Pravidla fóra


Pokud máte dotaz k fungování modulu Články na Metodickém portálu, něco se vám nedaří udělat, něčemu nerozumíte, nebo vás něco k modulu Články zajímá, projděte si existující témata, možná odpověď najdete. A když nenajdete, ZEPTEJTE SE! Klikněte na tlačítko NOVÉ TÉMA a svou otázku napište. Fórum sledují lidé, kteří o modul Články pečují, ale i vy můžete odpovídat na dotazy svých kolegů!Odeslat odpověď
Uživatelské jméno:
Předmět:
Tělo zprávy:
Vložte sem vaši zprávu, může obsahovat maximálně 60000 znaků. 

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Velikost písma:
Barva písma
Možnosti:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Zakázat URL adresy v tomto příspěvku
Otázka
Jaká je barva nebe?:
Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
   

Přehled tématu - Co se myslí informativním článkem?
Autor Zpráva
  Předmět příspěvku:  Co se myslí informativním článkem?  Odpovědět s citací
Vedle článků praktických (popisují praktickou realizaci výuky) a teoretických (pojednávají určité pedagogické téma z odborné perspektivy), publikujeme na Metodickém portále také články informativní. Často se vyskytuje problém se správným zařazením článku, zkusme si nyní vyjasnit, co se informativním typem myslí a jak se odlišuje oproti typům ostatním. Je třeba také podotknout, že se jeho pojetí za poslední dobu pozměnilo.

Informativní článek by měl být textem kratšího rozsahu (cca 1-2 normostrany), který podává zprávu o událostech ve školství českém nebo zahraničním. Může referovat o změnách ve školských soustavách, kurikulu či v legislativních dokumentech. Lze psát i o zapojení jednotlivců či škol do různých vzdělávacích projektů, vždy však mějme na paměti, že by se nemělo jednat o „pouhé zpravodajství“ či „inzerci pro pedagogy“. I informativní článek by měl čtenářům Metodického portálu přinášet metodické podněty, nějakou další pedagogicky využitelnou podporu. Poslední dobou již nepublikujeme takové příspěvky, které mají časově omezený charakter, jde nám o to, aby informativní články už nebyly pouze aktualitami, ale příspěvky, jejichž hodnota bude relativně stálá.
Příspěvek Napsal: čtv 17. úno 2011 13:41:37


Přejít na: