Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Začínající učitel
PříspěvekNapsal: úte 14. pro 2010 11:36:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. lis 2010 10:48:02
Příspěvky: 14
Zdravím,
metody RWCT jsme probírali v rámci didaktiky, hodnotím je velmi kladně a určitě je ve své praxi budu využívat!
Chtěla bych se zeptat vás, učitelů, které z nich používáte nejraději? Které se vám jeví jako nejefektivnější?


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Začínající učitel
PříspěvekNapsal: úte 14. pro 2010 12:38:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 01. zář 2009 13:21:21
Příspěvky: 88
Zdravím, co se týče metod RWCT, líbí se mi skoro všechny, ale moje soukromé TOP jsou: např. Kmeny a kořeny, skládankové učení, Kostka, čtení s otázkami,, INSERT,Vennovy diagramy a T graf. všechny používám v rámci cizích jazyků a zeměpisu. Musím ale říci, že příprava mi zabírá mnohem mnohem ( a ještě jednou) více času než u !klasické" přípravy na hodinu. Ale nevadí, vidím v tom smysl. Dáša


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Začínající učitel
PříspěvekNapsal: úte 14. pro 2010 13:34:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. lis 2010 10:48:02
Příspěvky: 14
Dagmar,
děkuji za odpověď. Mohu se zeptat, jak konkrétně využíváte metodu skládankového učení v hodinách cizího jazyka?
Děkuji,
P.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Začínající učitel
PříspěvekNapsal: sob 18. pro 2010 13:19:00 
Milá Dagmaro,
v případě, že se prozatím nechystám absolvovat kurzy RWCT, ale moc ráda bych si sama osvojila jednotlivé metody, techniky a pravidla, doporučila byste mi nějakou dobrou literaturu?

Případně, kde bych našla návrhy na konkrétní realizace např. pro český jazyka a literaturu a výtvarnou výchovu?

Weby České gramotnosti.cz i Kritického myšlení.cz mám projité, ale neuspokojují mne v typu/množství/uspořádání informací pro nastudování RWCT.

Měla byste pro začínající učitele tip?
Děkuji


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Začínající učitel
PříspěvekNapsal: pon 20. pro 2010 13:05:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 20. pro 2010 13:01:12
Příspěvky: 1
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jaké máte zkušenosti se slovním hodnocením. Podle mých zkušeností jsou známky ve školní praxi rozšířenější než slovní hodnocení. Oznámkování žáka je rychlejší a dá se srovnávat s ostatními, ale na druhou stranu je slovní hodnocení konkrétnější a může žákovi pomoci pojmenovat, co mu jde a v čem by se měl zlepšit nebo co by měl dělat jinak. Domnívám se, že pro učitele může být někdy velmi těžké napsat slovní hodnocení žákovi na míru a navíc je to pro něj i časově náročné.
Chtěla bych se zeptat vás zkušenějších, jaké s ním máte zkušenosti. Zajímá slovní hodnocení spíše žáky nebo jejich rodiče? Setkali jste se s tím, že žáky (a jejich rodiče) slovní hodnocení vůbec nezajímá? Nebo vás naopak rodiče žádali o tuto formu hodnocení?
Děkuji vám za odpovědi.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Začínající učitel
PříspěvekNapsal: pon 20. pro 2010 17:37:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 09. čer 2009 21:09:00
Příspěvky: 1230
Dobrý den Magdaleno,
děkujeme za dobrý dotaz, určitě tato věc trápí myslím nejen začínající učitele. Je to takový evergreen :) .
O tom, zda je slovní hodnocení lepší a kdy a jak jej použít, se již více diskutovalo v tématu Známka, nebo slovní hodnocení. Směrovala bych tento dotaz tam, abychom si udrželi v tématech pořádek. Ponechme toto téma na otázky, které vrtají hlavou speciálně jen a jen začínajícímu učiteli, ostatní, které by zajímali i ostatní, pišme do dalších témat. Díky! ;)

Vaši otázku jsme zkopírovala do tématu sema zvu všechny, kdo by se k Vaší otázce chtěli vyjádřit.

_________________
Lucie Slejšková
EDUin
www.eduin.cz, www.rodicevitani.cz


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Začínající učitel
PříspěvekNapsal: ned 26. pro 2010 22:10:19 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. kvě 2009 19:32:25
Příspěvky: 2431
Zajímavé metodiky z pohledu praxe - náměty pro začínající učitele na stránkách SYNERGIE.

_________________
Pavlína Hublová
koordinátor referátu pro správu a rozvoj Metodického portálu RVP.CZ


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Začínající učitel
PříspěvekNapsal: úte 09. srp 2011 14:12:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 20. čer 2011 13:20:35
Příspěvky: 55
Jsem jen o krok před vámi a pokud sem ještě občas zavítáte, nabízím ke čtení svůj blog Začínající učitelka http://janakrotilova.blogy.rvp.cz/


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Začínající učitel
PříspěvekNapsal: stř 14. bře 2012 2:05:57 
učitelka v civilu...


vzpomínám si na film o Básnících, jak mladý gymnazista Štěpán pozoroval klíčovou dírkou u maminky švadleny svojí fyzikářku v podprsence a pravil.."učitelka ve spodním prádle je jako generál v trenýrkách.."

;)
já mám štěstí, že žiju počestně a slušně a navíc učím v jiném městě, ale jsem mladá, takže:
- kouřím
- chodím se bavit, pít, tancovat do klubů jako každý mladý člověk, chci se procházet ulicí a opilá zpívat, jak je na světě krásně..
- samozřejmě randím a jsem-li zamilovaná, těžko se bráním chození po městě s přítelem, aniž bychom se netulili, sem tam sedneme na lavičku a děláme "neslušné" věci..
- někdy mám špatnou náladu a vyjedu na prodavačku, vynadám řidiči, nepřispěju na děti s rakovinou...
- někdy si chci v knihkupectví koupit erotickou literaturu

jistě chápete na co narážím... a teď vás potkají děti nebo jejich rodiče...mám se nad to povznést? nelze se přece chovat jako jeptiška, ale co autorita... bd budu svá a budu to ignorovat a smířit se s tím, že rodiče mých dětí mě uvidí na společné oslavě silvestru na náměstí opilou v náručí dvou kamarádů a nebo se tak přestat chovat... ze začátku, když jsem učila hodně malé děti, jsem dokonce měla problém trochu v sexuální stránce...při různých "zvrhlotech" mi lezlo na mysl, že vychovávám děti..


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Začínající učitel
PříspěvekNapsal: sob 06. dub 2013 21:12:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. zář 2011 20:59:01
Příspěvky: 50
Učitel cizího jazyka má výhodu malé skupiny - dějepisář bude mít vždycky "plný počet", tj. až 34 dětí nebo studentů.
Učitel cizího jazyka může učit také v jazykové škole, agentuře apod. a tím se mu otevřou sociální a metodické (i finanční) možnosti, které ve škole nejsou. To lze i kombinovat s výukou ve škole.
Některé kýžené rady jsou zde: www.projekty.osu.cz/synergie/dok/konfer ... ackova.pdf


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku: Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: