Odeslat odpověď
Uživatelské jméno:
Předmět:
Tělo zprávy:
Vložte sem vaši zprávu, může obsahovat maximálně 60000 znaků. 

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Velikost písma:
Barva písma
Možnosti:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Zakázat URL adresy v tomto příspěvku
Otázka
Jaká je barva nebe?:
Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
   

Přehled tématu - Prázdninový provoz ve školce
Autor Zpráva
  Předmět příspěvku:  Re: Prázdninový provoz ve školce  Odpovědět s citací
nechodila jsem mimo areál sama. Buď jsem musela být na zahradě a hodinu chodit po cestách nebo když to šlo , tak se připojit k jiné třídě, kde byly učitelky dvě.
Příspěvek Napsal: čtv 17. říj 2013 16:20:46
  Předmět příspěvku:  Re: Prázdninový provoz ve školce  Odpovědět s citací
Pokud jste chodila na vycházky s 26 dětmi, šlo snad i o porušení předpisů, ne? To jste měla právo odmítnout, protože v případě úrazu by Vám nepomohla ani svěcená. Nebo se mýlím?
Příspěvek Napsal: stř 16. říj 2013 18:58:12
  Předmět příspěvku:  Re: Prázdninový provoz ve školce  Odpovědět s citací
Nebyla mi k ruce žádná pomocná pracovnice, by naopak jsem se až letos dozvěděla, že měla zakázáno mi pomáhat. Až od listopadu mi pomáhala v šatně, ale během oběda, ukládání ke spánku a vydávání dětí po obědě jsem byla sama. Taktéž i venku.
Příspěvek Napsal: úte 15. říj 2013 20:41:38
  Předmět příspěvku:  Re: Prázdninový provoz ve školce  Odpovědět s citací
A Vám nebyla k ruce žádná provozní pracovnice (nerada používám slovo "uklízečka" ;) ).
Příspěvek Napsal: úte 15. říj 2013 18:57:18
  Předmět příspěvku:  Re: Prázdninový provoz ve školce  Odpovědět s citací
Já jsem byla loni sama ve třídě 26 tříletých dětí. Tedy s Paní ředitelkou, která mě střídala buď v půl druhé, což děti spaly a bylo jich méně nebo jsem jí já střídala v 9 hodin a do 16 hodin jsem byla sama. Sama na oblékání, na oběd, ukládání na spánek, vydávání dětí po obědě atd. Vždy tam byly aspoň dvě učitelky, letos tam jsou tři. Nic jsem s tím neudělala, psala jsem ČŠI , zřizovateli, ale vše je v kompetenci ředitelky.
Příspěvek Napsal: pát 11. říj 2013 18:21:14
  Předmět příspěvku:  Re: Prázdninový provoz  Odpovědět s citací
Jak to tady pročítám, tak jsem šťastná, že jsme soukromé zařízení a nikdo nám nemůže diktovat, co máme nebo nemáme dělat. Kdyby se ředitelka rozhodla zavřít zařízení na celé prázdniny, má na to právo. My ale chceme rodičům vycházet vstříc, chápeme, že ne všichni mají možnost zajistit si hlídání. Střídáme se proto s jinou MŠ. Jeden měsíc je provoz u nás, druhý u nich. Docházky se ale neúčastní děti nezaměstnaných rodičů, kteří si je mohou hlídat sami. Samozřejmě vše po domluvě. I tak se nám letos k prázdninovému provozu přihlásilo přes 70 dětí a měli jsme co dělat, abychom si vyčerpali řádnou dovolenou.
Příspěvek Napsal: čtv 26. črc 2012 12:39:50
  Předmět příspěvku:  Re: Prázdninový provoz  Odpovědět s citací
Pokud se to jen trochu dalo, využívali jsme školních prázdnin ( třeba jen částečně) a zbytek dobrali o vánočních prázdninách- u nás jde konkrétně o dvě učitelky, takže zástup je také nemyslitelný, ale věřte, že bylo hodně lidí, kteří dělali peklo- přihlásili děti na prázdninový provoz, dokonce přemluvili i další a po dvou dnech provozu byly ve školce tři děti a to jen na dopoledne....
S takovou statistikou jsem chodila na zastupitelstva a snažila se prokázat, že skutečná potřeba je úplně jiná. Myslím, že je to všude stejné.
Na druhou stranu- až se zase objeví velké množství dětí zaměstnaných maminek, které nemohou děti dát k babičkám apod. ( což na lze vesnici velmi dobře zjistit :-)), budeme muset prázdninový provoz řešit tak, že do školky v některé dny prostě nastoupí učitelky ze školy, aby opravdu dovolené k čerpání zbylo minimum ( jen na ty určené prázdniny)
Příspěvek Napsal: pon 16. črc 2012 7:21:23
  Předmět příspěvku:  Re: Prázdninový provoz  Odpovědět s citací
Dobrý den,mohu se zeptat jak jste si vybírali zbytek dovolené? U nás je to během roku nemyslitelné. Celý rok by tam někdo chyběl a v současné době je nás tam opravdu jen hrstka.
Příspěvek Napsal: čtv 12. črc 2012 20:31:34
  Předmět příspěvku:  Re: Prázdninový provoz  Odpovědět s citací
Mohu Vás ujistit, že pokud zřizovatel nevyjde vstříc, paní ředitelka se může stavět na hlavu. Nám se po letech povedlo prosadit " dělení" prázdninového provozu mezi naši a školku v sousední vsi, takže si mohou všechny vybrat většinu dovolené a školka je prakticky otevřena měsíc ( 14 dnů a 14 dnů). Ale trvalo to více než pět let a mnohdy to byl zoufalý boj!
Příspěvek Napsal: pon 09. črc 2012 8:37:00
  Předmět příspěvku:  Re: Prázdninový provoz  Odpovědět s citací
Dobrý den, ano, třídy slučujeme, ale to bylo vždy,jen těch dětiček je více. V jedné třídě spí velmi často až 25 dětí a stávalo se během roku, že kromě těchto dětí jsem hlídala 45 minut dalších 17 dětí co čekalo na kroužek.Zároveň předáváte děti co odchází po obědě domů, úklid po obědě atd.Děti musely být daleko samostatnější ,ale snažila jsem se jim všem věnovat,vytvořily jsme si pravidla,služby a bylo to dobré, jen vycházky do přírody a výlety byly díky tomu velmi omezené,což mě vadilo asi nejvíce a samozřejmě začátek školního roku byl velmi vysilující neboť nastoupilo mnoho malých dětiček.
Příspěvek Napsal: sob 07. črc 2012 19:39:21


Přejít na: