Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se

Pravidla fóra


Pokud máte dotaz k fungování modulu Články na Metodickém portálu, něco se vám nedaří udělat, něčemu nerozumíte, nebo vás něco k modulu Články zajímá, projděte si existující témata, možná odpověď najdete. A když nenajdete, ZEPTEJTE SE! Klikněte na tlačítko NOVÉ TÉMA a svou otázku napište. Fórum sledují lidé, kteří o modul Články pečují, ale i vy můžete odpovídat na dotazy svých kolegů!Odeslat odpověď
Uživatelské jméno:
Předmět:
Tělo zprávy:
Vložte sem vaši zprávu, může obsahovat maximálně 60000 znaků. 

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Velikost písma:
Barva písma
Možnosti:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Zakázat URL adresy v tomto příspěvku
Otázka
Kolik je na jedné ruce prstů?:
Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
   

Přehled tématu - Jak jsou zveřejněné články finančně odměňovány?
Autor Zpráva
  Předmět příspěvku:  Jak jsou zveřejněné články finančně odměňovány?  Odpovědět s citací
Jak jsou zveřejněné články finančně odměňovány? Které typy článků jsou honorované, a které ne? Co se bere v úvahu při výpočtu honoráře?

Honoráře jsou vypláceny po publikaci článku typu praktického nebo teoretického, informativní články finančně odměňovány nejsou. Dohoda o provedení práce, přes kterou se odměna proplácí, je vystavována po dosažení honoráře ve výši alespoň 500 Kč. Pokud honorář za článek této výše nedosáhl (tento případ je spíše výjimečný), čekáme na další autorův honorovaný článek a DPP se pak vystavuje za oba příspěvky.

Honorář se vypočítává z intervalu 270-330 Kč za normostranu textu, přesná částka za normostranu se automaticky generuje na základě hodnocení příspěvku recenzenty - podle počtu přiřazených hvězdiček. Do obsahu článku se započítávají i přílohy. Za autorský obrázek, graf či autorskou fotografii vyplácíme navíc 75 Kč (v případě více autorských obrázků odpovídající násobek). Pokud však je na obrázcích či fotografiích zobrazeno vždy to samé bez výraznějších změn, počítáme je jako jeden kus.

Příklad: Článek v rozsahu 5 normostran obsahuje dvě různé autorské fotografie. Dle hodnocení recenzentů byla vygenerována částka za normostranu 300 Kč.

Řešení: (5 x 300) + (2 x 75) = 1650 Kč
Tato částka však bude ještě zdaněna. :cry:
Příspěvek Napsal: pát 23. črc 2010 14:21:41


Přejít na: