Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Knížka First Days of School
PříspěvekNapsal: pát 20. srp 2010 20:36:07 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 10:59:11
Příspěvky: 1720
tam původně byl .. ale jen jako příloha hlavní stránky :)

_________________
H.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Knížka First Days of School
PříspěvekNapsal: pát 20. srp 2010 20:57:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 25. kvě 2009 11:07:27
Příspěvky: 101
Mgr. Hana Pilařová píše:
tam původně byl .. ale jen jako příloha hlavní stránky :)


Nu, tak to tam mějme jako stránku :-)

Jinak ještě jako příspěvek k tématu Management třídy ZDE. (Anglicky) Je o nastavování pravidel.

_________________
Jindřich


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Knížka First Days of School
PříspěvekNapsal: pát 20. srp 2010 21:30:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 01. čer 2010 16:33:58
Příspěvky: 19
Děkuji za všechny komentáře, ráda bych kdyby se ozval někdo kdo tu knížku používá také, snad nejsem jediná :o
O nastavování pravidel a jejich udržování je u nás hodně literatury a myslím, že i v mnoha školách se pravidla nastavují, i když nevím s jakou vervou se dodržují. Co kniha p. Harry Wonga zdůrazňuje a o čem jsem zatím v české literatuře nečetla jsou ony procedures já jsem je pro své žáky přeložila jako postupy práce. Všechny, které jsou v mém příspěvku jsou vybrané z knihy nebo různě zjištěné z internetu. V nich je další kouzlo, které zajistí klidné prostředí při hodině ( aspoň si to tak představuju, před svou mateřskou jsem nějakou dobu na základce učila, jinak mám největší zkušenostmi s dospělými studenty angličtiny :)

Ještě přidávám jednu vychytávku od "Wongových", jde o to dát každému žákovi číslo, které oni potom budou používat na všech testech a pracech. Srovnám si žáky podle abecedy a pak určím čísla pro žáky třetí třídy 3 a pro prvního žáka podle abecedy 01 - tedy 301, až pak budu chtít zapisovat známky a budu chtít práce srovnat podle abecedy nemusím hláskovat, ale pouze srovnat čísla. Je to myslím jednodušší. Já budu učit třídy 3 -9 , takže první číslo se bude řídit podle ročníku, takže když se mi něco zatoulá ( a to se mi občas stane) hned poznám jaký ročník to je a nemusím si pamatovat všechny příjmení. Zhodnoťte sami, já to použiji.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Knížka First Days of School
PříspěvekNapsal: pát 20. srp 2010 22:29:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 25. kvě 2009 11:07:27
Příspěvky: 101
Helena Lyerová píše:
Ještě přidávám jednu vychytávku od "Wongových", jde o to dát každému žákovi číslo, které oni potom budou používat na všech testech a pracech. Srovnám si žáky podle abecedy a pak určím čísla pro žáky třetí třídy 3 a pro prvního žáka podle abecedy 01 - tedy 301, až pak budu chtít zapisovat známky a budu chtít práce srovnat podle abecedy nemusím hláskovat, ale pouze srovnat čísla. Je to myslím jednodušší. Já budu učit třídy 3 -9 , takže první číslo se bude řídit podle ročníku, takže když se mi něco zatoulá ( a to se mi občas stane) hned poznám jaký ročník to je a nemusím si pamatovat všechny příjmení.

Pěkné a šikovné. Takové a podobné vychytávky sbíráme ve WIKI ZDE
Jinak pro mne je ta kniha nová. Tak moc děkuji za tip. :-)

_________________
Jindřich


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Knížka First Days of School
PříspěvekNapsal: čtv 16. zář 2010 21:11:24 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18. zář 2009 21:23:11
Příspěvky: 227
Jak se vám osvědčilo postupování dle pravidel?? Jak se vám tím to způsobem učí?
Já jsem začala využívat lístečky na omluvy a zatím to je přínosné, uvidím, jak to bude nadále.
Hanka D.

_________________
Hanka Z.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Knížka First Days of School
PříspěvekNapsal: pát 17. zář 2010 20:08:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 01. čer 2010 16:33:58
Příspěvky: 19
Moc zdravím,

začala jsem se vším, co jsem si připravila podle zmiňované knihy. Pravidla jsem nakonec dala tři a to bud připravený, bud aktivní a respektuj ostatní. Pravidla, sankce a odměny jsem nechala všechny děti ( od 4. třídy) donést domů a podepsat rodiči, vrátily se mi všechny až na jednoho rodiče ( romské národnosti, který měl pocit , že na toto slouží školní řád). Děti se s pravidly už celkem sžily, pink slip i students responsibility slip používají, i když začínám mít pocit, že si myslí, že je to omluva a že jich mohou dát kolik chtějí. Budu muset upravit postupy a omezit počet na týden/ měsíc. Každopádně všichni ví, že pokud jich budu mít víc jak pět za měsíc, budu to s nimi už osobně řešit.
Co se týče sankcí za nedoržování pravidel, tento týden jsem se dostala na úkol navíc a po pravdě řečeno bych ráda všem ukázala svoje odhodlání dotáhnout postihy do konce :-), ale problémy samozřejmě nevyhledávám. Další postřeh je , že jména na tabuli, která píšu za první porušení pravidla budu psát na speciální tabuli tak , aby tam mohly viset celý týden, taková mírná tabule hanby jen musím ještě vymyslet jak ji anglicky nazvu.

Moc děkuju za zájem

Helena


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Knížka First Days of School
PříspěvekNapsal: sob 18. zář 2010 9:32:23 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 01. čer 2009 11:07:29
Příspěvky: 1671
Hanko a Heleno, děkujeme za vaše zprávy o zkušenostech s touto knihou. Moc se budeme zvědaví na další pokroky. ;)
Máte-li ještě někdo vyzkoušené návody z této knihy, napište nám. Ať víme, jak vám daří.

_________________
Jana


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Knížka First Days of School
PříspěvekNapsal: pon 20. zář 2010 7:11:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 25. kvě 2009 11:07:27
Příspěvky: 101
Mgr. Hana Dědková píše:
Jak se vám osvědčilo postupování dle pravidel?? Jak se vám tím to způsobem učí?

Já jsem se k první hodině "před tabulí" v novém školním roce dostal až minulý týden. Po deseti dnech strávených s celou školou na Slovensku, kde jsme s dětmi lozili dolinami po žebřících a brodili se potoky, mi bylo jasné, že pravidla a procedury nevyužuji, jak jsem si původně představoval. Ty společné zážitky měly skvělý vliv na vztahy a vzájemnou důvěru. Proto jsem si troufl jít na představení pravidel trochu jiným způsobem a zapomenout na "procedures". Viz. prezentace (Mám někde uloženou i interaktivní verzi, kde jsou reakce mých žáků na otázku "What makes Mr. Strejcek happy?") Místo diskuze o pravidlech jsme realizovali diskuzi nad výroky "...makes happy...", ve které se většina shodla na tom, že vzájemné štěstí žáků a učitele se při výuce podmiňují a jsou k tomu potřeba určité podmínky na obou stranách. Já jsem své "potřeby" předložil v prezentaci (ty se staly také pravidly) Děti mi ty své předkládaly v DÚ (ze dvou tříd mi DÚ nepřinesl pouze 1 žák) Potom, co jsem si je přečetl a rozdal, vzal jsem jejich návrhy výslovně na vědomí a slíbil, že se jim pokusím, tam kde to jde, vyjít maximálně vstříc. Malá kolize byla v mém pravidlu: "Student are active and motivated to learn English" a přáním některých žáků: "No homeworks." Na to se budu muset ještě podívat :) DÚ jsem se rozhodl známkovat. Známkování DÚ: Ano nebo Ne? To už by dalo na samostatnou diskuzi.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________
Jindřich


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Knížka First Days of School
PříspěvekNapsal: pon 20. zář 2010 7:53:20 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 01. čer 2009 11:07:29
Příspěvky: 1671
Jindřichu, to se povedlo!
Pěkně jste zužitkoval předcházející společný pobyt a promítl ho do prezentace. Přeji oběma stranám, aby jim vzájemná snaha o štěstí vydržela.
Máte ještě nějaký postřeh z knihy?

_________________
Jana


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Knížka First Days of School
PříspěvekNapsal: ned 26. zář 2010 14:49:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 01. čer 2010 16:33:58
Příspěvky: 19
Jsme tady zpátky a posouvám naši diskusi zase o kousek dál. Mne opravdu zajímá classroom management a jak to zatím vypadá tady v Čechách se to moc neřeší:-)
Našla jsem aktivitu, která posouvá First Days of School o 1000 km dopředu. Jde o Whole Brain Teaching autora Chris Biffle.
Jestli Vás to zajímá , tady je odkaz. Já už mám jejich ebook stažený i vytisknutý a už se chystám na zapojení jejich systemu do mých hodin.
http://wholebrainteaching.com/

Co vy na to???


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku: Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: