Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit seOdeslat odpověď
Uživatelské jméno:
Předmět:
Tělo zprávy:
Vložte sem vaši zprávu, může obsahovat maximálně 60000 znaků. 

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Velikost písma:
Barva písma
Možnosti:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Zakázat URL adresy v tomto příspěvku
Otázka
Jaká je barva nebe?:
Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
   

Přehled tématu - Úvazek u dětí v MŠ, nerovnoměrně rozdělený
Autor Zpráva
  Předmět příspěvku:  Re: Úvazek u dětí v MŠ, nerovnoměrně rozdělený  Odpovědět s citací
Při uplatnění nerovnoměrné pracovní doby se nejedná o napracování. Pokud jste byla s tímto rozvržením předem seznámena, je to v pořádku.
Příspěvek Napsal: pát 01. dub 2016 8:07:27
  Předmět příspěvku:  Re: Úvazek u dětí v MŠ, nerovnoměrně rozdělený  Odpovědět s citací
Dobrý den, můžete mi , prosím odpovědět, zda tedy musím napracovat chybějící hodiny, pokud mi ředitelka nařídí změnu směny- tzn. sloužila jsem o jar.praázdninách kratší směnu 5,5h namísto 8h (přímé práce s dětmi)a nyní požaduje chybějící 2,5h napracovat. Nesouhlasím s tím, nebot to, že odpadl keram.kroužek v DDM nebylo mou vinou, nemluvě o soukromých plánech , které se mi tím naruší např. objednání u kadeřnice či hlédání vnoučete apod. Děkuji za názor.
Příspěvek Napsal: úte 22. bře 2016 17:25:27
  Předmět příspěvku:  Re: Úvazek u dětí v MŠ, nerovnoměrně rozdělený  Odpovědět s citací
Nejedná se o uměle zkrácený úvazek, ale o nerovnoměrně uspořádanou pracovní dobu, resp. přímou pedagogickou činnost. Je v mateřských školách běžnou součástí organizačního uspořádání chodu školy. Na činnost související máte více času v týdnu, kdy máte méně přímé pedagogické činnosti.
Příspěvek Napsal: úte 08. bře 2016 8:46:40
  Předmět příspěvku:  Re: Úvazek u dětí v MŠ, nerovnoměrně rozdělený  Odpovědět s citací
Dobrý den, děkuji za zodpovězení dotazu, ale jsem stále v rozpacích, pokud je týdenní úvazek 31h, proč se připouští jako případně u mne, že týden mám 34h a týden 28, což činí průměrně 31h za 2týdny. De facto vznikají mi přesčasové hodiny, které ale nejsou proplacené, nebot se uměle zkrátí úvazek v dalším týdnu.Nemluvě o faktu, že ve zmíněný den, kdy sloužím 8h přímé práce, nemám žádný čas na práci související, která dle zákona je součástí 40h úvazku v týdnu. Zároven jsem našla větu, že chybějící hodiny nelze převádět do jiného týdne, což by vylučovalo možnost mít zkrácený- dodávám ,,uměle,, úvazek na 28h týdně. Každopádně se budu muset obrátit na advokáta. Přesto děkuji za ochotu. Romana
Příspěvek Napsal: pon 07. bře 2016 22:25:50
  Předmět příspěvku:  Re: Úvazek u dětí v MŠ, nerovnoměrně rozdělený  Odpovědět s citací
Rozsah přímé pedagogické činnosti stanovuje nařízení vlády č. 75/2005 Sb., ve znění pozdějších předpisů. Pro učitelky v mateřských školách je stanoven na 31 hodin/ týden. Dle § 2, odst. 3 tohoto nařízení lze týdenní rozsah přímé pedagogické činnosti rozvrhnout nerovnoměrně na jednotlivé týdny tak, aby nebyl překročen průměrný stanovený týdenní rozsah přímé pedagogické činnosti za období nejdéle 5 po sobě následujících měsíců.
V praxi to znamená, že za sledované období vydělíte celkový počet hodin přímé pedagogické činnosti počtem týdnů. Tím získáte průměrný limit přímé pedagogické činnosti, který musí odpovídat 31 hodinám.

Pokud se týká kroužků realizovaných mimo provozní dobu zařízení, mimo pracovní dobu pedagogů a které jsou realizovány za úplatu, jedná se o nadstandardní služby, které nejsou součástí ŠVP a nemohou být uplatňovány na úkor jeho rozsahu a kvality.(RVP PV, 2004, s. 40)
Příspěvek Napsal: pon 07. bře 2016 11:33:18
  Předmět příspěvku:  Úvazek u dětí v MŠ, nerovnoměrně rozdělený  Odpovědět s citací
Dobrý den, zajímal by mne názor z řad odborníků. Mohu mít týdenní úvazek u dětí- přímou práci 34h, tzn.4 dny sloužím 6,5h a 1 den 6h + 2h na jiné třídě, z důvodu kroužku keramiky v DDM, kam doprovází polovinu dětí obě uč. z této třídy? Na můj protest řed. školy oponovala, že další týden mám úvazek u dětí pouze 28h. Prostudovala jsem zákony, kde se připouští nerovnoměrně rozdělený úvazek, ale mám za to, že se to nevztahuje na MŠ.Jde o to, že 2h vlastně supluji za kolegyně, de facto přesluhuji a kroužek s nespavými dětmi od 12 30h do 14 30h, který si rodiče platí, by dle mého názoru neměl probíhat při výchovně-vzdělávací činnosti, tzn. do 16h. Děkuji předem za zodpovězení dotazu. Romana
Příspěvek Napsal: ned 06. bře 2016 17:22:01


Přejít na: