Odeslat odpověď
Uživatelské jméno:
Předmět:
Tělo zprávy:
Vložte sem vaši zprávu, může obsahovat maximálně 60000 znaků. 

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Velikost písma:
Barva písma
Možnosti:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Zakázat URL adresy v tomto příspěvku
Otázka
Kolik je na jedné ruce prstů?:
Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
   

Přehled tématu - Úkol: jaké jsou podle vás znaky povýšeného chování
Autor Zpráva
  Předmět příspěvku:  Úkol: jaké jsou podle vás znaky povýšeného chování  Odpovědět s citací
Dobrý den, reaguji na zadaný úkol z kurzu OK013_1 lekce 2/2 Jak komunikovat.

Když jsem nastoupila do školství, byla jsem bohužel mými kolegy těžce ignorována. Dokonce, když jsem z důvodu nemoci byla nepřítomna na poradě, doslechla jsem se zpětně, jak mne kolegové pomlouvali a veškeré mé pracovní přístupy znevažovali. Bylo to tak vážné, že jsem přemýšlela o ukončení pracovního poměru.

Naštěstí vedení stálo při mě a přeřadilo mne do jiné skupiny kolegů. S nimi jsem již takové negativní zkušenosti neměla. Byli více vstřícní a zajímaly se o mne. Po chvíli těmto druhým kolegům došlo, že jim jako mladá, mám mnohé co nabídnout, a že mé pracovní i osobnostní předpoklady splňují práci právě na tom místě, kde jsem. V ráci jsem zůstala a dělám ji doteď.

Znaky povýšeného chování, které jsem zakusila:
- ignorace (když jsem kolegu oslovila, otočil se ke mně zády a dělal, že tam nejsem; když jsem kolegu pozdravila, neodpověděl na pozdrav, ani se mnou neplánovali průběh nadcházející služby)
- přivlastňování si mé práce (když jsem zrealizovala volnočasovou aktivitu s dětmi, povýšená kolegyně si ji přivlastnila a tvrdila na poradě, že to byla původně její aktivita)
- přebírání dětí (když jsem se s dětmi domluvila na aktivitě a kolegyně to předem zjistila, sama při zahájení naší služby navrhla tuto mou připravenou aktivitu a sdělila, že je to její činnost a že ona ji má s dětmi domluvenou)
- záměrné spiknutí, intrikaření a lhaní(kolegyně mne poslala do počítačové učeby s dětmi, na další poradě sdělila, že vznikl během služby konflikt mezi dětmi a já jsem se šla schovat do počítačové učebny, abych konflikt nemusela řešit a tím dala vedení najevo, že jsem pro práci u nich neschopná)
- poukazování na "nedostatečné" vzdělání (i když podle zákona splňuji předpoklady vychovatelky, kolegyně na poradách zdůrazňovala, že jsem bez patřičného vzdělání a bez zkušeností a porovnávala své tituly oproti titulům mým)
Příspěvek Napsal: pon 13. kvě 2019 6:31:51


Přejít na: