Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit seOdeslat odpověď
Uživatelské jméno:
Předmět:
Tělo zprávy:
Vložte sem vaši zprávu, může obsahovat maximálně 60000 znaků. 

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Velikost písma:
Barva písma
Možnosti:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Zakázat URL adresy v tomto příspěvku
Otázka
Kolik je na jedné ruce prstů?:
Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
   

Přehled tématu - Diskuse k profilové zkoušce
Autor Zpráva
  Předmět příspěvku:  Re: Diskuse k profilové zkoušce  Odpovědět s citací
V pondělí zveřejníme článek shrnující stručně výsledky ověřování několika nově zaváděných formem profilové, školní zkoušky zde na MP (jednalo se o kombinované zkoušky, praktické zkoušky a obhajoby studentských prací před komisí; ověřovala se i možnost maturovat písemně z některých předmětů, kde se dřív maturovalo pouze ústně).
Věřím, že napíšete i Vy své postřehy a zkušenosti, které se mohou od našich závěrů z konce loňského roku (2010) lišit. Maturujete i ve školní zkoušce "jinak"? Napište nám!
Příspěvek Napsal: pát 21. říj 2011 8:49:57
  Předmět příspěvku:  Re: Diskuse k profilové zkoušce  Odpovědět s citací
Souhlasím s Vámi, kdysi jsem v kterési škole navrhoavl, aby k maturitnímu projektu měl student list, na nějž by během roku sbíral podpisy (a body) od užitelů např. za teoretickou část, provedená měření ve škole, úvod (hodnotí i češtinář), résumé v AJ, obhajoba. Když student přijde pozdě, má body dolů. Když nechodí na konzultace, je to jeho vc, ale u obhajoby to celá komise ví.
S testy z D a Z nemám zkušenosti a zatím jsem je ani nečetl. Je ale jasné, že i v těchtu předmtech jsou důležité některé dovednosti, které nelze otestovat uzavřenou úlohou.
Příspěvek Napsal: čtv 15. zář 2011 22:15:15
  Předmět příspěvku:  Re: Diskuse k profilové zkoušce  Odpovědět s citací
Děkuji, má někdo další zkušenosti s praktickou zkouškou, souvislou písemnou prací či s obhajobou práce v profilové maturitě? Jeden ředitel gymnázia se mi vloni "pochlubil", jak při obhajobách studenty museli poučovat o základních pravidlech jako jsou autorská práva. Nyní proto nastavili úplně jiný způsob, povinné průběžné konzultace a doporučují externího oponenta pro každou práci. Jdeme tedy cestou zpřísňování pravidel. Je to tak správně? (můj názor je, že jednoznačně)
Zajímalo by mne také, zda máte zkušenosti z písemné zkoušky z historie nebo geografie. Podělte se s ostatními.
Příspěvek Napsal: čtv 15. zář 2011 16:34:36
  Předmět příspěvku:  Re: Diskuse k profilové zkoušce  Odpovědět s citací
Pokud vím, často se maturuje formou obhajoby práce. To není nic nového, u praktické maturity to tak je už dlouho, teď k tomu musí být posudek oponenta. To je dobře, ale dosud se na mne žádná škola nebo maturant neobrátili, že by chtěli takovou práci vést či oponovat.
Pravda, nově je možná tato forma tam, kde to dřív nešlo. Dovedu si to představit třeba na knihovnické škole, kde je hlavní předmět literatura, tak nelze dopustit, aby z ní žáci maturovali "jen" polovinou ústní části zkoušky.
Příspěvek Napsal: stř 14. zář 2011 21:29:49
  Předmět příspěvku:  Diskuse k profilové zkoušce  Odpovědět s citací
Diskuse k profilové zkoušce.
Víte o tom, že od minulého školního roku můžete v profilové zkoušce maturovat i jinými formami, než je ústní zkouška? Kterou z nových forem profilové maturity Vaše škola vybrala nebo plánuje zařadit (obhajoba maturitní práce, praktická zkouška, písemná zkouška, kombinace více forem)?
Pokud jste maturovali nějakou z nových forem, mohli byste popsat své zkušenosti, změnila tato zkouška Vaši výuku, plán, osnovy? Doporučili byste nové formy maturitní zkoušky dalším školám a proč?
Příspěvek Napsal: pon 12. zář 2011 12:01:48


Přejít na: