Pravidla fóra


Pokud máte dotaz k fungování modulu Články na Metodickém portálu, něco se vám nedaří udělat, něčemu nerozumíte, nebo vás něco k modulu Články zajímá, projděte si existující témata, možná odpověď najdete. A když nenajdete, ZEPTEJTE SE! Klikněte na tlačítko NOVÉ TÉMA a svou otázku napište. Fórum sledují lidé, kteří o modul Články pečují, ale i vy můžete odpovídat na dotazy svých kolegů!Odeslat odpověď
Uživatelské jméno:
Předmět:
Tělo zprávy:
Vložte sem vaši zprávu, může obsahovat maximálně 60000 znaků. 

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Velikost písma:
Barva písma
Možnosti:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Zakázat URL adresy v tomto příspěvku
Otázka
Jaká je barva nebe?:
Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
   

Přehled tématu - Proč není můj článek i po několika měsících publikován?
Autor Zpráva
  Předmět příspěvku:  Proč není můj článek i po několika měsících publikován?  Odpovědět s citací
Proč není můj článek i po několika týdnech/měsících publikován? Na koho se mám obrátit?

Faktorů, které se podílejí na prodlevě v publikaci, je více.
Musíme vzít v úvahu, že text prochází trojí kontrolou - formální (regionální koordinátor), obsahovou (obvykle dva recenzenti) a jazykovou (editor/korektor).
V průběhu recenzního řízení může být článek opakovaně vracen k úpravám, a to jak ze strany regionálního koordinátora, tak ze strany recenzentů, což proces zpomaluje. Dále si musíme uvědomit, že tito naši kolegové pravděpodobně článek nepročtou okamžitě, jak jej obdrží - spolupracují obvykle pouze externě a jsou zahrnuti mnoha dalšími příspěvky. Navíc i oni mohou onemocnět či si vzít dovolenou.

Přesto dlouhé publikační prodlevy kriticky reflektujeme a snažíme se je zkracovat, a to zejm. urgováním odpovědných osob a nepřetržitým náborem recenzentů nejvytíženějších oborů.

Pokud byste měli dojem, že v recenzním řízení s vaším článkem není něco v pořádku či že je prodleva už opravdu příliš dlouhá (tři měsíce a více), kontaktujte koordinátora modulu Články (simek@vuppraha.cz). ;)
Příspěvek Napsal: pát 23. črc 2010 14:16:52


Přejít na: