Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit seOdeslat odpověď
Uživatelské jméno:
Předmět:
Tělo zprávy:
Vložte sem vaši zprávu, může obsahovat maximálně 60000 znaků. 

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Velikost písma:
Barva písma
Možnosti:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Zakázat URL adresy v tomto příspěvku
Otázka
Jaká je barva nebe?:
Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
   

Přehled tématu - Nosit přezůvky není povinné
Autor Zpráva
  Předmět příspěvku:  Re: Přezůvky povinně?  Odpovědět s citací
To byl na naší škole také problém, protože jsme neměli šatny, ale jen skříňky před dveřmi třídy. Když pršelo a my učitelé museli u vchodu hlídat, aby se žáci přezouvali, bylo to peklo. Někteří neměli přezůvky s sebou, nastala strkanice, prostě nervy. Nakonec došlo k převratnému rozhodnutí vedení školy: žáci půjdou obuti ke skřínce, tam se přezují a půjdou do třídy. MOkro a špínu uklidí uklizečky během první vyučovací hodiny. A najednou byl klid. Vše funguje bezvadně. A - kupodivu - žáci se přezouvají a nechodí do třídy v botech. (Jen někdy a někteří :D )
Příspěvek Napsal: čtv 21. dub 2016 8:49:20
  Předmět příspěvku:  Nosit přezůvky není povinné  Odpovědět s citací
V naší škole mají žáci zakázáno nosit obuv z venku, toto nařízení musí dodržovat, ale asi 10% žáků trvale přezůvky nenosí, jsou to především chlapci a dívky z vyšších tříd, tito žáci dobrovolně chodí v ponožkách, v teplém období, především v červnu bývají někteří úplně bosi. Ve školním řádu je uvedeno že žák má povinnost při příchodu do školy odložit v šatně svršky a obuv, ale není uvedeno že by měl povinnost nosit přezůvky, to znamená že školní řád neporušují. Na poradě učitelů se jednalo o tom jestli se má pro žáky udělat povinnost nosit přezůvky, zvažovaly se argumenty ohledně bezpečnosti a hygieny, ale rozhodlo že se to zatím nechá jak to je, pouze to musí být s vědomím a za souhlasu rodičů. Moje stanovisko k této záležitosti je takové že to není nic proti ničemu a když s tím souhlasí rodiče a nevadí jim vyšší spotřeba ponožek svých dětí, není nutné aby měli žáci povinnost nosit přezůvky. Jaké by bylo vaše stanovisko k této záležitosti kdyby byla obdobná situace ve vaší škole? Mají ve vaší škole žáci povinnost nosit přezůvky nebo je pouze zakázáno nosit obuv zvenku?
Příspěvek Napsal: čtv 07. dub 2016 8:09:02


Přejít na: