Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit seOdeslat odpověď
Uživatelské jméno:
Předmět:
Tělo zprávy:
Vložte sem vaši zprávu, může obsahovat maximálně 60000 znaků. 

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Velikost písma:
Barva písma
Možnosti:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Zakázat URL adresy v tomto příspěvku
Otázka
Jaká je barva nebe?:
Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
   

Přehled tématu - Volitelné placené kroužky
Autor Zpráva
  Předmět příspěvku:  Re: Volitelné placené kroužky  Odpovědět s citací
Naše školka nabízí kroužky, zpočátku jsme tam i dcerku dali ale nebylo to úplně ono. Ne žeby jsem chtěla hanit práci paní učitelek, ty se dozajista snaží a dělají co můžou, ale bylo tam dětí na jednu paní přes přílis, nebylo to tak soustředěné a neviděla jsem v tom až takový smysl. Tak teď čekáme dokud bude větší a začne v taneční spolu s naší starší dcerkou. Tanec vůbec je za mně asi nejlepší kroužek pro holky, je to hodně pohybové, co je supr, pak taky kladen důraz na držení těla, já za sebe bych do toho šla kdykoliv znovu
Příspěvek Napsal: ned 05. bře 2017 18:38:28
  Předmět příspěvku:  Re: Volitelné placené kroužky  Odpovědět s citací
..."školkovné" lze použít i na platy učitelů, osobní, hračky, provoz.... rozhoduje ředitelka.
Hezký den, Marta.
Příspěvek Napsal: úte 16. říj 2012 5:22:46
  Předmět příspěvku:  Re: Volitelné placené kroužky  Odpovědět s citací
U nás je práce v kroužcích ohodnocena v odměnách. Kroužky má každá učitelka. Můj názor? Zbytečná práce, děti si stejně všechnu činnost, která je náplní kroužků, prožijí v průběhu dne. No ale rodičům se to líbí. Oni nevědí, že učitelka kroužek vede po své pracovní době a nemá jej placený (kromě, u nás, malých odměn). Proto přetrvávají.
Příspěvek Napsal: pon 15. říj 2012 19:21:14
  Předmět příspěvku:  Re: Volitelné placené kroužky  Odpovědět s citací
Dobrý den,
jak již výše napsala členka rady starších, "kroužek" je, když.... a tudíž placený. To zřejmě nebude případ ve Vaší školce.
Spíš odhaduji, že se jedná o tzv. nadstandartní aktivity MŠ či programy pro děti apod., které jsou obsaženy v ŠVP PV - vždyť jste si ho na pedagogické radě svorně všichni schválili... jenže zřejmě došlo ke změnám ve finančních možnostech (osobní, odměny). Bohužel platnost ŠVP PV je do... netuším kterého roku u Vás. V pracovní době se to zvládnout dá,ale finance jsou demotivující, práce stále víc, nejdelší přímý pracovní úvazek ze všech pedagogů (31 hodin), snižování úvazků při vyšším počtu dětí... chápu, ale pomoct nemůžu. Nejste sami, jiné školky "dopadly" stejně. Zvažte, co je pro děti přínosem (na ped. radě). Rozeberte situaci, vydržte, i ŠVP PV lze upravovat...
Jeden moudrý muž řekl: "Až budou školy držet pohromadě jako doktoři,..." snad, možná. Zatím si každý stupeň škol hraje jen na svém písečku.
Příspěvek Napsal: úte 11. zář 2012 18:31:15
  Předmět příspěvku:  Re: Volitelné placené kroužky  Odpovědět s citací
Dobrý den,
máme momentálně ve školce takovou situaci, kdy paní ředitelka po nás vyžaduje vedení kroužků, ale nemáme peníze na zaplacení osobního ohodnocení,i když to bude v naší pracovní náplni.Prosíme o názory a návrhy, z jakých peněz nebo jakou formou bychom mohly být ohodnoceny za vedení kroužků. Za holý plat se nám nechce dělat nadstandartní aktivity ;) Děkujeme za příspěvky
Příspěvek Napsal: úte 11. zář 2012 12:58:08
  Předmět příspěvku:  Re: Volitelné placené kroužky  Odpovědět s citací
Dobrý večer,
1. měli jsme ve školce firmu s učitelem - kroužek angličtiny: dojížděli pravidelně 1x týdně, pak nepravidelně, v době odpočinku pro přihlášené děti... peníze dostala firma... jednak tento kroužek narušoval náš denní rytmus, prostory třídy měla firma zdarma jako bonus. Takže kroužek s firmou doporučuji po uzavření školky (nebo ve volné třídě v odpoledních hodinách)s náležitou smlouvou, aby školka byla "kryta" z hlediska bezpečnosti dětí, zároveň by to pro ni mělo být finančně přínosné (papírově a účetně :lol: )
2. kroužky vedené učitelkou po její pracovní době by měly být rodiči placeny: a) školce - ta může platit učitelku "dohodou o provedení činnosti"; b) učitelce -ta zaplatí školce pronájem prostor.
3. kroužky = programy pro děti máme v ŠVP PV jako součást vzdělávání, každá učitelka vede jeden, rodiče neplatí (i dle programů si školku vybírají), učitelky je vedou v pracovní době, dle svého zaměření, zájmu, DVPP. Zohledněno v "osobním". Stále hledáme optimální dobu v průběhu dne. V současnosti je organizujeme v době odpočinku. Nejdřív mladší děti, potom starší nespavci - odpočinkáři.

Když se řekne kroužek...vždyť tancujeme, zpíváme, cvičíme, říkáme si, hrajeme, těch různých druhů her a smysluplných "blbinek" pro děti, aby... někdy mám na "kroužky" dopal. "Už" vloni jsem zjistila, že vlastně neumíme "prodat" každodenní práci s dětmi ve všech jejích variantách.
Na závěr otázka: jak často a jak dlouho (ne)kroužek trvá?
Dobrou noc, Marta.
Příspěvek Napsal: pon 24. říj 2011 19:59:12
  Předmět příspěvku:  Re: Volitelné placené kroužky  Odpovědět s citací
Citace:
Zajímalo by mě, jak se to řeší, když děti za kroužky platí, zda jdou peníze školce nebo učitelce


Pokud MŠ (příspěvková organizace) provozuje v rámci své doplňkové činnosti PLACENÉ kroužky, musí mít k tomu povolení zřizovatele. MŠ si zřídí živnost „Pořádání odborných kurzů, školení a jiných vzdělávacích akcí včetně lektorské činnosti“. Teprve na základě této živnosti může provozovat placené kroužky. V tomto případě jdou peníze mateřské škole. Je to celkem složitý proces a nedivím se, že MŠ do něj nemají sílu vkládat energii a volí radějikroužky pořádané firmami.

Citace:
Jsou kroužky pro děti "dobrovolně povinné" nebo opravdu dobrovolné podle zájmu?

U nás pořádáme kroužky například přes Agenturu Rytmik. Rodiče se můžou rozhodnout, zda dítě do kroužku přihlásí či nikoli. Pokud dítě přihlásí, dítě pravidelně dochází. (Nestalo se, že by se dítěti do kroužku "nechtělo", vždy se velmi těší.)
Příspěvek Napsal: stř 06. říj 2010 12:00:47
  Předmět příspěvku:  Re: Volitelné placené kroužky  Odpovědět s citací
Povídáme si tu kroužcích a o tom, jakou formou je školky zajišťují.
  • kroužky zajišťuje firma a rodiče za ně platí
  • kroužky vedou učitelky mš v rámci náplně práce, ke které je přihlíženo v odměnách,ale říká se jim "Doplňující programy a projekty a další aktivity", tehdy jsou rodiči neplacené

Nezodpovězená zůstala jiná varianta:

Zajímalo by mě, jak se to řeší, když děti za kroužky platí, zda jdou peníze školce nebo učitelce :?:
Máte někdo s takovými koružky zkušenosti?

Položeny byly i další otázky:

Zajímalo by mě, zda má někdo s firmou "Kroužky" osobní zkušenosti? A jak jim to funguje?
Jsou kroužky pro děti "dobrovolně povinné" nebo opravdu dobrovolné podle zájmu?
Příspěvek Napsal: stř 06. říj 2010 8:16:30
  Předmět příspěvku:  Re: Volitelné placené kroužky  Odpovědět s citací
Včera se v lidovkách objevil článek o kroužcích, které provozuje soukromá firma, přímo ve škole, školce. Zdá se mi to hodně zajímavé. Firma zajišťuje škole i rodičům určitou službu, za tu následuje odměna. Do vedení kroužků se tak mohou zapojit jen ty p. učitelky, které chtějí. Myslím, že vedení zájmového kroužku z nařízení, přestává být zájmové :) .
Zdá se ale, že této služby se dá využít jen ve velkém městě.
Příspěvek Napsal: sob 09. led 2010 9:57:34
  Předmět příspěvku:  Re: Volitelné placené kroužky  Odpovědět s citací
Pohodový večer Klárko,
nejspíš takových firem bude asi více, hlavně ve velkých městech. Ale stále se nám nikdo nehlásí, jestli s takovou či onou firmou mají zkušenosti!!!
Trpělivost přináší růže :mrgreen:
Příspěvek Napsal: pát 29. kvě 2009 21:02:35


Přejít na: