Odeslat odpověď
Uživatelské jméno:
Předmět:
Tělo zprávy:
Vložte sem vaši zprávu, může obsahovat maximálně 60000 znaků. 

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Velikost písma:
Barva písma
Možnosti:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Zakázat URL adresy v tomto příspěvku
Otázka
Jaká je barva nebe?:
Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
   

Přehled tématu - Úprava RVP - druhý jazyk
Autor Zpráva
  Předmět příspěvku:  Re: Úprava RVP - druhý jazyk  Odpovědět s citací
Naprosto s tímto souhlasím. Jako rodič i učitel se děsím toho, kam naše školství spěje. Myslím, že by se zde měl zdůraznit i další faktor zavedení druhého cizího jazyka. Hodinové dotace pro každý ročník jsou dány a proto se pro druhý jazyk ubírá jiným předmětům, například zeměpisu, přírodopisu či matematice. To je ta proklamovaná podpora přírodním vědám? Je to k uzoufání, proč druhý jazyk?????????
Příspěvek Napsal: pon 24. čer 2013 19:49:26
  Předmět příspěvku:  Úprava RVP - druhý jazyk  Odpovědět s citací
téma-úprava RVP -povinný druhý cizí jazyk

Zavedením dalšího povinného cizího jazyka se žákům ZŠ upírá, v celkové časové dotaci určené výuce cizích jazyků , právo na prohlubování znalostí prvního cizího jazyka-angličtiny-jak tomu bylo možno před touto úpravou a ukládá jim povinnost plést si do jazykových znalostí další cizí jazyk.
Vysvětlete mně, když většina škol a žáků touží po výuce druhého cizího jazyka , proč se musí přikazovat všem povinně.Pokud má někdo o něco zájem , tak se mu to obvykle nemusí přikazovat.
Každý ma právo si zvolit , jestli se naučí jeden cizí jazyk pořádně, tak aby se jím pořádně domluvil , anebo jestli bude "žvatlat" dvěma jazyky.
Pokud někdo chce,ať se učí třeba deset jazyků.
Má zkušenost je taková , že absolventi ZŠ, kteří byli vyučováni povinně angličtinu od třetího do devátého ročníku s klasifikací výborná ,nepochopí obsahy článků anglických novin ani význam televizních hovorů v angličtině.
Je přece mnohem logičtější, budovat jednu platformu společného jazyka,angličtiny,než všem národům východního bloku povinně cpát do hlavy němčinu, francouzštinu a španělštinu.Pokud budou všichni na kvalitní úrovni umět jeden jazyk , tak se přece všichni se všemi domluví.
Jsme znevýhodněni oproti Rakušanům a Němcům,neboť naši žáci nemají takovou časovou dotaci angličtiny jako naši sousedé a v časové dotaci pro druhý povinný cizí jazyk /němčinu/ se naučí sotva"žvatlat".
Narozdíl od nás mají Němci i Rakušané povinný pouze jeden cizí jazyk.
Jako občan a rodič s touto úpravou nesouhlasím a prosím všechny , kteří mají obdobný názor , aby se vyjádřili proti této změně a druhý cizí jazyk , ať si vybere každý dobrovolně, tak jak je tomu dosud.
Příspěvek Napsal: úte 14. kvě 2013 19:23:11


Přejít na: