Odeslat odpověď
Uživatelské jméno:
Předmět:
Tělo zprávy:
Vložte sem vaši zprávu, může obsahovat maximálně 60000 znaků. 

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Velikost písma:
Barva písma
Možnosti:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Zakázat URL adresy v tomto příspěvku
Otázka
Kolik barev je na české vlajce:
Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
   

Přehled tématu - Bossing?
Autor Zpráva
  Předmět příspěvku:  Re: Bossing?  Odpovědět s citací
Neurčuje psaní příprav žádný předpis, ale je to v kompetenci ředitelky,u začínajících učitelek se přípravy běžně vyžadují.
Příspěvek Napsal: čtv 26. zář 2019 20:12:00
  Předmět příspěvku:  Re: Bossing?  Odpovědět s citací
Dobrý den, ráda bych se zeptala, na základě čeho (konkrétně) je stanovena povinnost pro začínající učitelku MŠ psát denní přípravy v nějaké konkrétní podobě - podle jaké osnovy. Děkuji
Příspěvek Napsal: ned 15. zář 2019 22:02:03
  Předmět příspěvku:  Re: Bossing?  Odpovědět s citací
Zažila jsem to, bohužel i ČŠI je bezradná, pokud za ředitelkou stojí zřizovatel (umlčený tučnou obálkou), najděte si jiné místo, potřebujete, aby Vás někdo podporoval, vedl Vás správným směrem a Vy jste si vytvořila vlastní pedagogický styl vstřícný k dětem, podporující jejich samostatnost a zodpovědnost. V tomto případě je nejlepším řešením útěk jinam. Věřte mi, mám to za sebou a jsem spokojená.
Příspěvek Napsal: ned 22. bře 2015 8:59:50
  Předmět příspěvku:  Re: Bossing?  Odpovědět s citací
Zkuste si založit odborovou organizaci. Není sice všemocná, ale má určitá práva a ředitel je musí respektovat.
Příspěvek Napsal: ned 15. bře 2015 9:21:32
  Předmět příspěvku:  Re: Bossing?  Odpovědět s citací
Tak tohle je fakt smutné. Co s tím :| :?: :?:
Příspěvek Napsal: sob 14. bře 2015 20:00:47
  Předmět příspěvku:  Re: Bossing?  Odpovědět s citací
Nadřízený si šikanu vždy obhájí. On má přece na to právo... Pokud mu dojdou argumenty, tak alespoň označí podřízeného za problémového, tudíž musí mít nad ním zvýšenou kontrolu. Píšete tu o denních plánech. Ano, kdekdo si je dělá. Ale pochybuji, že každý den je konzultujete s ředitelkou, která se snaží v nich vyhledávat mouchy. Na našem pracovišti (ZŠ a MŠ) je bossingu až až (proto bohužel taky píšu anonymně). Pokud se podíváte do wikipedie, tak splňujeme skoro všechny charakteristické body (kromě sex. obtěžování- máme skoro ryzí ženský kolektiv, takže to ani nejde ;)) Vede to k rozkladu kolektivu, žalování nadřízeným i pokud jde o maličkosti(jako ve školce), vzájemné nedůvěře, kolegové si přestávají navzájem pomáhat, každý si hledí svého, atd. Vedení k tomu ještě přispěje vzájemnou kontrolou mezi učiteli a požaduje písemné výsledky se jmény. Dům hrůzy... Problém je neřešitelný, je třeba tiše čekat na nějakou novou pracovní příležitost nebo na vzdálený odchod do důchodu naší ředitelky...
Příspěvek Napsal: úte 10. bře 2015 19:31:13
  Předmět příspěvku:  Re: Bossing?  Odpovědět s citací
Alkohol na pracoviště určitě nepatří a zajímalo by mne jak jsi na to přišla, že ředitelka je pod vlivem alkoholu. Možná, že měla zdravotní problémy a nový lék způsobil, že jsi měla pocit, že je pod vlivem alkoholu. Rovněž by mne zajímalo jaké tvé vzdělání o kterém ses v příspěvku nezmínila.Domnívám se, že máš příliš vysoké sebevědomí. Denní plán si píše každý dobrý pedagog bez ohledu kolik let má praxi a když začínáš je samozřejmostí, že má být podrobný a v neposlední řadě se pozastavuji nad tím, že zrovna ty vykonáváš i práci ředitelky a velice by mne zajímalo jakou.
Pokud však i ostatní učitelky s několika letou praxí mají stejný pocit jako ty, je možný, jak už zde bylo v diskuzi řečeno - konkurz .
Adéla
Příspěvek Napsal: pon 02. črc 2012 14:35:46
  Předmět příspěvku:  Re: Bossing?  Odpovědět s citací
Tak tohle je téma velmi, velmi smutné a, zdá se, aktuální :shock: . Pokud ale nepodniknete nějaké kroky, nic se nezmění :!: Není žalobce, není soudce. Ale co se týče denních příprav - obávám se, že nic nezmůžete. Jste začínající učitelka a ředitelka je po Vás může chtít. Ale samozřejmě, nic se nemá přehánět. Držím palce :!:
Příspěvek Napsal: ned 08. dub 2012 11:46:13
  Předmět příspěvku:  Re: Bossing?  Odpovědět s citací
Ředitel školy může po Vás chtít přípravy tak, jak je popisujete. Obvykle bývá důvodem nějaký problém ze starny učitele. Tedy měl by být. Častěji bývá důvodem pocit ředitele, že papírů není nikdy dost a navíc ČŠI papíry miluje. Závěr si udělejte sama. Ne všude na školách je pohoda a klid, ale přeji Vám alespoň ten vnitřní.
Příspěvek Napsal: pát 06. dub 2012 12:09:11
  Předmět příspěvku:  Re: Bossing?  Odpovědět s citací
Samozřejmě, přípravy si také píši, stále vyhledávám nové nápady pro děti. Tvořím podle ŠVP TVP, který je rozpracován na týdenní témata. Pak si pro sebe tvořím týdenní plány, což je podle mě dostačující. Vše mám uloženo ve složkách na každý měsíc. V celodenních přípravách dopodrobností rozpracovaných vidím jen útok ze strany p. ředitelky, doposud přípravy nechtěla, do jisté doby mě velice chválila, ale jak říkám, potřebuje se všech zbavit, z toho důvodu zadává úkoly, aby nám práci znepříjemnila. P. ředitelka je přeci také pedagog a tvoří si vlastní přípravy, pokud má na ráno nebo na odpoledne a ne, abych je tvořila i pro ni.. Už tak dělám plno povinností, které spadají do náplně práce p. ředitelky. Mám i svůj osobní život a vlastní povinnosti a starosti a ne, abych nonstop řešila práci.. Jsem z toho vyčerpaná.. ČŠI asi nebude dobrý nápad, jsme malá školka a nerada bych způsobila zbytečné problémy zřizovateli.. Jen mne jako začínající učitelku zajímalo, jak je to ohledně příprav, abych mohla mít nějaké argumenty. Přeci p. ředitelka nemá právo žádat cokoli jen z toho důvodu, že jako ředitelka má na to právo.. Nebo ano? Pokud se pletu, tak bych to ráda věděla. Děkuji moc za všechny Vaše názory a přeji krásné Velikonoce :)
Příspěvek Napsal: pát 06. dub 2012 8:33:46


Přejít na: