Odeslat odpověď
Uživatelské jméno:
Předmět:
Tělo zprávy:
Vložte sem vaši zprávu, může obsahovat maximálně 60000 znaků. 

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Velikost písma:
Barva písma
Možnosti:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Zakázat URL adresy v tomto příspěvku
Otázka
Kolik barev je na české vlajce:
Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
   

Přehled tématu - Nultý ročník
Autor Zpráva
  Předmět příspěvku:  Re: Nultý ročník  Odpovědět s citací
Ano, tak nějak jsem si to představovala. Taky si myslím, že by to mělo fungovat na všech školách. Navíc malotřídky, jejichž součástí jsou i MŠ, mají obrovskou výhodu. Třeba naše škola přímo sousedí s MŠ, takže ke spolupráci mamé skvělé příležitosti. Dle mého gusta je však společných akci docela málo.
Mám pocit, že na mnoha školách není taková "přípravka" běžná. Určitě by to mělo být naopak.
Já osobně se na to hrozně těším. Je to perfektní příležitost, jak si děti připravit, "otestovat", pracovat s nimi individuálně, zjistit, kde přitlačit a hlavně ukázat jim prostředí, kde v září nastoupí.
Škoda, že se zde nevyskytuje žádný psycholog. Hrozně by mne zajímal jeho názor. Vím, že by byl kladný :D Nebo ne?
Příspěvek Napsal: čtv 20. srp 2009 20:35:03
  Předmět příspěvku:  Re: Nultý ročník  Odpovědět s citací
Mgr. Petra Stanjurová píše:
Napadá mne k tomu spousta otázek. Třeba: Kdo toho učitele platí? Je to asi na domluvě. Ale přece jen je ve škole třeba o hodinu déle. Musí to být někde vedeno apod. A také mne zajímá, zda si zde učitele zaměřují více na školní "učivo" nebo procvičují to školkové (grafomotoriku, kresbu, pohyb..) Já osobně bych se přizpůsobila jednotlivcům a snažila se rozvíjet stránky, které ono dítě potřebuje. Děkuji úředem za vaše zkušenosti.

Milá Petro,
odpovědi na některé vaše dotazy:
  • Žádné příplatky za to kolegyně nemá. Ve škole máme povinně-nepovinné kroužky (každá vedeme ještě zájmový kroužek v době do 14hod, tj. v pracovní době), kolegyně končí svůj zájmový kroužek dříve (většinou v březnu) a v době duben - červen má právě tuto "přípravku".
  • Procvičuje především školkové znalosti a dovednosti, přesně tak, jak píšete.
Žáčci mají zavedený sešit, do kterého jim nalepuje nebo tiskne práce, které pak společně vyplňují. S rodiči případně konzultuje nějaké "objevené" potíže a navrhuje další aktivity (návštěva odborníka, doporučená cvičení apod.).
Příspěvek Napsal: stř 19. srp 2009 21:12:10
  Předmět příspěvku:  Re: Nultý ročník  Odpovědět s citací
Děkuji, Pavlo, přesně to máme s p.řed. v plánu. Tématu jsem dala název nultý ročník, i když to tak úplně přesně není, ale je to dost podobné. Chtěla jsem jen zjistit zkušenosti druhých. Napadá mne k tomu spousta otázek. Třeba: Kdo toho učitele platí? Je to asi na domluvě. Ale přece jen je ve škole třeba o hodinu déle. Musí to být někde vedeno apod. A také mne zajímá, zda si zde učitele zaměřují více na školní "učivo" nebo procvičují to školkové (grafomotoriku, kresbu, pohyb..) Já osobně bych se přizpůsobila jednotlivcům a snažila se rozvíjet stránky, které ono dítě potřebuje. Děkuji úředem za vaše zkušenosti.
Příspěvek Napsal: ned 16. srp 2009 22:01:17
  Předmět příspěvku:  Re: Nultý ročník  Odpovědět s citací
Nemáme přímo nultý ročník, ale pořádáme Školu na zkoušku.

Poslední tři měsíce 1x týdně mohou přijít budoucí prvňáčci do školy. Převezme si je kolegyně a půl hodiny s nimi dělá různá cvičení a aktivity (jemná motorika, řeč apod.). Přijde ten, kdo chce.
Příspěvek Napsal: sob 15. srp 2009 18:16:04
  Předmět příspěvku:  Nultý ročník  Odpovědět s citací
Dobrý den, existuje na vaší škole nultý ročník nebo určitá příprava žáka na první třídu? Podělíte se s námi o své zkušenosti?
Příspěvek Napsal: úte 11. srp 2009 15:30:42


Přejít na: