Čtvrtek 24. 1. 2019, 20:00
Jak seznamovat žáky/ně II. stupně ZŠ s tématem zastoupení žen a mužů v rozhodovacích pozicíchChcete se vyhnout genderovým stereotypům ve výuce v 5.–9. třídě? Veronika Šprincová a Markéta Kos Mottlová si připravily online setkání speciálně pro učitele 2. stupně ZŠ a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií.
Předchozí webinář zaměřený na obdobnou problematiku pro 1. stupeň ZŠ najdete tady.Anotace setkání:Cílem setkání je představit téma zastoupení žen a mužů v politice a v rozhodovacích pozicích a ukázat, že se jedná o téma, které lze uchopit záživnou formou již na základních školách. Vyučující se během něj seznámí s aktuálními daty a vývojem v této oblasti jak v České republice, tak v mezinárodním srovnání. Představeny budou i argumenty, proč se tématem zabývat a metody, jak ho prezentovat žákům a žákyním včetně výukových materiálů a odkazů na vhodné zdroje.
Obsah setkání:- Úvod do tématu (data, statistiky, vývoj, mezinárodní srovnání) a důvody, proč se jím zabývat.
- Příčiny nevyrovnaného zastoupení žen a mužů v rozhodovacích pozicích.
- Jak o tématu diskutovat na II. stupni ZŠ (tipy na aktivity, představení a odkazy na výukové materiály).
Komu je setkání určeno:Setkání je určeno především vyučujícím II. stupně, kteří a které uvažují o zařazení tématu zastoupení žen a mužů v politice a v rozhodovacích pozicích do výuky.
Setkání je ZDARMA.
Lektorky:Veronika Šprincová je absolventkou Katedry genderových studií Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze, kde také několik let externě vyučovala. V současné době je ředitelkou obecně prospěšné společnosti Fórum 50 %, pro kterou od roku 2009 vytváří analýzy a pracuje jako lektorka. Ve své odborné práci se zaměřuje na téma rovnosti žen a mužů, především na zastoupení žen v politice. Od roku 2015 předsedá Genderové expertní komoře ČR.
Markéta Kos Mottlová absolvovala magisterské studium politologie na Filozofické fakultě UK, kde v současnosti pokračuje v doktorském programu. Ve Fóru 50 %, které podporuje vyrovnané zastoupení žen a mužů v politice a rozhodovacích pozicích, působí jako projektová manažerka a lektorka. Měla na starosti například mentoringový program mezi norskými, dánskými a českými političkami. Je zástupkyní Fóra 50 % v koalici Social Watch, kde se věnuje tématu feminizace chudoby. V červenci 2017 prezentovala v OSN monitorovací zprávu k naplňování Cílů udržitelného rozvoje (SDGs).
Chcete se před webinářem nebo po něm na něco zeptat? Můžete přímo tady.
V průběhu webináře budeme dotazy sbírat přímo ve webinářové online místnosti, ale dostane se i na otázky a témata z této diskuze.V digifoliu najdete o webinářích více podrobností!
[color=#BF0000][b]Čtvrtek 24. 1. 2019, 20:00
Jak seznamovat žáky/ně II. stupně ZŠ s tématem zastoupení žen a mužů v rozhodovacích pozicích[/b][/color]
Chcete se vyhnout genderovým stereotypům ve výuce v 5.–9. třídě? Veronika Šprincová a Markéta Kos Mottlová si připravily online setkání speciálně pro učitele 2. stupně ZŠ a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií.
[url=https://digifolio.rvp.cz/view/view.php?id=14922]Předchozí webinář zaměřený na obdobnou problematiku pro 1. stupeň ZŠ najdete tady.[/url]
[b]Anotace setkání:[/b]
Cílem setkání je představit téma zastoupení žen a mužů v politice a v rozhodovacích pozicích a ukázat, že se jedná o téma, které lze uchopit záživnou formou již na základních školách. Vyučující se během něj seznámí s aktuálními daty a vývojem v této oblasti jak v České republice, tak v mezinárodním srovnání. Představeny budou i argumenty, proč se tématem zabývat a metody, jak ho prezentovat žákům a žákyním včetně výukových materiálů a odkazů na vhodné zdroje.
[b]Obsah setkání:[/b]
[list][*]Úvod do tématu (data, statistiky, vývoj, mezinárodní srovnání) a důvody, proč se jím zabývat.
[*]Příčiny nevyrovnaného zastoupení žen a mužů v rozhodovacích pozicích.
[*]Jak o tématu diskutovat na II. stupni ZŠ (tipy na aktivity, představení a odkazy na výukové materiály).[/list]
[b]Komu je setkání určeno:[/b]
Setkání je určeno především vyučujícím II. stupně, kteří a které uvažují o zařazení tématu zastoupení žen a mužů v politice a v rozhodovacích pozicích do výuky.
Setkání je ZDARMA.
[b]Lektorky:[/b]
[i]Veronika Šprincová[/i] je absolventkou Katedry genderových studií Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze, kde také několik let externě vyučovala. V současné době je ředitelkou obecně prospěšné společnosti Fórum 50 %, pro kterou od roku 2009 vytváří analýzy a pracuje jako lektorka. Ve své odborné práci se zaměřuje na téma rovnosti žen a mužů, především na zastoupení žen v politice. Od roku 2015 předsedá Genderové expertní komoře ČR.
[i]Markéta Kos Mottlová[/i] absolvovala magisterské studium politologie na Filozofické fakultě UK, kde v současnosti pokračuje v doktorském programu. Ve Fóru 50 %, které podporuje vyrovnané zastoupení žen a mužů v politice a rozhodovacích pozicích, působí jako projektová manažerka a lektorka. Měla na starosti například mentoringový program mezi norskými, dánskými a českými političkami. Je zástupkyní Fóra 50 % v koalici Social Watch, kde se věnuje tématu feminizace chudoby. V červenci 2017 prezentovala v OSN monitorovací zprávu k naplňování Cílů udržitelného rozvoje (SDGs).
[color=#BF0000][b]Chcete se před webinářem nebo po něm na něco zeptat? Můžete přímo tady.
V průběhu webináře budeme dotazy sbírat přímo ve webinářové online místnosti, ale dostane se i na otázky a témata z této diskuze.[/b][/color]
[b]V [url=http://digifolio.rvp.cz/view/view.php?id=5539]digifoliu[/url] najdete o webinářích více podrobností![/b]