Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit seOdeslat odpověď
Uživatelské jméno:
Předmět:
Tělo zprávy:
Vložte sem vaši zprávu, může obsahovat maximálně 60000 znaků. 

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Velikost písma:
Barva písma
Možnosti:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Zakázat URL adresy v tomto příspěvku
Otázka
Kolik je na jedné ruce prstů?:
Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
   

Přehled tématu - RVP PV na SPgŠ
Autor Zpráva
  Předmět příspěvku:  Re: RVP PV na SPgŠ  Odpovědět s citací
Milé kolegyně,
je to sice již starší diskuse, ale nedá mi to, musím reagovat. Situace je totiž stále velmi různorodá. Nemůžeme v MŠ očekávat, že nám nastoupí "hotové" učitelky. Reakce z diskuse, že červený diplom učitelku nedělá je sice pravdivý, ale já vidím přínos vysokoškolského studia někde jinde. K RVP PV: dle mého názoru na vysokých školách s ním pracují, na středních méně. Co je však důležité, dříve fungovalo něco jako uváděcí učitelka, která nové kolegyni po nástupu do praxe pomáhala. Žádná škola nepřipraví dokonalého praktika! A ruku na srdce. Znají RVP PV dlouholeté učitelky?
Příspěvek Napsal: úte 06. kvě 2014 11:19:24
  Předmět příspěvku:  Re: RVP PV na SPgŠ  Odpovědět s citací
V této oblasti je velká mezera a děvčata, která nastoupí do skutečné práce jsou velmi překvapena. Hovořím z praxe, kdy ke mě do třídy nastoupila p.učitelka rok po škole a musela velmi na sobě pracovat celý rok, aby pochopila co je to vlastně práce v mat.škole.
Nyní děvčata budou maturovat podle nové koncepce praxe, takže uvidíme jak se změní výstup z této části.
Také se blýská snad na lepší časy, kdy Kvic chystá ve spolupráci s SPGŠ vzdělávání pedagogů, kteří povedou žákyně.
Věřím, že to přinese pozitivní změnu.
Nechci si stěžovat, spíš hledám řešení co s tím.
Také mne zaráží skutečnost - finanční ohodnocení p.učitelek, které vedou praxe na mat.školách ze strany SPgŠ. U nás je to 50,-Kč za rozborovou hodinu, po odečtení daně dostanou děvčata symbolickou částku 45,-Kč.
Máte stejnou zkušenost i v jiných mat.školách?
Chci i tento problém řešit. Milada
Příspěvek Napsal: stř 13. úno 2013 20:55:57
  Předmět příspěvku:  Re: RVP PV na SPgŠ  Odpovědět s citací
Milý návštěvníku, nebo návštěvnice, jak jste myslel/a připomínku "příliš složité"? Bylo by dobré trochu to rozvést, abychom lépe pochopili.
Příspěvek Napsal: stř 13. úno 2013 9:22:36
  Předmět příspěvku:  Re: RVP PV na SPgŠ  Odpovědět s citací
Příliš složité..
Příspěvek Napsal: úte 12. úno 2013 21:01:00
  Předmět příspěvku:  Re: RVP PV na SPgŠ  Odpovědět s citací
Dobrý den, pracuji ve školství asi 6 let a musím přiznat, že ikdyž jsme na střední pedagogické škole chodily na praxi a psaly si přípravy, pracovaly s RVP PV, nikdy to nebylo nijak podrobně, s dokumentem jsme nebyly seznámeny dostatečně a práce s dětmi byla rozdělena na časové úseky a probíhalo to tak i na praxi ve školkách do kterých jsme docházely. Měly jsme pocit, že tak je to správně, protože nás o tom ujišťovaly učitelky i naše vedoucí praxe. Po příchodu do reality bylo všechno složitější a stejně nové, jako bychom ani nestudovaly.
Příspěvek Napsal: pon 11. úno 2013 11:00:38
  Předmět příspěvku:  Re: RVP PV na SPgŠ  Odpovědět s citací
Dobrý den, reaguji na vzdělávání budoucích učitelek MŠ a přikláním se k tomu, že seznámení se a pochopení RVP PV by mělo být součástí osnov středních pedagogických škol.
Příspěvek Napsal: čtv 07. úno 2013 21:18:24
  Předmět příspěvku:  Re: RVP PV na SPgŠ  Odpovědět s citací
Jsem ráda, že se rozvíjí i tato větev. Přípravné vzdělávání je skutečně hodně důležité pro kvalitní předškolní vzdělávání!
Příspěvek Napsal: sob 19. led 2013 19:11:28
  Předmět příspěvku:  Re: RVP PV na SPgŠ  Odpovědět s citací
Dobrý den,i k nám docházejí studentky - SPgŠ Litoměřice - na praxi. Mohu říci, že zde se s RPV PV seznamují jak ve škole (každá studentka ho má jeden výtisk)a ve škole se s ním snaží pracovat, s vedoucí praxe požadujeme, aby při vypracování přípravy s ním pracovaly a používáme ho i při zavěrečném rozboru. Co obcházíme - to jsou metodici ve škole. Dedokáží děvčatům pomoci při konzultacích s přípravami - důvodem je neznalost předškolní problematiky - kdypak nějaký pan-paní profesorka navštívili MŠ, aby se podívali, jak se v MŠ pracuje? Bohužel nemají ani o to snahu. V době, kdy jsou činnosti propojeny a nejsou vymezeny výchovy - oni "jedou po staru - po výchovách, ranních cvičeních apod.". Jak jim pak, kromě vedoucí praxe (která je přítomná v MŠ)mohou pomoci?Studenti VŠ jsou sice výborně teoreticky připravení, ALE...! Výborní jsou ti, kteří prošli SPgŠ a tudíž praxí,ale ti co mají před VŠ gymnázium-těm chybí praktické zkušenosti a bohužel "červený diplom" z nich "učitele" ještě nedělá.
Příspěvek Napsal: stř 16. led 2013 17:31:57
  Předmět příspěvku:  Re: RVP PV na SPgŠ  Odpovědět s citací
Dobrý den, bohužel i já mám negativní zkušenost se znalostmi studentek ze SPGŠ. Pracuji v MŠ víc jak 30 let a je pro mne šokující, že již několik let po sobě k nám přicházejí praktikantky a netuší co je RVP, natož aby podle něj zkoušely pracovat. Přípravy se učí ve škole psát naprosto stejně jako my před více jak 30 lety za hluboké totality!!!! Práci s dětmi mají rozfázovanou přesně do časových údajů a jednotlivých výchov!!!Nevím jak je to po tolikaleté praxi s RVP v MŠ vůbec možné.
Příspěvek Napsal: pon 14. led 2013 16:37:55
  Předmět příspěvku:  Re: RVP PV na SPgŠ  Odpovědět s citací
Myslím si, že je rozhodně důležité se zabývat i přípravným vzděláváním a srozumitelností RVP PV. Určitě by měl být srozumitelný i pro středoškolské a vysokoškolské učitele a jejich studenty, aby jej mohli využít k přípravě budoucích učitelů mateřských škol. Možná je právě diskuze příležitostí, jak poukázat i na práci s RVP PV na různých úrovních (MŠ, SŠ, VOŠ, VŠ). Neměli bychom však nechat diskuzi zvrtnout k jmenovitému „pranýřování některých škol“, přestože je to jistě potíž. Kritika i doporučení, která povedou ke zkvalitnění přípravného vzdělávání a práci s RVP PV, mohou významně napomoci zlepšení situace. Pišme tedy i své názory a zkušenosti s přípravným vzděláváním a využitím RVP PV v něm.
A děkuji těm, kteří se nebáli svůj názor zveřejnit!
Příspěvek Napsal: čtv 10. led 2013 12:10:18


Přejít na: