Odeslat odpověď
Uživatelské jméno:
Předmět:
Tělo zprávy:
Vložte sem vaši zprávu, může obsahovat maximálně 60000 znaků. 

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Velikost písma:
Barva písma
Možnosti:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Zakázat URL adresy v tomto příspěvku
Otázka
Jaká je barva nebe?:
Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
   

Přehled tématu - Ztracená třídní kniha?
Autor Zpráva
  Předmět příspěvku:  Re: Ztracená třídní kniha?  Odpovědět s citací
Taky jsme v minulosti museli TK zpětně dopisovat. Naštěstí za necelé 2 měsíce, ale i tak to bylo dost nepříjemné. Teď už se nás ale tyto starosti netýkají, přešli jsme na Etřídnici. A když jsme vedli nějakou dobu papírovou i elektronickou TK zároveň, tak to už se dá alespoň snadno dohledat. Jen se člověk upíše. :lol:
Příspěvek Napsal: pát 09. říj 2015 14:51:21
  Předmět příspěvku:  Re: Ztracená třídní kniha?  Odpovědět s citací
Neslyšel jsem o tom, že by to tak muselo být, osobně bych do ní někde poznamenal, že došlo ke ztrátě a vyšetřování ztráty třídní knihy :D , nějaké datum, abych to dokázal pak rozšifrovat. :)
Příspěvek Napsal: sob 30. bře 2013 21:40:10
  Předmět příspěvku:  Re: Ztracená třídní kniha?  Odpovědět s citací
Čili TK, která vznikla třeba v březnu jako kopie ztracené TK (mimo jiné na základě sešitů spolehlivých žáků), není nijak označena jako kopie a o ztrátě původního dokladu a jeho náhradě není veden žádný úřední zápis.
Příspěvek Napsal: sob 30. bře 2013 21:34:00
  Předmět příspěvku:  Re: Ztracená třídní kniha?  Odpovědět s citací
Odučené hodiny se dají rekonstruovat z platného rozvrhu a podkladů pro suplování, témata hodin pak ze sešitů spolehlivých žáků. :) V dnešní době je výhodné použít elektronickou třídní knihu, tam se asi ztráty obávat nemusíme, v organizaci je pověřený pracovník, která data zálohuje.
O falzifikátu bych nemluvil, to je příliš silné označení. Asi jsem měl za 20 let praxe dost štěstí, třídní knihu jsem nikdy nepřepisoval, ani jako vedení školy jsem se s tím nesetkal. Nyní už 5 let vyplňujeme elektronickou třídní knihu. Je to komfortní a všichni jsme si velmi rychle zvykli na výhody. Jistě to má i svoje mouchy, jako vše. :)
Příspěvek Napsal: sob 30. bře 2013 19:37:35
  Předmět příspěvku:  Re: Ztracená třídní kniha?  Odpovědět s citací
Ano, s touhle praxí jsem se jako učitel už několikrát setkal. Zapisoval jsem hodiny o měsíce zpátky, neměl jsem tušení, zda jsem je tehdy opravdu odučil. Dále jsme po tom nepátral, ale trošku mi vždycky vrtalo hlavou, zda se někde vede záznam o ztrátě TK, zda se sepisuje nějaký protokol. Nebo se tento prostě ukládá jako originál a stává se z něj tak vlastně falzifikát ? (O velké přesnosti asi nejde mluvit, jistě je tam hodně rozdílů.)Dělá se to takhle s písemnostmi v jiných oborech?
Příspěvek Napsal: sob 30. bře 2013 19:27:59
  Předmět příspěvku:  Re: Ztracená třídní kniha?  Odpovědět s citací
Dobrý den. Protože se jedná o povinnou pedagogickou dokumentaci, tak se musí třídní kniha založit nová a dopsat to, co už proběhlo. :)
Příspěvek Napsal: sob 30. bře 2013 13:10:40
  Předmět příspěvku:  Ztracená třídní kniha?  Odpovědět s citací
Zdravím vás, chci se zeptat co se stane když se ztratí třídni kniha nebo ji někdo vezme.
Příspěvek Napsal: pát 29. bře 2013 14:47:16


Přejít na: