Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pracovní doba pedagogů
PříspěvekNapsal: úte 24. led 2012 20:51:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 26. říj 2011 22:54:40
Příspěvky: 2
Nám je 8hodinovou pracovní dobou neustále vyhrožováno ze strany vedení školy, kdykoliv se ozveme, že si musíme veškeré akce typu seminářů, školení,exkurzí, kulturních akcí, školních výletů, olympiád a soutěží "nasuplovávat". V praxi to vypadá tak, máme 21 hodin v rozvrhu. Kdykoliv ale dojde k výše uvedené "školní akci", což bývá průměrně několikrát týdně, všechny hodiny, které jsme nestrávili za katedrou, si nahrazujeme. Takže ve skutečnosti strávíme ve škole a na školních akcích nespočet hodin,které nám nikdo neplatí. Pochopitelně někdo více někdo méně. Nevím, jak by to vypadalo, kdybychom tedy vzali pí ředitelku za slovo a byli fyzicky ve škole od 7:30 do 16:00 a potom se sbalili a odešli.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Pracovní doba pedagogů
PříspěvekNapsal: úte 24. led 2012 20:57:33 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: ned 21. čer 2009 12:14:57
Příspěvky: 673
Jednou bychom to měli udělat.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Pracovní doba pedagogů
PříspěvekNapsal: stř 25. led 2012 15:15:34 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 07. led 2010 20:08:24
Příspěvky: 90
My máme povinnost být ve škole od 7.00 do 13:30.

_________________
Daya


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Pracovní doba pedagogů
PříspěvekNapsal: stř 25. led 2012 17:38:18 
Tak kdyby u nás zavedli pevnou pracovní dobu, pomáhala bych si urychleně jinam. Tohle může zavést jedině vedení, které už asi zapomnělo, jak náročná práce učitele je a pracovní dobu nemůžeme mít jako dělníci! Každopádně by to mělo být jasně dané pro všechny stejně - jak vidím, někde vládne ředitel(ka), který asi nikdy neučil(a). Já učím na 1. stupni a odcházím v jednu vyždímaná jak citrón a šťastná letím domů dát si v klidu kafe a alespoň na hodinu tzv.vypnout, jinak bych to nezvládla - a to je mi teprve 33 let.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Pracovní doba pedagogů
PříspěvekNapsal: stř 25. led 2012 19:42:59 
Souhlas. Učím na 2. stupni, rozvrh mám pestrý, někdy 5 hodin v kuse, jindy okna a až do půl čtvrté, ale jeden den mám až na čtvrtou vyučovací hodinu a ten den učím jen 3 hodiny. Je to za celý náročný týden tzv.oddechový den. Jak by se u mne řešila nějaká doba od do? Nechápu, to snad nemůžou někde myslet vážně? U nás na škole by s nějakou nařízenou pracovní dobou těžko pochodili, kolegové - braňte se, zavání to dobou 20 let starou.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Pracovní doba pedagogů
PříspěvekNapsal: stř 25. led 2012 21:09:25 
Pro zajímavost se podívejte, jak je to v jiných zemích. Všimněte si čísel 195 dní v roce, 1265 hodin, a podrobný rozpis včetně 15 minutových svačin, setkání s rodiči, atd. (např na straně 9 a 10) na http://www.teachers.org.uk/files/Workload-A5-7037.pdf a dál hledejte sami(y)


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Pracovní doba pedagogů
PříspěvekNapsal: ned 26. úno 2012 20:28:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 16. čer 2011 17:15:27
Příspěvky: 10
Taky nerozumím tomu, proč by měl učitel trávit v zaměstnání přesně 8,5 hodiny. Nehledě na to, že je to prakticky nemožné.
Na naší škole je to vyřešeno perfektně - zápis skutečného příchodu a odchodu, zbytek - práce doma ... a tak by to mělo být.

Martin píše:
Souhlas. Učím na 2. stupni, rozvrh mám pestrý, někdy 5 hodin v kuse, jindy okna a až do půl čtvrté, ale jeden den mám až na čtvrtou vyučovací hodinu a ten den učím jen 3 hodiny. Je to za celý náročný týden tzv.oddechový den. Jak by se u mne řešila nějaká doba od do? Nechápu, to snad nemůžou někde myslet vážně? U nás na škole by s nějakou nařízenou pracovní dobou těžko pochodili, kolegové - braňte se, zavání to dobou 20 let starou.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Pracovní doba pedagogů
PříspěvekNapsal: stř 25. črc 2012 9:43:22 
Učím na soukromé škole, kde je pracovní doba stanovena od 7:00 do 15:30. Kdo s tím má problém, může odejít. Třídní schůzky a výlety jako přesčasy? :lol: :lol: :lol:


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Pracovní doba pedagogů
PříspěvekNapsal: stř 25. črc 2012 10:04:37 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: stř 07. črc 2010 7:04:19
Příspěvky: 349
Pracovní doba je stanovena na osm hodin denně, podíl přímé práce je stanoven ve smlouvě, další setrvání na pracovišti případně další povinnosti( dozory) by měly být stanoveny v náplni práce. Čím přesněji, tím lépe. Jde také o bezpečnost práce apod. Výlety asi těžko někdo dá do přesčasů- z finančních důvodů spíš půjde o náhradní volno apod. Některé školy prostě nikam nejezdí- vypisování cestovních příkazů a zpráv apod. je jistě také důvodem.
Každá škola může věci řešit podle svého a jak již podotkl kolega- komu se nelíbí......


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Pracovní doba pedagogů
PříspěvekNapsal: pon 10. zář 2012 23:13:48 
Pokud vím, školský zákon praví, že pracovník má být na pracovišti po dobu vykonávání přímé pedagogické činnosti, pokud mu ovšem ředitel školy pracovní dobu neupraví. Takže vše je na řediteli. Nevím, co někteří ředitelé kombinují. Chtějí být nejspíš papežštější než Benedikt.
A ještě P.S.: Nikde v zákonech jsem nenašel, že mezi povinnou dokumentaci školy patří evidence příchodů a odchodů pedagogů. Může mi někdo poradit, kde to je?


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku: Předchozí  1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: