Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit seOdeslat odpověď
Uživatelské jméno:
Předmět:
Tělo zprávy:
Vložte sem vaši zprávu, může obsahovat maximálně 60000 znaků. 

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Velikost písma:
Barva písma
Možnosti:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Zakázat URL adresy v tomto příspěvku
Otázka
Kolik je na jedné ruce prstů?:
Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
   

Přehled tématu - Podpůrný program
Autor Zpráva
  Předmět příspěvku:  Re: Podpůrný program  Odpovědět s citací
Nina - děkuji za odpověď. Třídní mi odpověděla, že podpůrný plán byl vypracován na základě doporučení z vyšetření z konce loňského školního roku - květen. A pravidla se mění až u vyšetření nových - od tohoto školního roku. Ale z logiky věci, když je vyšetřena, zjištěno, že již nemá dysortografii (není v pásmu poruchy), a zpráva nemá žádnou danou platnost. A nebude již vyšetřována (pouze v případě zhoršení známek máme znovu dceru objednat), tak mi to je divné. Předtím měla dcera dva roky IVP. Ale pokud nemám přesně, jak to je černé na bílém, tak tam nikdo rodičům nevěří. A "přechod zákonů" u těchto dětí jsem nenašla ani ve vyhlášce.
Příspěvek Napsal: stř 30. lis 2016 19:36:23
  Předmět příspěvku:  Re: Podpůrný program  Odpovědět s citací
Dobrý den,
doporučila bych vám konzultaci s výchovným poradcem ve vaší škole, ideálně s účastí třídního učitele vašeho dítěte. Nyní se postupuje dle vyhlášky č.27/2016, určitě můžete požádat o vypracování PLPP, kde budou stanoveny požadavky školy a také povinnosti dítěte. Se vším musíte být řádně seznámeni a podepsat. Nejdéle po 3 měsících se PLPP vyhodnotí a můžete se dohodnout se školou, zda vás pošlou do PPP.
Příspěvek Napsal: úte 29. lis 2016 18:54:11
  Předmět příspěvku:  Podpůrný program  Odpovědět s citací
Dobrý den, jako rodič bych se chtěla zeptat, jak to je s vypracováním PLPP, když dítě bylo vyšetřeno koncem května. S tím, že již nález není v pásmu poruchy. No a začátkem tohoto září byl vypracován podpůrný program (ne PLPP). A s tímto podpůrným programem nebyl nikdo seznámen, ani dítě ani rodiče. Tento podpůrný program obsahuje formule, jako že si dítě může vytvořit kompenzační pomůcky, že dítě může požádat o doučování (o doučování z matiky jsme se snažili dva roky, nikdy nebylo). Náhodou jsme se to dozvěděli až nyní. Tak na mou žádost mi byl zaslán. No a dotaz, jak to tedy je. Pokud je dítě vyšetřeno na konci roku, a zpráva vlastně nemá žádnou platnost, protože sledování v PPP je ukončeno. A to nyní bude třeba několik let vypracováván plán dle starého zákona? Chápu, že děti vyšetřené dříve mají IVP dle starého zákona, protože zpráva má nějakou platnost a poté se vyšetří dle nového zákona, ale jak je to takto? Nebo jak to bylo ve starém zákoně? Měli jsme být informováni? Vím, že nemusíme dát souhlas, spíš mi jde o to informování. Děkuji za odpovědi.
Příspěvek Napsal: sob 26. lis 2016 8:28:00


Přejít na: