Pozor! Jste na staveništi. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit seOdeslat odpověď
Uživatelské jméno:
Předmět:
Tělo zprávy:
Vložte sem vaši zprávu, může obsahovat maximálně 60000 znaků. 

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Velikost písma:
Barva písma
Možnosti:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Zakázat URL adresy v tomto příspěvku
Otázka
Kolik je na jedné ruce prstů?:
Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
   

Přehled tématu - Náplň práce učitele a asistenta pedagoga
Autor Zpráva
  Předmět příspěvku:  Re: Náplň práce učitele a asistenta pedagoga  Odpovědět s citací
Dobrý den, v souladu s § 38 zákoníku práce je Vám zaměstnavatel povinen přidělovat práci podle pracovní smlouvy. Pokud máte v pracovní smlouvě druh práce "asistent pedagoga", nemůže po Vás chtít, abyste vykonávala činnost učitelky mateřské školy. Skutečnost, že to po Vás požaduje, je v rozporu nejen se zákoníkem práce, ale i s vyhláškou o předškolním vzdělávání, protože od zákonného zástupce musí převzít dítě učitelka a předat zase jen učitelka. Asistent pedagoga nemůže vykonávat dohled nad dětmi. Už z názvu je zřejmé, že je určen k pedagogovi, to znamená, že vykonává činnosti na základě pokynů pedagoga. Pokud jste školou zapsanou ve školském rejstříku, tak hrozí, že v případě kontroly bude škole snížena (odebrána) dotace. Právní předpisy porušuje zaměstnavatel, ne Vy. Rámcově se můžete podívat do katalogu prací (nařízení vlády č. 222/2010 Sb.). Tam jsou nejnáročnější vykonávané práce pro jednotlivé druhy práce, ale na soukromé subjekty se toto nařízení nevztahuje.
Příspěvek Napsal: čtv 09. srp 2018 11:01:58
  Předmět příspěvku:  Náplň práce učitele a asistenta pedagoga  Odpovědět s citací
Dobrý den, pracuji v soukromé MŠ již rok. Jelikož si dodělávám vysokoškolské studium mám ve smlouvě napsáno asistent pedagoga, ale práci vykonávám jako plnohodnotná učitelka. Ve smíšené třídě mám deset dětí. Celý rok jsem si tvořila týdenní plány a diagnostiku dětí atd. Nyní chce po mě paní ředitelka, která sídli v jiném městě(můj zaměstnavatel má vice zařízeni a s ní komunikuji jen přes emaily), abych si tvořila integrované bloky. Můžete mi poradit nebo nějaký odkaz co vše je náplní učitelky a také jaké má pravomoci asistent pedagoga.Jde mi spíše o to, abych neměla odpovědnost za něco za co nemám a neměla z toho problém kdyby přišla kontrola. A má jediná praxe je zde a vše si dělám podle toho jak vyčtu v knihách a na internetu.
Děkuji Vám za odpovědi
Příspěvek Napsal: čtv 19. črc 2018 7:17:07


Přejít na: