Odeslat odpověď
Uživatelské jméno:
Předmět:
Tělo zprávy:
Vložte sem vaši zprávu, může obsahovat maximálně 60000 znaků. 

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Velikost písma:
Barva písma
Možnosti:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Zakázat URL adresy v tomto příspěvku
Otázka
Kolik je na jedné ruce prstů?:
Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
   

Přehled tématu - Časová osa na vlastní kůži
Autor Zpráva
  Předmět příspěvku:  Časová osa na vlastní kůži  Odpovědět s citací
Každému dítěti připevníme na záda kartičku, na které je napsán letopočet období, ve kterém vládl český panovník. Úkolem dětí je vytvořit řadu, tzn. postavit se vedle sebe tak, aby vznikla časová osa, od nejstaršího období k nejmladšímu. To vše je ovšem ztíženo podmínkou: nesmí být použita jakákoli verbální komunikace. Až když se řada stabilizuje, může vyučující povolit vzájemné sejmutí kartiček. Na druhé straně kartičky pak má žák uvedeno jméno panovníka, jehož představuje. Nakonec se podle pořadí, které žáci sestavili, postupně všichni panovníci představí a "seznámí" se svými sousedy, tedy předchůdci a následovníky.
Krátká hra, na kterou lze navázat dalšími aktivitami, ale především ji využít jako pomůcku nebo motivaci k jakýmkoli objektům, které jsou v časové nebo hodnotové souvislosti a to nejen dějepisných (např. jak šli za sebou čeští prezidenti, pořadí osvobozených měst ČR v květnu 1945, pořadí velikosi dospělých živočichů, potravní řetězec.. apod.)
S dodržením podmínky nemluvení jsem měli se třídou zpočátku nesmírný problém, ale postupně se lepšíme a dokonce se nám zkracuje i doba, za kterou řadu vytvoříme.
Příspěvek Napsal: stř 23. čer 2010 14:07:00


Přejít na: