Odeslat odpověď
Uživatelské jméno:
Předmět:
Tělo zprávy:
Vložte sem vaši zprávu, může obsahovat maximálně 60000 znaků. 

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Velikost písma:
Barva písma
Možnosti:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Zakázat URL adresy v tomto příspěvku
Otázka
Kolik barev je na české vlajce:
Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
   

Přehled tématu - Mluvení - šišlání - logopedie
Autor Zpráva
  Předmět příspěvku:  Re: Mluvení - šišlání - logopedie  Odpovědět s citací
Dobrý den, výchova k rodičovství je snad součástí VKZ - výchovy ke zdraví, ale nejsem si jistá. Pracuji v přípravce pro sociokulturně znevýhodněné deti a pořádám jednou týdně odpoledne setkávání rodičů s dětmi od dvou let, kde se snažím, aby se do společné činnosti zapojily maminky i děti.Převážná většina maminek (jedná se většinou o velmi mladá děvčata) neví, jak své dítě zabavit,jak zaujmout. Diví se, že mu koupily stavebnici a ono si s ní nechce hrát - ono ale jen neví JAK!


Přílohy:
školička.doc [749.5 KiB]
932 krát
Příspěvek Napsal: sob 21. dub 2012 21:43:28
  Předmět příspěvku:  Re: Mluvení - šišlání - logopedie  Odpovědět s citací
Nedávno jsem s překvapením zjistila, že současné maminky malých dětí navštěvují (i s dětmi) různé placené "kurzy" kde se učí, jak hrát se svým batolátkem hry typu Vařila myšička kašičku a Kolo kolo mlýnské. Nakonec jsou to možná ty, které si uvědomují jak jsou tyto aktivity podstatné (naprosto souhlasím s Janou Petrů v důležitosti rozvoje jemné motoriky versus obratnost mluvidel) pro rozvoj dětí. Ale co ty, které to od svých vlastních matek neumí a ani netuší proč by to měli s dětmi provádět...v 1. třídě se všechno dohnat nedá. Je to věc rodičů...ale učí se to někde?
Je ještě součástí Pracovního vyučování nebo nějakého jiného předmětu na ZŠ výchova k rodičovství? Je náctiletý žák(student) schopen v tomto věku tyto informace vyhodnotit jako důležité? Nebo si zodpovědný rodič informace najde až je bude potřebovat...
Příspěvek Napsal: ned 29. led 2012 22:02:55
  Předmět příspěvku:  Re: Mluvení - šišlání - logopedie  Odpovědět s citací
Myslím si, že základ by měl být v rodině, aby děti měly v rodičích správný vzor a ti na ně správně mluvili, hodně si s nimi povídali, společně si četli, hráli klasické hry...I učitelky v MŠ mohou s dětmi mnohé dělat - dechová a artikulační cvičení, rozvíjení slovní zásoby atd. Pokud však má dítě větší problémy, je už nutná pomoc odborníka - logopeda a řídit se jeho radami a doporučením. Pravidělně cvičit doma a promluvit o problému s učitelkou v MŠ a zjistit, jakým způsobem lze s dítětem pracovat i tam. Určitě je velmi užitečné, pokud učitelé mají kurz logopedické prevence, a tak mohou být více rodičům nápomocni.
Příspěvek Napsal: ned 29. led 2012 17:55:06
  Předmět příspěvku:  Re: Mluvení - šišlání - logopedie  Odpovědět s citací
Artikulace úzce souvisí s rozvojem jemné motoriky a také ji dítě rozvíjí nasloucháním a hovorem. Toho všeho mají dnes děti málo. (Proto jsem takovým odpůrcem interaktivních tabulí a počítačů v předškolním a mladším školním věku.) Děti, které nemají k dispozici počítač a nekoukají na TV (DVD), se daleko lépe a čistěji vyjadřují (a jsou i manuálně zručnější). Zkuste si to ověřit.
Příspěvek Napsal: ned 29. led 2012 15:26:08
  Předmět příspěvku:  Re: Mluvení - šišlání - logopedie  Odpovědět s citací
Myslím, že za půl roku by se dalo leccos stihnout.

Mám podobnou zkušenost. Jak je to možné?
Jak to fungovalo dřív? Logopedové chodili přímo do školek a pracovali s dětmi? Nebo byla návštěva logopeda v předškolním věku povinná?
Je snad nedostatek kvalitních logopedů?

Jako matka jsem v předškolním věku svého syna také řešila špatnou výslovnost hlásky R. Po třech návštěvách u logopedky a měsíční intenzivní práci byl problém vyřešen.
Je fakt, že vše záviselo čistě na mně - jestli si zjistím kontakt na odbornou pomoc, jestli si domluvím návštěvy, jestli budu se synkem cvičit pravidelně aj.
Je tohle problém, který je pro mnohé rodiče našich předškoláků neřešitelný?
Příspěvek Napsal: ned 29. led 2012 14:29:50
  Předmět příspěvku:  Mluvení - šišlání - logopedie  Odpovědět s citací
Včera jsem byla u zápisu a množství dětí, kteří nemluví tak, aby jim bylo rozumět, mě velmi překvapilo!
Byla jsem účastna zápisu už loni a to mi to nepřišlo tak strašné.
Jaké máte zkušenosti vy? Jaké dáváte rady rodičům budoucích prvňáčků? A není pozdě řešit šišlání půl rok před vstupem na zš?
Příspěvek Napsal: ned 29. led 2012 11:52:49


Přejít na:  
cron