Odeslat odpověď
Uživatelské jméno:
Předmět:
Tělo zprávy:
Vložte sem vaši zprávu, může obsahovat maximálně 60000 znaků. 

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Velikost písma:
Barva písma
Možnosti:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Zakázat URL adresy v tomto příspěvku
Otázka
Kolik barev je na české vlajce:
Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
   

Přehled tématu - Změny v MŠ - rozdělení dětí podle věku
Autor Zpráva
  Předmět příspěvku:  Změny v MŠ - rozdělení dětí podle věku  Odpovědět s citací
Prosím o odborné vyjádření k nastalé situaci v naší školce.
Školka je malá, rozdělena na 4 oddělení asi o počtu 25 dětí v jedné třídě. Třídy jsou umístěny po dvou v jednotlivých patrech.
V současné době jsou třídy věkově smíšené a i sourozenci jsou zařazovány do stejné třídy. Děti setrvávají po celou dobu docházky do MŠ v jedné třídě u stejných učitelek.
Nedávno jsem se dozvěděla, že paní ředitelka od září plánuje velké změny v organizaci MŠ. Děti plánuje rozdělit dle věku do jednotlivých tříd. Ve spodním patře budou dvě třídy „malých „ dětí a ve vrchním patře budou dvě třídy předškoláků. Děti budou přesouvány dle věku do tříd a k jiným učitelkám.
Tímto opatřením, dle mého názoru dojde k narušení vazeb, které si děti již v MŠ utvořily na „své“ učitelky a ostatní děti v kolektivu. Také dojde k rozdělení sourozenců, což někteří mohou nésti velice těžce.
Toto nové organizační rozdělení paní ředitelka ani neoznámila všem rodičům, jejichž děti MŠ navštěvují a již vzniklé stížnosti a připomínky nereaguje.
Z mého pohledu je dětská psychika v tomto věku velice křehká a některé děti těžce nesou odloučení od matky. Jakmile se aklimatizují, zvyknou si a vytvoří si určité vazby na svůj kolektiv, budou tyto vazby na začátku září vždy velice nešetrně přetrhány a děti budou zcela zbytečně vystavovány dalším stresům se změnou kolektivu a prostředí.
Ráda bych znala stanovisko odborníka na tento problém.

Děkuji Iva Galádová
Příspěvek Napsal: pát 09. kvě 2014 10:21:34


Přejít na: