Odeslat odpověď
Uživatelské jméno:
Předmět:
Tělo zprávy:
Vložte sem vaši zprávu, může obsahovat maximálně 60000 znaků. 

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Velikost písma:
Barva písma
Možnosti:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Zakázat URL adresy v tomto příspěvku
Otázka
Jaká je barva nebe?:
Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
   

Přehled tématu - Pár dotazů / názoru na učitele
Autor Zpráva
  Předmět příspěvku:  Pár dotazů / názoru na učitele  Odpovědět s citací
Dobrý den, jsem žákem 9. ročníku ZŠ a poslední dobou mám v hlavě spoustu otázek, na které bych rád věděl odpověď a tak mě napadlo položit je samotným pedagogům.

1. Je žák povinen vydat učiteli žákovskou knihu?
Uvedu vás do situace, třídní učitel přijde na konci vyučování do třídy a vyžádá si vaši žákovskou knihu, ale po vašem dotazu, proč jí potřebuje, vám nesdělí důvod (či dostatečný důvod). Mně osobně odpověď typu, "Potřebuji ti tam něco napsat", nestačí. Nemýlím se snad, že ŽK je úředním dokumentem, tudíž by jeho vydání měl učitel odůvodnit.

2. Dokazování
a) Učitel mě nařkne, že jsem něco udělal, ale dozvěděl se to od jiného učitele, či žáka. Když odpovím, že to není pravda, učitel to ignoruje, nenechá mě vyjádřit svůj názor a pořád po mě ŽK vyžaduje.
b) Učitel mě sdělí, že mu jiní učitelé řekli, že nedávám pozor, nebo něco podobného. Když mu řeknu, že s jejich názorem nesouhlasím, nebo se zeptám o které učitele jde, tak to taktéž přejde a stále ŽK vyžaduje.

Na závěr, naše školství je opravdu hrozné. Nemyslím tím ministerstvo, ale to, jak se učitelé chovají. Sami často poruší zákon, či právo žáka a nikdo je za to nestíhá, zatímco nás napomenou za sebemenší přestupek a také jim to často nedochází.. Jsem na pedagogickém portálu, tudíž je možné, že s tím někdo nebude souhlasit, ale ti kteří s tím nesouhlasí by mohli napsat svůj názor na danou věc.

Děkuji za přečtení, Josef J.
Příspěvek Napsal: stř 13. bře 2013 14:25:16


Přejít na: