Odeslat odpověď
Uživatelské jméno:
Předmět:
Tělo zprávy:
Vložte sem vaši zprávu, může obsahovat maximálně 60000 znaků. 

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Velikost písma:
Barva písma
Možnosti:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Zakázat URL adresy v tomto příspěvku
Otázka
Kolik je na jedné ruce prstů?:
Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
   

Přehled tématu - Učitelka MŠ a denní přípravy
Autor Zpráva
  Předmět příspěvku:  Učitelka MŠ a denní přípravy  Odpovědět s citací
Dobrý den, ráda bych se zeptala, kde v zákoně je opora pro požadavek mé současné paní vedoucí - žádá po mně psát přípravy přesně podle této stanovené struktury: Jméno pedagoga, datum, název projektu, téma dne, záměr, metody a formy, organizace činností, pomůcky, dílnčí vzdělávací cíle, vzdělávací nabídka, konkretizované očekávané výstupy, rozvíjené klíčové kopetence, zdroje.
Požádala jsem ji, zda bych mohla psát denní přípravy tak, jak jsem byla dosud zvyklá (bez neustálé opisování RVP stále dokola), ale ona argumentuje, že má na toto právo, jelikož jsem začínající pedagog. Mám VŠ vzdělání v oboru předškolní pedagogika, školu jsem dokončila před třemi roky, poté jsem pracovala jako asistent pedagoga v první třídě ZŠ, celý loňský školní rok jsem pracovala na pozici Učitelka MŠ pod vedením uváděcí učitelky. (V platové tabulce mám nyní 8. platovou třídu, ale protože mám 3 dětí, jsem ve 3. platovném stupni praxe do 12 let.) Loni nastupovala středoškolsky vzdělaná mnohem starší kolegyně, ovšem bez jakékoli praxe ve školství, a ta takovéto denní přípravy psát nemusela.

Víte, nejde o to, že bych byla líná... Jen mi přijde nesmyslné dokola opisovat RVP, který mám "odstátnicovaný" v hlavě. Raději bych psala něco použitelnějšího a zbylý čas chystala materiály, pomůcky atd. pro děti, ale bohužel mě takto přechází chuť vyvíjet nějakou "nadčinnost"...


Děkuji za pochopení. Zuzana.
Příspěvek Napsal: stř 11. zář 2019 13:03:30


Přejít na: