Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit seOdeslat odpověď
Uživatelské jméno:
Předmět:
Tělo zprávy:
Vložte sem vaši zprávu, může obsahovat maximálně 60000 znaků. 

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Velikost písma:
Barva písma
Možnosti:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Zakázat URL adresy v tomto příspěvku
Otázka
Kolik je na jedné ruce prstů?:
Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
   

Přehled tématu - Sled kroků - harmonogram
Autor Zpráva
  Předmět příspěvku:  Re: Sled kroků - harmonogram  Odpovědět s citací
My jsme postupovali takto:

1) Předmětové komise měly samostatně vymyslet obsah - náplň svých předmětů.
2) Do připravených wordovských tabulek měly tento obsah vtělit - přesně podle pokynů, které zahrnovaly např. to, že v žádném případě nesmí měnit formáty, šířky sloupců, odrážky, vytvářet styly apod., ale také to, jaké informace se zapisují a v jaké podobě - máme použitý systém číslování předmětů a v nich jednotlivých řádků vtabulkách.
3) Komise to odevzdávaly až hotové, ne průběžně, ale kdykoli mohly konzultovat - a občas se to stalo, ale jen výjimečně.
4) Pak jsem si jako koordinátor vzal týden dovolenou :D (nekecám) a dával jsem to dohromady - samozřejmě, že tabulky byly zcela rozházené. Navíc se ukázal, že není možné vymyslet jednotný systém tabulek, protože přece jen např. výchovy mají koncepčně jinak pojatou náplň než všeobecně vzdělávací předměty a ještě jiné jsou cizí jazyky.

I přes ten týden volna to ale byl celkem efektivní postup.

Výsledek najdete na našich stránkách http://www.jaroska.cz

Přeji hodně sil!
Příspěvek Napsal: pon 13. říj 2008 21:15:51
  Předmět příspěvku:  Re: Sled kroků - harmonogram  Odpovědět s citací
Přeji dobrý den a zkusím předat svou zkušenost.
Připravili jsme vyučujícím tabulky, do kterých vpisovali text.Měli jsem wordovské,práce s nima byla neutěšená... :o Dnes bych dala přednost jiné možnosti.Ale jinak doporučuji vřele připravit pro všechny jednotnou fomu,počínaje drobností jako je velikost písma.Vyplatí se to při závěrečné kompletaci textu.A ještě něco -někomu vyhovuje mít tabulku před sebou a kdykoliv a kdekoliv do ní vpisovat,někdo potřebuje PC.Každopádně je dobré využít zvyklostí na Vaší škole a pokud nejsou - máte prostor na nové nápady :) .
Co se týká druhého dotazu : troufla bych si komisi nechat vytvářet osnovy samostatně(budou mít zodpovědnost za výsledek své práce).U nás jsme to udělali trošku jinak.Stanovili jsme (úplně mimo PK) garanty jednotlivýh předmětů z řad učitelů. Z nich jsme vytvořili užší tým,který se pravidleně scházel a postupně tvořil části ŠVP( UO,UP,PT, integrace...) pod taktovkou hlavního koordinátora.Tito garanti měli za úkol svolávat si schůzky vyučujících daného přemětu a koordinovat práci,dle společně vypracovaného časového i taktického harmonogramu.
Příspěvek Napsal: úte 07. říj 2008 10:07:00
  Předmět příspěvku:  Re: Sled kroků - harmonogram  Odpovědět s citací
Využívám nabídky a kladu pár dotazů:

1) Právě jsme začali práci na osnovách a přemýšlíme o tom, v jaké podobě od jednotlivých předmětových komisí žádat jejich "výplody". Zda wordovské tabulky, nebo jen prostý text, či dokonce jestli nepoužít nabízený editor a nechat komise zapisovat přímo do něj.
Jakou máte zkušenost u vás?

2) Můžeme si troufnout nechat komise tvořit osnovy samostatně a chtít až finální podobu, nebo se vyplatí nechat si od nich odevzdávat práci průběžně? A v tom případě jak na to?

Děkujeme za odpovědi!
Příspěvek Napsal: úte 07. říj 2008 9:07:47
  Předmět příspěvku:  Sled kroků - harmonogram  Odpovědět s citací
Na většině gymnázií asi byly práce na ŠVP podle RVPG již zahájeny. Rádi bychom Vám pomohli našimi zkušenostmi. Na kterou z činností se právě zaměřujete? Možná nám hodně pomůže i jen to, když vzájemně zjistíme, že jsme na různých školách na tom podobně. A pokud tápete (třeba i v maličkosti), tak se nebojte a ptejte se.
Příspěvek Napsal: pát 03. říj 2008 18:46:30


Přejít na: