Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit seOdeslat odpověď
Uživatelské jméno:
Předmět:
Tělo zprávy:
Vložte sem vaši zprávu, může obsahovat maximálně 60000 znaků. 

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Velikost písma:
Barva písma
Možnosti:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Zakázat URL adresy v tomto příspěvku
Otázka
Jaká je barva nebe?:
Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
   

Přehled tématu - Pobyt venku
Autor Zpráva
  Předmět příspěvku:  Re: Pobyt venku  Odpovědět s citací
Já jsem hrozně ráda, že máme zahradu, takže děti chodí ven dopoledne i odpoledne. Pobyt na čerstvém vzduchu je to nejlepší. Chodíme za každého počasí. Když prší, tak jim dám akorát pláštěnku a holinky a běhají v dešti. Jsou už docela velcí, takže rády pomáhají. Zalévají se mnou zahrádku, pomáhají se sekáním trávy, a nebo si jen tak hrají. Máme na zahradě vlastní studnu, kterou jsme si nechali udělat vloni, takže se děti předhání v tom, kdo bude napouštět vodu :-D . S vodou je to baví nejvíc :-) .
Příspěvek Napsal: ned 06. čer 2021 10:56:12
  Předmět příspěvku:  Re: Pobyt venku  Odpovědět s citací
Děti by měly chodit ven denně! Nesmí pouze v případě nevhodného počasí, což je silný vítr, nízká teplota (-15 st. a méně) a silný déšť (dokonce mírný déšť nevadí!). V případě inverzního charakteru počasí se řídíme aktuálním stavem (je vyvěšeno na stránkách Města). To, co uvádíte, Petro, není důvod nejít s dětmi ven. Anebo zkraťte pobyt na polovinu. Jak si ale poradit s ředitelkou vám neporadím :| . Ještě jsem neslyšela, aby ředitelka dětem bránila jít ven. Zkuste se domluvit s rodiči, ať znáte i jejich názor ;)
Příspěvek Napsal: pát 17. led 2014 17:47:04
  Předmět příspěvku:  Re: Pobyt venku  Odpovědět s citací
Tak rok se s rokem sešel a je to tady zase... máme věčný problém s tím, kdy ven vyrazit a kdy ne... už jsme začali sledovat i stránky hydrometeorologického úřadu... a pořád je problém... hranice polétavého prachu, kdy ven vyrazit je 50 jednotek... a i když je např. 43 jednotek, tak je problém, že ven jít nemáme... jak se k tomu staví inspekce??? jsem zastánce toho že ven by měly děti chodit každý den, tak jak přesvědčit vedení, že sedět pořád zavření ve školce, pro děti už jen z důvodu nějakého otužování není dobré... i v lednovém informatoriu je článek o imunitě a otužování... nevíme si s tím rady... s vedením asi nepohneme, že?
Příspěvek Napsal: čtv 16. led 2014 21:11:24
  Předmět příspěvku:  Re: Pobyt venku  Odpovědět s citací
Dobrý den, těch bylo v poslední době ohledně počasí málo. Naštěstí mám naproti oknu ze třídy kopec. Pokud není vidět nebo je ve velké šedivé "mlze", ven se nejde, je inverze. On je zahalen i dům přes ulici, ale na kopec se koukáme raději, příroda je příroda, i když šedivá. Také auta jsou jakoby omrzlá, ale z blízka je to prachový spad, šeď. Máme to vyzkoušené, meteorologická stanice má stejná měření. Jen než se dostane jedno hlášení o inverzi přes všechny instituce,jsou slunečné dny.
Zbývá selský rozum a pozorování jako za časů našich babiček: je-li kopec "blízko", bude pršet; jsou-li zdálky slyšet vlaky, bude pršet; jsou-li krvavé červánky, bude pršet :lol: ... bolí-li sešívané šlachy, bude mrznout :) točí se hlava, žene se na nás do dvou dnů voda shora dolů, užíváme si venku co to jde, než "to" spadne :lol:
Přeji rozum do hrsti a konečně sluníčko i déšť (v noci) a písničku do kroku.
Cituji: "asi špatně"... předpokládám, že nejste pohodlná na krok (nebo ano?), vyhnala by paní ředitelka do nedýchatelna i svoje děti, vnoučátka? - pokud ano a vy musíte ven také, jděte, nadýchejte se, pak zalezte do postýlek s průduškama, ať se může paní ředitelka venku vyřádit. Snad jí to dojde, rodiče by také mohli zapracovat.
Kdyby se protrhla hráz rybníka, Vy jste to viděla z okna, budete čekat na oficiální, úřední evakuaci? Já ne. Oznámím "orgánům", že balím a organizovaně prchám...
Přejme si krásné dny a rozumné lidi okolo sebe.
Příspěvek Napsal: čtv 24. lis 2011 20:43:17
  Předmět příspěvku:  Re: Pobyt venku  Odpovědět s citací
Zas jedna otázka z praxe.
Jakpak ji řešíte u vás? Poradíte Petře kudy na to?
Pěkné ráno všem do školek.
Příspěvek Napsal: úte 22. lis 2011 7:59:11
  Předmět příspěvku:  Pobyt venku  Odpovědět s citací
Dobrý den,
po dnešních informacích z porady mám trošku zmatek v otázce vynechání pobytu venku. vždycky jsem měla za to, že děti mají chodit ven každý den, samozřejmě podle vyhlášky 410/2005 Sb. o hygienických požadavcích může být pobyt venku zkrácen nebo zcela vynechán pouze při mimořádně nepříznivých klimatických podmínkách a při vzniku nebo možnosti vzniku smogové situace. Zajímalo by mě jak je to např. u vás v MŠ, kam až sahají meze příznivých klimatických podmínek. Samozřejmě že pokud lije jako z konve nebo je hluboko pod nulou, tak ven nechodíme. A smog? jak poznám hranici jestli můžeme jít s dětma ven nebo ne. Nejsem meteorolog ani žádný jiný odborník na smogové situace. Jen používám svůj selský rozum a rozhoduji se podle pohledu z okna. Asi špatně :?
Příspěvek Napsal: pon 21. lis 2011 23:15:36


Přejít na: