Pozor! Jste na staveništi. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit seOdeslat odpověď
Uživatelské jméno:
Předmět:
Tělo zprávy:
Vložte sem vaši zprávu, může obsahovat maximálně 60000 znaků. 

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Velikost písma:
Barva písma
Možnosti:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Zakázat URL adresy v tomto příspěvku
Otázka
Jaká je barva nebe?:
Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
   

Přehled tématu - Délka školního výletu
Autor Zpráva
  Předmět příspěvku:  Re: Délka školního výletu  Odpovědět s citací
Mně osobně to přijde opravdu přehnané, osobně mám u syna i u dcery zkušenosti, že absolvovali většinou výletu o 5 - 6 škol. vyučovacích hodinách, následně se vraceli ke škole, naposledy takto byli třeba ve Chlumu na Třeboňsku, ale rozhodně nikde nechodili 20 km...
Příspěvek Napsal: pon 25. zář 2017 12:47:32
  Předmět příspěvku:  Re: Délka šk. výletu  Odpovědět s citací
Moji předchůdci vám již dostatečně odpověděli. Takže jenom shrnu:
Kdysi existovala nějaká norma k výletům, kterou ale školy upravovaly dle tradice a podmínek. Ale dnes nic takového není a školy i učitelé se rozhodují sami. Ale i dnes by měl výlet schvalovat ředitel školy. A to nejen jeho zajištění organizační a personální, ale i obsah a náplň. Pokud by se na výlětě něco stalo, musel by se vedle třídního zodpovídat i on.
Ze své zkušenosti si myslím, že v 5. třídě je vícedenní výlet nevhodný. K tomu jsou vhodné různé "horské školy" či ozdravné "školy v přírodě", které se dají se třídou běžně dělat a jsou k takové náplni, jakou plánuje pan učitel, daleko vhodnější. Ale i já obdivuji jeho odvahu a chvílím a oceňuji, že dětem nabízí tak náročnou aktivitu. Jistě své děti dobře ná a má vše dokonale promyšlené. Moje dcera měla kdysi také takovou třídní učitelku, která už v 1. třídě s dětmi bez problémů výletovala na více dní. Ale po celý rok je na to soustavně připravovala. Nejdříve krátkými výlety, pak víkendovými pobyty na venkově u svých příbuzných. Samozřejmě vše mimo školní čas, ze svého volna. Děti naučila chodit, snášet záítěž a pak s nimi zcela bez potíží absolvovala několikadenní výlet na horách.
Příspěvek Napsal: čtv 06. srp 2009 6:13:49
  Předmět příspěvku:  Re: Délka šk. výletu  Odpovědět s citací
Co se týká školních výletů, zde odkazuji na skvělý článek p. Nádvorníka, jehož optimistické závěrečné vyznění není doufejme utopií.

http://www.ucitelske-listy.cz/2009/06/j ... lnich.html
Příspěvek Napsal: úte 07. črc 2009 22:25:56
  Předmět příspěvku:  Re: Délka šk. výletu  Odpovědět s citací
No, takhle když to člověk čte, připadá mu to jako legrace. :D V reálu je to ale jiné. Setkáváte se častěji s takovýmito absurditami, :shock: které si na nás připravují nejen trenéři, ale i rodiče? :?: Slávka
Příspěvek Napsal: pon 06. črc 2009 22:04:04
  Předmět příspěvku:  Re: Délka šk. výletu  Odpovědět s citací
Hm, v tom případě bych asi doporučil hrát piškvorky, i když tam je kondice taky třeba, jinak únavou nerozeznáte křížky a kolečka.
Příspěvek Napsal: pon 06. črc 2009 13:44:01
  Předmět příspěvku:  Re: Délka šk. výletu  Odpovědět s citací
ne .. ve středu a rybník je 5 km daleko :)))
Příspěvek Napsal: pon 06. črc 2009 13:12:24
  Předmět příspěvku:  Re: Délka šk. výletu  Odpovědět s citací
Pokud se měl výlet konat v pátek na trase Česká republika - Nový Zéland a zápas měl být v sobotu ráno, byl plně v právu.
Příspěvek Napsal: ned 05. črc 2009 20:32:16
  Předmět příspěvku:  Re: Délka šk. výletu  Odpovědět s citací
přesně!!

Nedávno přišel kolega, že mu několik kluků odmítá jet při tělocviku na kole na nedaleký rybník .. Důvod? Trenér fotbalu říkal, že nemají jezdit, že mají v sobotu důležitý zápas.

Osobně mi to hlava nebrala .. trenér nechce, aby byli v kondici? :)
Příspěvek Napsal: ned 05. črc 2009 18:03:35
  Předmět příspěvku:  Re: Délka šk. výletu  Odpovědět s citací
Pokud vím, tak příslušné předpisy vždycky hovoří o "pravidlu přiměřenosti". Pan učitel je hrdina, který při této túře riskuje spoustu dětských odřenin a zhmožděnin (a faktem je, že 20 km v členitém terénu by bylo pro menší žáky skutečně existencionálním zážitkem). Kdybych byl rodičem, asi bych se nechal řídit svým dojmem z konkrétního učitele, zkušeností s ním a nechal bych si vysvětlit celkovou bezpečnostní koncepci výletu.

Faktem ovšem zůstává, že mladých sportovních nadšenců z řad učitelů je stále méně a méně, prostě proto, že při svých odvážných plánech narazí na současnou kondici dětí a obavy rodičů (někdy ovšem ne nepodložené, protože zvláště mladší učitelé onu přiměřenost vidí jinde; nicméně holt riskování patří k mládí).

Nejde mi teď o výše uvedenou délku trasy (která se zdá být vskutku náročnou, budu-li vycházet z údajů v dotazu ), ale o stále častější stížnosti rodičů na náročnost tělesného zatížení dětí v rámci školních akcí a tělocviků.

Za chvíli nastane doba, kdy, podobně jako v jiných zemích, bude školní výlet spočívat v přesunu z McDonalda do hotelu. Ohlídat bezpečnost žáků a jejich zdraví při stále horší úrovni jejich kondice je stále riskantnější a za chvíli bude pro učitele konání jakýchkoli výletů spojených s fyzickým zatížením věcí dost nelogickou.
Příspěvek Napsal: ned 05. črc 2009 12:52:05
  Předmět příspěvku:  Re: Délka šk. výletu  Odpovědět s citací
Když plánuji výlet ( jednodenní nebo i vícedenní), vždy mě zajímá, kam by žáci chtěli a co by si tam přáli dělat a vidět. Pak to prodiskutujeme, poslechnu si argumentaci a pak společně naplánujeme program. Funguje to! ;) Slávka
Příspěvek Napsal: ned 21. čer 2009 19:43:20


Přejít na:  
cron