Odeslat odpověď
Uživatelské jméno:
Předmět:
Tělo zprávy:
Vložte sem vaši zprávu, může obsahovat maximálně 60000 znaků. 

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Velikost písma:
Barva písma
Možnosti:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Zakázat URL adresy v tomto příspěvku
Otázka
Jaká je barva nebe?:
Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
   

Přehled tématu - Zařazování žáků přípravného studia
Autor Zpráva
  Předmět příspěvku:  Re: Zařazování žáků přípravného studia  Odpovědět s citací
Přikládám slíbený text výkladu MŠMT:

Věkové hranice stanovené v § 1 odst. 2 a 3 vyhlášky č. 71/2005 Sb., o základním uměleckém vzdělávání, určují spodní věkovou hranici k přijetí uchazeče či žáka do přípravného nebo základního studia. Do přípravného a základního studia mohou být výjimečně přijati nadaní uchazeči, kteří nedosáhli stanoveného věku (§ 2 odst. 4 vyhlášky č. 71/2005 Sb.). Je-li stanoveno, že přípravné studium je určeno pro žáky od 5 let věku (§ 1 odst. 2), není vyloučeno, aby se v přípravném studiu vzdělávali i starší žáci, kteří by svým věkem spadali již do základního studia I. stupně (tj. 7letí a starší žáci). Je však nutno zmínit možnost stanovenou v § 2 odst. 4 větě druhé - uchazeči, kteří překročí věk stanovený v § 1 odst. 3, mohou být podle výsledku talentové zkoušky přijati do některého z vyšších ročníků základního studia - např. tedy osmiletý absolvent přípravného studia může být na základě talentové zkoušky přijat do druhého ročníku základního studia I. stupně, nebo může zahájit studium prvního ročníku základního studia I. stupně.
Příspěvek Napsal: pon 15. úno 2016 13:29:05
  Předmět příspěvku:  Re: Zařazování žáků přípravného studia  Odpovědět s citací
Zdá se mi, že problém se zařazováním žáků do ročníků byl uměle "vyroben" některými inspektory. Pro někoho jsou bohužel čísla, grafy a tabulky důležitější než lidský rozměr naší práce.
Příspěvek Napsal: úte 29. pro 2015 12:24:39
  Předmět příspěvku:  Re: Zařazování žáků přípravného studia  Odpovědět s citací
Podnět k výkladu vzešel z jižních Čech, tj. jihočeská AZUŠ jej má k dispozici. Po Vánocích sem vložíme buď odkaz, anebo citaci.
Příspěvek Napsal: pon 28. pro 2015 9:30:07
  Předmět příspěvku:  Re: Zařazování žáků přípravného studia  Odpovědět s citací
Je někde k dispozici celý text toho výkladu MŠMT?
Příspěvek Napsal: pon 28. pro 2015 9:12:04
  Předmět příspěvku:  Re: Zařazování žáků přípravného studia  Odpovědět s citací
Ano, dva roky je maximum za jakýchkoliv okolností.
Příspěvek Napsal: pon 21. pro 2015 11:42:38
  Předmět příspěvku:  Re: Zařazování žáků přípravného studia  Odpovědět s citací
Přípravka nemůže trvat déle než 2 roky v žádném případě. Ten výklad je o tom, že nemusí vždycky natvrdo platit hranice 7 let pro to, aby žák nutně musel do 1. ročníku.
Příspěvek Napsal: čtv 10. pro 2015 15:51:27
  Předmět příspěvku:  Re: Zařazování žáků přípravného studia  Odpovědět s citací
Myslím, že nemusíme řešit děti s odkladem a můžeme jim prodloužit přípravku.
Příspěvek Napsal: čtv 10. pro 2015 15:42:06
  Předmět příspěvku:  Re: Zařazování žáků přípravného studia  Odpovědět s citací
A co vyplývá z toho výkladu? Díky.
Příspěvek Napsal: čtv 10. pro 2015 15:40:16
  Předmět příspěvku:  Re: Zařazování žáků přípravného studia  Odpovědět s citací
MŠMT nedávno zveřejnilo výklad, který naše striktní pojetí relativizuje...
Příspěvek Napsal: pon 30. lis 2015 15:22:06
  Předmět příspěvku:  Re: Zařazování žáků přípravného studia  Odpovědět s citací
Při zařazování žáků do přípravného studia respektujeme striktně stávající vyhlášku o základním uměleckém vzdělávání. Žáci, kteří přicházejí ve věku 5 let, absolvují 2 roky přípravného studia, šestiletí pouze 1 rok. Od 7 let zařazujeme žáky do 1.ročníku I. stupně. Vím o tom, že na některých školách mají i šestiletí dvouleté studium PHV. Také MŠMT tuto variantu ve svém výkladu připouští. Pravdou je, že v praxi se i na naší škole setkáváme s tím, že někteří žáci, kteří přijdou v šesti letech do PHV, by 2 roky přípravného studia potřebovali. Ne vždy však to jsou ale žáci, kteří mají v základní škole odklad. Domnívám se, že v individuálních případech by asi možnost dvouleté přípravky byla jednodušším řešením než tvorba individuálního plánu, určitě bych ale na tom nestavěl systém "vždy 2 roky PHV" - tedy i při nástupu v šesti letech.
Příspěvek Napsal: ned 05. dub 2015 21:49:01


Přejít na:  
cron