Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit seOdeslat odpověď
Uživatelské jméno:
Předmět:
Tělo zprávy:
Vložte sem vaši zprávu, může obsahovat maximálně 60000 znaků. 

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Velikost písma:
Barva písma
Možnosti:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Zakázat URL adresy v tomto příspěvku
Otázka
Kolik barev je na české vlajce:
Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
   

Přehled tématu - Mohu učit děti v MŠ angličtinu?
Autor Zpráva
  Předmět příspěvku:  Re: Mohu učit děti v MŠ angličtinu?  Odpovědět s citací
Dobrý den, moje angličtina je na úrovni C1. Nějakou dobu jsem žila v zahraničí, mám za sebou zkoušky FCE i CAE (plus maturita z aj). Pracuji ve školce jako lektorka s tím, že na děti mluvím pouze anglicky. S výsledky jsem spokojena, ale stále mám pocit, že bych potřebovala nějakou inspiraci případně absolvovat nějaký metodický kurz. Můžete mi, prosím, něco doporučit?
Příspěvek Napsal: sob 28. úno 2015 11:37:53
  Předmět příspěvku:  Re: Mohu učit děti v MŠ angličtinu?  Odpovědět s citací
Dobrý den, podle mého názoru může učit cizí jazyk děti v MŠ pouze ten, kdo dobře ovládá tento jazyk a to alespoň na úrovni B2, lépe C1. Nelze učit děti jednotlivá slovíčka, ale být schopna mluvit na děti a reagovat v souvislých větách(gramaticky správných), během různých přirozených situací. Bezchybná výslovnost je podmínkou. Požadovala bych po učitelce zkoušku FCE nebo státní jazykovou zkoušku. Maturita nestačí. Nejlepší variantou by byl samozřejmě rodilý mluvčí.
Příspěvek Napsal: pon 13. kvě 2013 18:38:12
  Předmět příspěvku:  Re: Mohu učit děti v MŠ angličtinu?  Odpovědět s citací
V takovém případě zákon aprobovanot neřeší- ve školce jste kvalifikována dle předpisů a pokud doplňkově zařadíte angličtinu, proč ne? Spíše bych doporučila absolvovat nějaký metodický kurz- pro Váš klid. Přece jen umět anglicky a dobře položit základy mohou být dvě různé věci, i když existuje velké spousta kurzů pro malé děti, které mají metodiku velmi podrobně zpracovanou v příručkách.
Příspěvek Napsal: sob 01. zář 2012 12:17:00
  Předmět příspěvku:  Mohu učit děti v MŠ angličtinu?  Odpovědět s citací
Dobrý den, potřebovala bych poradit, aneb se i ujistit. Jsem učitelka MŠ. Ráda bych letos zkusila zařadit výuku angličtiny, a to v rámci doplňkové aktivity ŠVP v rámci RVP. Jednalo by se opravdu o základy, které by byly hravou formou. Ale co se chci zeptat: Je možné, abych děti mohla učit, když nejsem přímo učitelka cizích jazyků, jen jsem měla dřív na škole angličtinu a teď navštěvuji ve volném čase anglický kurz?

Děkuji. Jana
Příspěvek Napsal: sob 01. zář 2012 10:10:39


Přejít na: