Odeslat odpověď
Uživatelské jméno:
Předmět:
Tělo zprávy:
Vložte sem vaši zprávu, může obsahovat maximálně 60000 znaků. 

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Velikost písma:
Barva písma
Možnosti:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Zakázat URL adresy v tomto příspěvku
Otázka
Jaká je barva nebe?:
Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
   

Přehled tématu - Nové platové tabulky, zařazení uč. MŠ
Autor Zpráva
  Předmět příspěvku:  Re: Nové platové tabulky, zařazení uč. MŠ  Odpovědět s citací
Zkuste si najít na internetu ochrana zaměstnanců. Měli by Vám s tím poradit. Já s nimi řešila problémy se zaměstnavatelem a pomohli mi (vše stačilo řešit online).
Příspěvek Napsal: pát 25. zář 2015 17:14:18
  Předmět příspěvku:  Re: Nové platové tabulky, zařazení uč. MŠ  Odpovědět s citací
Je to už sice starý dotaz, ale po 6ti měsících praxe (což pro mě ještě v podstatě není skoro žádná praxe) bych asi neřešila tabulky, ale svůj rozvoj profesní... :oops:

Lena Š. píše:
Dobrý den Vám všem,
mám velmi důležitý dotaz ohledně platových tříd. Pracuji jako učitelka v mateřské škole a jsem zařazena do 8.platové třídy. Mám vystudovaný obor Předškolní pedagogika na VOŠ a 6 měsíců odpracované praxe. Moje náplń práce je srovnatelná s náplní práce 9. platové třídy, ale plat mám podle 8.platové třídy.Bylo mi řečeno, že na 9.plat.třídu mám nárok po roce praxe.Chtěla bych se s Vámi poradit na koho se můžu obrátit, aby mi to vysvětlil a na co vlastně mám tedy právo???Mé kolegyně, které mají stejnou odpracovanou praxi v MŠ mají plat dle 9.plat.třídy. :? Zajímalo by mě jestli mě ředitelka MŠ neokrádá o peníze, zda mám nárok také na 9.plat.třídu stejně jako ony??Moc děkuji za Vaše odpovědi!!
S pozdravem Lena
Příspěvek Napsal: stř 06. kvě 2015 16:21:32
  Předmět příspěvku:  Re: Nové platové tabulky, zařazení uč. MŠ  Odpovědět s citací
Podle „Metodického pokynu k odměňování pedagogických pracovníků a ostatních zaměstnanců škol a školských zařízení“ (dále jen metodický pokyn) vychovatelka v 8. platové třídě nemá zaměstnavatelem uloženu tvorbu vlastních výchovně-vzdělávacích programů. Do 9. platové třídy je zařazena vychovatelka, která vykonává komplexní vychovatelskou činnost ve školách a školských nebo jiných zařízeních rozvíjející zájmy, znalosti a tvořivé schopnosti dětí, žáků i studentů nebo specificky rozvíjející osobnost dítěte nebo žáka i studenta včetně využívání variantních výchovných metod a hodnocení jejich účinnosti. Vychovatelka v 9. platové třídě vykonává podle metodického pokynu veškeré výchovné činnosti při celkovém rozvíjení zájmů, znalostí a schopností dětí, žáků nebo studentů nebo při specifickém rozvíjení osobnosti jednotlivců. Vychovatelská činnost v 9. platové třídě je komplexní (komplexními činnostmi se rozumějí podle nařízení vlády č. 222/2010 Sb. činnosti zahrnující všechny části daného celku vymezeného příkladem práce) včetně tvorby vlastních vzdělávacích programů.
Příspěvek Napsal: pon 09. pro 2013 19:24:18
  Předmět příspěvku:  Platové zařazení vychovatelky ŠD  Odpovědět s citací
DOBRÝ DEN, PRACUJI 10 LET JAKO VYCHOVATELKA ŠD. NA ŠKOLE JE JENOM JEDNO ODDĚLENÍ ŠD S 25 ŽÁKY. JSEM ZAŘAZENA DO 8. PLAT. TŘ. A NA 9
PLAT. TŘ PODLE VYJÁDŘENÍ ŘŠ NEMÁM NÁROK.VEŠKERÉ ADM. PRÁCE TÝKAJÍCÍ SE ŠD VYPRACOVÁVÁM.DĚKUJI ZA ODPOVĚD.RADMILA
Příspěvek Napsal: pon 09. pro 2013 16:55:57
  Předmět příspěvku:  Re: Nové platové tabulky, zařazení uč. MŠ  Odpovědět s citací
Dobrý den,

prosím Vás, byla jsem na pohovoru v Mateřské škole, kde mi paní ředitelka řekla nástupní plat 17000,- Kč. Za prvé nejsem plně kvalifikovaná - dodělávám si Střední pedagogickou školu - Předškolní a mimoškolní výchovu (končit budu v roce 2014). Tak by mě zajímalo, zda si myslíte, že je tato částka braná jako čistá mzda a nebo hrubá mzda (já hloupá se úplně zapomněla zeptat, protože takovou sumu jsem vážně nečekala) to jsem jí i řekla, že nejsem vysokoškolsky vzdělaná a ona se začala smát, že jsou prý platy již srovnané. Tak co si o tom myslíte? Je to spíše hrubá mzda? Bere se v úvahu u mzdy, že nejsem ještě kvalifikovaná? Děkuji za případnou reakci :) !
Příspěvek Napsal: sob 12. led 2013 20:59:28
  Předmět příspěvku:  Re: Nové platové tabulky, zařazení uč. MŠ  Odpovědět s citací
Chápu Vaše rozhořčení, ale změna platových tabulek proběhla tak, jak proběhla- smyly se rozdíly mezi kvalifikovanou a nekvalifikovanou silou a co víc, téměř zmizely stupně podle praxe- proto máte stejný nebo podobný plat jako začínající. Na osobní příplatky prostě není, takže kvalitní učitel nemůže být ohodnocen.
Jinak balík peněz, které dostává vedení je vcelku, závazné ukazatele se týkají celého subjektu, orientační tabulky přidělených prostředků jsou, ale nejsou v žádném případě závazné.
V mnoha školách se propouštělo, na vázání prostředků doplatily především ti, jejichž náplň práce umožňuje více výkladů- proto mohlo dojít k přeřazení do nižší třídy- doporučující dopis se týkal především vychovatelek ŠD a učitelek MŠ- výslovně bylo nadřízeným orgánem řečeno, že nepracují na úpravách vzdělávacího programu soustavně a pravidelně.....
Nezastávám se nikoho, ale vinit ze situace sloučení není fér- mohou za to ti, kteří odsouhlasili takové legislativní kroky ( a to s plnými ústy vzdělávání jako priority). A upřímně- pokud nevidíte cizí výplatní lístek, máte vše z doslechu a nelze tedy ani zobecňovat.
Příspěvek Napsal: čtv 12. črc 2012 7:36:57
  Předmět příspěvku:  Re: Nové platové tabulky, zařazení uč. MŠ  Odpovědět s citací
Mohu hodnotit jen to co znám ze svého okolí a to je to, že skutečně u sloučené Mš se Zš na to vždycky doplácí mateřská škola. U nás tam, kde je samostatná Mš - tam ke snižování( přeřazením do nižší třídy) platů nedošlo. Maximálně ředitelky nevyplácejí osobní příplatky, což je opravdu menší zlo, protože ty ve školce jsou i tak nízké.
Jak je tedy možné, že někde se nesnižovaly platy a jinde ano? O čem to vypovídá?
Aby se předešlo takovým dohadům, že školka doplácí na školu- to by možná chtělo lepší kontrolu právě na základních školách, jak hospodaří s financemi určenými pro Mš a apod...
Osobně považuji takovéto slučování za špatný krok a myslím si, že utajování platů a odměn jen nahrává neetickému chování vedoucích pracovníků.
Po 32 letech práce ve školství mám stejný plat jako mladinká učitelka, která právě nastoupila. Smutné a deprimující.Opravdu nelze pořád spoléhat jen na entuziasmus...vždyť finanční ocenění je právě jednou z důležitých motivací do práce - mimo jiné.
Příspěvek Napsal: stř 11. črc 2012 20:09:15
  Předmět příspěvku:  Re: Nové platové tabulky, zařazení uč. MŠ  Odpovědět s citací
Ten průzkum by měl být ale relevantní- tedy že budete zkoumat ne to, co si někdo myslí, ale v prvé řadě si zkontrolujete přidělené prostředky a tabulky zařazení- a to si myslím, že nemůžete dát dohromady. už proto, že se jedná o informace, které má v ruce vedení, platové zařazení je zase důvěrná informace osobního rázu.
Zásady přidělení prostředků jsou dostupné na webech krajů, ale konkrétní částky jsou již věcí jinou. Vždycky byly školky podhodnoceny- tj. i v případě naplnění tříd, měly přiděleny úvazky ( a tedy i finance)menší- a dodržení přepočteného počtu pracovníků je jeden ze závazných ukazatelů. Je velmi jednoduché ze situace, která nyní je, obvinit školu. Ale vázání prostředků, které sebralo všem opravdu hodně velké peníze přišlo z MŠMT, doporučení o přeřazení pracovníků do nižších tříd přišlo od krajů.
A možná je to záměr- poštvat proti sobě ty, co stojí na konci řetězu- učitele MŠ a ZŠ.
Příspěvek Napsal: stř 11. črc 2012 16:24:44
  Předmět příspěvku:  Re: Nové platové tabulky, zařazení uč. MŠ  Odpovědět s citací
Dobrý den,
asi začnu dělat průzkum, jak na tom jsou finančně samostatné MŠ, jak sloučené ZŠ a MŠ.
Můj postřeh zatím je ten, že pokud ZŠ má dost dětí, zůstává ZŠ. Pokud dojde mezi ZŠ o "boj o dítě", vznikne sloučená organizace ZŠ a MŠ, zcela nelogicky, ve městech by totiž mohli slučovat ZŠ+ZŠ+ZŠ... Sloučením ZŠ+MŠ má nová organizace po finančních problémech, MŠ má zatím dětí jako smetí, navíc přinese penízky za úplatu ve školce, ale nikdy je nevidí.
Jaké máte zkušenosti Vy?
Jedná se o legální okrádání mateřských škol? Ráda bych se mýlila.
Příspěvek Napsal: stř 11. črc 2012 15:27:23
  Předmět příspěvku:  Re: Nové platové tabulky, zařazení uč. MŠ  Odpovědět s citací
Odkaz je v mém předchozím příspěvku, stačí kliknout na slovo "tomto".
Mgr. Marcela Zajícová píše:
V tomto článku se zdůrazňuje, že učitelky a vychovatelky mlčí, protože mají strach o místo.
Příspěvek Napsal: ned 08. črc 2012 19:34:41


Přejít na: