Odeslat odpověď
Uživatelské jméno:
Předmět:
Tělo zprávy:
Vložte sem vaši zprávu, může obsahovat maximálně 60000 znaků. 

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Velikost písma:
Barva písma
Možnosti:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Zakázat URL adresy v tomto příspěvku
Otázka
Kolik barev je na české vlajce:
Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
   

Přehled tématu - Italština - jak zařadit, výstup k MZ
Autor Zpráva
  Předmět příspěvku:  Re: Italština - jak zařadit, výstup k MZ  Odpovědět s citací
Z Vaší otázky není zřejmé zda myslíte Další cizí jazyk v RVP ZV. Jestliže ano, tak je v poznámkách opravdu uveden italský jazyk jako jeden z příkladů. V MZ ve společné části italský jazyk uvedený není. Za obsah profilové části maturitní zkoušky odpovídá ředitel školy. Podle paragrafu 14 maturitní vyhlášky jsou pro obsah určitá omezení, která zmiňujete. RVP G uvádí "směřuje k dosažení úrovně B1" s poznámkou pod čarou o případně vyšších úrovních. Vzhledem k tomu, že profilová MZ vychází z předmětů vyučovaných na škole, a vzhledem k tomu, že osnovy předmětů musí minimálně splňovat požadavky RVP G, musí profilová maturitní zkouška z Dalšího cizího jazyka "odpovídat" svým obsahem minimálně úrovni B1.
Příspěvek Napsal: čtv 06. bře 2014 14:52:32
  Předmět příspěvku:  Italština - jak zařadit, výstup k MZ  Odpovědět s citací
Chtěla bych si ověřit, zda chápu správně, že italština je zařazena do Druhého cizího jazyka. Tento jazyk totiž nefiguruje v nabídce jazyků v rámci Druhého cizího jazyka pro státní MZ. Nehledě na to, lze z It, dle mého názoru, konat MZ profilovou (za dodržení podmínky počtu hodin It, které žák během studia mohl na dané škole navštěvovat). Rozumím tedy dobře tomu, že pro konání profilové MZ z It je třeba po obsahové stránce úrovní "směřovat k dosažení úrovně B1 podle Společného evropského rámce" - jak je psáno v RVP? Jak chápat pojem "směřovat"? Znamená to dosáhnout minimálně úrovně A2? Děkuji předem za případnou radu a odpověď. Barbora Holubová
Příspěvek Napsal: čtv 27. úno 2014 12:07:09


Přejít na: