Odeslat odpověď
Uživatelské jméno:
Předmět:
Tělo zprávy:
Vložte sem vaši zprávu, může obsahovat maximálně 60000 znaků. 

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Velikost písma:
Barva písma
Možnosti:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Zakázat URL adresy v tomto příspěvku
Otázka
Jaká je barva nebe?:
Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
   

Přehled tématu - Dohoda o provedení práce
Autor Zpráva
  Předmět příspěvku:  Dohoda o provedení práce  Odpovědět s citací
Tímto vstupem do diskuse reaguji na zadanou otázku: "Uzavřeli jste se zaměstnavatelem dohodu o provedení práce (na které činnosti) nebo dohodu o pracovní činnosti?"

Ano, za svou životní praxi mám uzavřených několik dohod o provedení práce, a to jak z pozice zaměstnance, tak z pozice zaměstnávajícího.

Ne, dohodu o pracovní činnosti jsem ještě neměla tu čest s nikým uzavřít.

A na které činnosti?
1. Při práci na výzkumu sběru dat pro neziskovou organizaci, jednalo se o vyhledávání potenciálních osob, s nimiž bylo vedeno dotazníkové šetření, výzkum se zaměřoval na užívání nelegálních návykových látek v ČR.
2. Na pozici vedoucí sociální služby jsem nabízela dohody o provedení práce studentům vysokých škol, kteří pro naši službu realizovaly různé volnočasové aktivity pro naše klienty, jednalo se např.:
- lektor deskových her
- lektor tance
- lektor výtvarné dílny
- lektor hudební dílny, aj.
Jednalo se o pozice, na které já, nebo mí kolegové, kteří jsme měli HPP (hlavní pracovní poměr) a byli na pozici sociálního pracovníka, neměli dostatečnou časovou kapacitu, abychom tyto aktivity vykonávali sami. Takže studenti na DPP pro nás byli výpomoc a zároveň tak získávali praxi a nějaké peníze navíc.

Nevýhodou DPP je, že ji jednomu člověku můžete vy jako zaměstnavatel nabídnout jen na dobu 300h za rok. To znamenalo silnou fluktuaci "dohodářů", takže mi pak schopní lektoři, kteří dostudovali, odcházeli pracovat na místa, kde měli jistější zaměstnání s hlavním pracovním poměrem a tím pádem i s více financemi.

Výhodou DPP je, že za svého"dohodáře" neplatíte sociální a zdravotní pojištění. Uzavírají se vždy na dobu určitou. Pokud jste s "dohodářem" nespokojeni, výpůvědní lhůta zde činí pouhých 15 dnů, ale DPP je možné ukončit i dohodou, nebo si počkat, až smlouva sama vyprší.
Příspěvek Napsal: pát 10. kvě 2019 0:01:58


Přejít na: