Odeslat odpověď
Uživatelské jméno:
Předmět:
Tělo zprávy:
Vložte sem vaši zprávu, může obsahovat maximálně 60000 znaků. 

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Velikost písma:
Barva písma
Možnosti:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Zakázat URL adresy v tomto příspěvku
Otázka
Jaká je barva nebe?:
Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
   

Přehled tématu - Jak zajišťujete lyžařské kurzy?
Autor Zpráva
  Předmět příspěvku:  Re: Jak zajišťujete lyžařské kurzy?  Odpovědět s citací
Dobry den!Toto tema by me velmi zajimalo, ale pro MŠ.mate nekdo zkusenosti?je potreba zajistit pedagogicky dozor,pokud by si skolu lyzovani vzal na starost jeden z rodicu a jezdil by s detmi jen dopoledne na kurz lyzovani?Prosim,poradte.dekuji
Příspěvek Napsal: úte 09. říj 2012 16:15:16
  Předmět příspěvku:  Re: Jak zajišťujete lyžařské kurzy?  Odpovědět s citací
Hanko,
zdá se, že lyží si u Vás žáci užijí dosytosti.

U nás narážíme na podobný problém - finance. Pokud dřív jezdila vždy většina žáků ze třídy, tak teď jede ani ne třetina. Takže se musela změnit i organizace. Dřív vyjížděly 7. ročníky vždy týden po sobě, nyní máme problém, abychom sehnali děti na jeden týden. Většinou se pak jedná o "sběr" všech zájemců z 2. stupně.
Dalším problémem jsou kapacity chat - moc velké (ale my prostě víc než 30 - 35 žáků neseženeme) nebo moc malé.

Rozhodně si nemyslím, že by se jednalo o archaismus, ale protože nejsem lyžařka, zajímalo by mě, jaký SMYSL vidíte v lyžařských zájezdech (myslím, že týdnem na horách příliš fyzičku žáků nezvýšíme, že?!)?
Příspěvek Napsal: stř 11. kvě 2011 17:57:43
  Předmět příspěvku:  Re: Jak zajišťujete lyžařské kurzy?  Odpovědět s citací
Lyžařské kurzy pořádáme, ale vzhledem k ekonomické situaci v oblasti nevyjíždíme s dětmi na týden do hor, ale využíváme nedalekou sjezdovku na Přimdě

Výhodou v tomhle směru je, že nemusíme dopředu zabezpečovat ubytování, že nemusíme řešit následný dohled nad žáky v době, kdy nejsou na svahu a také, to zda bude nebo nebude zrovna v objednaném termínu sníh. Napadne u nás, telefonická domluva se správcem sjezdovky, jak to vypadá na svahu, druhý telefonát místnímu dopravci, aby se sladila doba odjezdu a příjezdu autobusu, a za dva dny se může jet. Podotýkám, že ve škole máme zásobu lyží k půjčení, takže pokud nemají děti vlastní vybavení, mohu využít tuto možnost. Také jakmile to vypadá, že se doba výjezdu přiblížila (je příznivá předpověď), mají děti za úkol vlastní vybavení přivézt na kontrolu a mít ho připravené.
Je pravda, že en každou zimu jsou tu podmínky takové, abychom lyžák zvládli, ale v počtu našich dětí to jen znamená, že nevyjeli v sedmičce, vyjedou příští rok, protože stejně je třeba doplnit autobus.

Kromě týdenního kurzu využívají žáci 2. stupně i běžkařské vybavení při dvouhodinovkách (či dvou spojených dvouhodinovkách) tělocviku (ten je v rozvrhu umístěn na konci dne)
Příspěvek Napsal: stř 11. kvě 2011 12:29:43
  Předmět příspěvku:  Jak zajišťujete lyžařské kurzy?  Odpovědět s citací
Jezdíte na lyžařské kurzy? S kterými třídami? Nebo je už považujete za anachronismus?
Kdo a jak lyžařské kurzy zajišťuje?
Příspěvek Napsal: stř 11. kvě 2011 11:22:58


Přejít na: