Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit seOdeslat odpověď
Uživatelské jméno:
Předmět:
Tělo zprávy:
Vložte sem vaši zprávu, může obsahovat maximálně 60000 znaků. 

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Velikost písma:
Barva písma
Možnosti:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Zakázat URL adresy v tomto příspěvku
Otázka
Jaká je barva nebe?:
Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
   

Přehled tématu - Situace v mateřských školách v souvislosti s COVID 19
Autor Zpráva
  Předmět příspěvku:  Situace v mateřských školách v souvislosti s COVID 19  Odpovědět s citací
Vážené kolegyně,
již delší dobu zvažuji své vyjádření k situaci, která panuje v mateřských školách v souvislosti s COVID 19. Konečně jsem se odhodlal a zaslal dopis adresovaný ministrovi školství. Níže zasílám jeho obsah.

Vážený pane ministře,
Obracím se na Vás s potřebou, vyjádřit se k nelichotivé situaci, která již několik měsíců trvá v souvislosti s plným režimem fungování mateřských škol. Jsem přesvědčen o tom, a data získaná ze sociálních sítí mi dávají zapravdu, že hovořím za stovky, ne-li tisíce kolegyň, učitelek a zaměstnanců mateřských škol. Jsem znechucen lhostejností Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, které odsunulo potřeby zaměstnanců mateřských škol na absolutní okraj společenského zájmu. O ochraně zdraví se nám může v přeplněných mateřských školách jen zdát. Vy i zřizovatelé jste absolutně nečinní a jediné, čeho se nám za celou dobu dostalo, bylo poděkování za naši práci, což je nám v této situaci naprosto lhostejné. Mateřské školy praskají ve švech. Tisíce dětí, které je v neomezeném režimu navštěvují, se během dne setkávají s tisíci dalších dospělých, a ti mohou být infikováni Covidem 19. Jistě je pochopitelná potřeba rodičů chodit do zaměstnání, leč tento problém u rodičů dětí vyšších ročníků zcela evidentně nikdo neřeší. Ale mateřinky jedou dál ať je třetí nebo pátý stupeň PES. Máme svoji práci rádi, a neměli bychom problém s tím, kdyby mateřskou školu navštěvovaly děti pracujících rodičů, ale proč do MŠ mají možnost docházet děti nezaměstnaných rodičů či rodičů na mateřské dovolené. Tímto způsobem by se snížilo riziko nákazy zaměstnanců mateřských škol minimálně na polovinu. Vězte, že na nás působí jako rudý hadr na býka, fakt, že zřizovatelé omezí úřední hodiny na svých úřadech na minimum (několik hodin týdně) a my vesele jedeme v neomezeném režimu. V době, kdy tisíce lidí jsou hospitalizovány z vážnými zdravotním problémy v nemocnicích, je naprosto irelevantní, že je poslední ročník předškolního vzdělávání povinný. Nemáme sebemenší právní oporu v tom, abychom děti, u kterých máme podezření na nějakou nemoc, nepřijaly do mateřské školy. Alibistické přehazování zodpovědnosti za naše zdraví na zřizovatele, je námi vnímáno jako pouhé gesto, které nemá žádné logické opodstatnění. A co udělá zřizovatel? Zcela jednoduché. Rodič je volič, takže proč bychom mu neumožnili, aby své dítko dával do mateřské školy od brzkých ranních hodin, a vyzvedl si ho až poté, co si doma v klidu vypije kávu a uskuteční nezbytné nákupy. Bohužel zvůli a ignoranci nadřízených orgánů my nikterak neovlivníme a apelovat v této době na svědomí mi připadá naprosto zbytečné.
Vážený pane ministře, žádám Vás, abyste ochranu zdraví zaměstnanců mateřských škol nebral na lehkou váhu, a vydával taková rozhodnutí, která nás nebudou vystavovat ohrožení zdraví a třeba i života. V neposlední řadě doufám, že Vaše přehlíživost vůči zaměstnancům mateřských škol nebude nadále trvat, a to i v momentu, kdy se bude rozhodovat o tom, kdo má přednost při preventivním očkování proti Covidu 19.
Neočekávám, že byste mi zaslali na můj dopis jakoukoli reakci, tak prosím toto berte jako námět k vážnému a zodpovědnému zamyšlení.

S pozdravem a pocitem bezmoci Mgr. Michael Novotný, učitel mateřské školy
Příspěvek Napsal: stř 30. pro 2020 21:00:09


Přejít na: