: sob 18. úno 2012 22:50:17
  Předmět příspěvku:  Re: Nedvouleté děti v MŠ  Odpovědět s citací
Ano, naštěstí je rozhodování o přijetí batolat do MŠ plně v kompetenci ředitele školy. Já jsem upozornila na rizika, která toto rozhodnutí s sebou přináší. Pro nás učitelky jsou tato rizika jediným argumentem, který můžeme v případě jednání o přijetí batolete do MŠ použít v případě, kdy ani ředitel není na naší straně.
Dle hygieny (co se plín týče) stačí pouze dovybavit umývárny o uzavíratelný koš, sprchový kout a přebalovací pult. S individuální stravou to je už složitější záležitost.
Dle bezpečnosti je to mnohem závažnější. Opravdu, většina hraček v MŠ jsou homologovány od 3 let věku dítěte. Dále lze argumentovat požární směrnicí (tu má každá MŠ svou).
Bohužel, smutné je to, že ani Školský zákon se nás jako předškolního zařízení nezastává. Fráze, že k předškolnímu vzdělávání jsou přijímány děti ZPRAVIDLA od tří let, je dost tolerantní, co se věku týče a každý si ji vykládá ku svému prospěchu.
A to nikdo nedomýšlí individuální dopady předškolního vzdělání na nezralé dítě (batole). Jenomže, nezralost dítěte taky jen ztěžka prokážeme. :?
Problematická situace, kdy se budeme muset hájit, příjde na místo ovšem až v případě, kdy o přijetí batolete rozhodne ředitela školy. Takže, přejme si, aby ředitelé byli ti praví na pravém místě ;)
Příspěvek Napsal: sob 18. úno 2012 13:08:59
  Předmět příspěvku:  Re: Nedvouleté děti v MŠ  Odpovědět s citací
Já už raději neříkám nic, protože to, co mám na jazyku, by bylo velmi neslušné :evil: :!: Proboha, byl někdy ten, co tyhle nesmysly vymyslel, alespoň JEDEN den v běžném provozu mateřské školy s 28-mi dětmi na třídě :?: Umíte si vůbec, alespoň náznakem, představit jednu jedinou učitelku, jak běhá za batoletem, aby se mu, nedej bože, něco nestalo. Vždyť to je absolutní nesmysl :!: :!: :!: A to už nemluvím o plínách, individ. odpočinku, jídle atd :shock: . Jsme stále ještě školské zařízení nebo zaopatřovací ústav :?: :!: Ještě že o tomto rozhoduje ředitelka školy.
Příspěvek Napsal: pát 17. úno 2012 20:15:15
  Předmět příspěvku:  Re: Nedvouleté děti v MŠ  Odpovědět s citací
Mladší dvou let:?: :?: :?: :?: Do klasické Mš???? :o
Příspěvek Napsal: pát 17. úno 2012 10:17:00
  Předmět příspěvku:  Re: Nedvouleté děti v MŠ  Odpovědět s citací
Tady v podobném tématu Vzdělávání dvouletých dětí odpověděla autorka Lucie takto (vybírám a cituji):

Pro pedagogy se ovšem nic až tak zásadního nemění. Neproběhla změna Školského zákona. Ten ukládá, že do MŠ přijímáme děti ZPRAVIDLA od 3 let. Slovo zpravidla znamená vyjímečně i mladší.
Můžeme tedy přijmout děti dvouleté, třeba i jednoleté, to vše však za předpokladu, že toto není v rozporu se specifickými pravidly a zvláštnostmi zařízení, jenž takto postupuje. Tím mám na mysli hygienické směrnice (většina zařízení není uzpůsobena pro děti s plínami, či zvláštními nároky na stravu - např. sunar). Také musíme brát v potaz bezpečnost batolete v prostředí MŠ (hračky homologované od 3 let, požární směrnice, schodiště atd.).
Není tedy povinností příjmout dítě v batolecím věku do předškolního zařízení. Rodiče mají pravomoc dítě "odkládat", ovšem do patřičného zařízení (jesle). Pokud ředitel školy rozhodne o přijetí batolete do MŠ, měl by tak jednat pouze vyjímečně, a k takovému to rozhodnutí přistupovat individuálně a posuzovat rizika s tím spojená.
Příspěvek Napsal: čtv 16. úno 2012 21:01:15
  Předmět příspěvku:  Re: Nedvouleté děti v MŠ  Odpovědět s citací
Ano, měla jsem na mysli děti mladší dvou let.Tak opravdu je možné za stávajících podmínek takto malé dítě příjmout do MŠ??? :shock:
Příspěvek Napsal: čtv 16. úno 2012 18:30:38
  Předmět příspěvku:  Re: Nedvouleté děti v MŠ  Odpovědět s citací
Bohunko ... mladší než dva roky
Příspěvek Napsal: čtv 16. úno 2012 16:34:14


Přejít na:  
cron