Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kvalifikace učitele pro výuku jazyků
PříspěvekNapsal: čtv 03. kvě 2012 12:02:48 
Dobrý den,
velmi vážně uvažuji o tom, že bych učila jazyky na střední nebo základní škole. Nemůžu se dopátrat, jaké standarty bych měla vlastně splňovat. Na své cestě životem jsem posbírala tyhle papíry:
angličtina - základní státní zkouška, ale v praxi naprosto plynulá, dělala jsem překladatelku i tlumočnici
němčina - maturita, v praxi se bez větších problémů domluvím
ruština - mezinárodní zkouška z obchodní ruštiny, domluvím se.

Jinak jsem vystudovala VŠE, mám titul Ing., takže bych pravděpodobně mohla učit odborné ekonomické předměty?
Pedagogikou jsem oficiálně nepolíbená, neoficiálně mám za sebou různá doučování a taky oba rodiče pedagogy, takže si dovedu představit celkem jasně, do čeho jdu.
Učím se rychle, takže není problém si udělat jednu nebo dvě zkoušky a mít příslušná lejstra. Ale jaká?


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kvalifikace učitele pro výuku jazyků
PříspěvekNapsal: čtv 03. kvě 2012 13:25:55 
Dobrý den.
Nejsem učitel ani odborník, ale myslím, že stačí udělat si pedagogické minimum. Pokud jste jazyky studovala na VŠ, pak by neměl být problém ;)
Horší ale bude sehnat místo...


Naposledy upravil Ondřej Hoberla dne ned 06. kvě 2012 20:30:05, celkově upraveno 1

Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 1
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kvalifikace učitele pro výuku jazyků
PříspěvekNapsal: pát 04. kvě 2012 9:25:13 
Jasně, to je problém všude. Jenže bohužel v mém oboru (marketing, event. překladatelství) se nehledí na denní ani noční hodinu. Takže se pracuje, když je práce a nikoho nezajímá, že máte děti, které je potřeba vyzvednout ze školky. Školství mi přijde více předvídatelné, snadněji plánovatelné. A kromě toho mě to baví víc, než čtyři hodiny řešit, jestli zelená v logu je dost zelená apod.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kvalifikace učitele pro výuku jazyků
PříspěvekNapsal: pát 04. kvě 2012 16:50:42 
Návštěvník píše:
Jasně, to je problém všude. Jenže bohužel v mém oboru (marketing, event. překladatelství) se nehledí na denní ani noční hodinu. Takže se pracuje, když je práce a nikoho nezajímá, že máte děti, které je potřeba vyzvednout ze školky. Školství mi přijde více předvídatelné, snadněji plánovatelné. A kromě toho mě to baví víc, než čtyři hodiny řešit, jestli zelená v logu je dost zelená apod.

Já Vás samozřejmě chápu, ale raději běžte dělat překladatele nebo tlumočníka. Pokud byste šla učit na ZŠ, tak by se Váš plat pohyboval kolem 20 000 Kč a výš hrubého (To má na 1. stupni učitel, který učí 5-6 hodin denně). Navíc se musí na školství ušetřit asi 2,5 mld. Kč. A na kom to vezme? No přeci na učitelích...


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kvalifikace učitele pro výuku jazyků
PříspěvekNapsal: sob 05. kvě 2012 8:36:51 
Učí 5-6 hodin denně? Co tak si zjistit úvazek učitele, než se pustím do diskuse?


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kvalifikace učitele pro výuku jazyků
PříspěvekNapsal: sob 05. kvě 2012 13:44:52 
Obvykle učí 5 hodin denně, ale jednou nebo dvakrát týdně má odpolední vyučování (mám pocit, že je to tělocvik a literární výchova).


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kvalifikace učitele pro výuku jazyků
PříspěvekNapsal: sob 05. kvě 2012 19:02:11 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: ned 21. čer 2009 12:14:57
Příspěvky: 673
Úvazek učitele je 22 hodin přímé vyučovací povinnosti.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kvalifikace učitele pro výuku jazyků
PříspěvekNapsal: ned 06. kvě 2012 5:12:54 
Pane Hoberlo, tělocvik a literární výchova??!!! Chápu tedy správně, že všichni učitelé 1. stupně učí odpoledne TV a LV? Tedy vy jste odborník! Kdybych v diskuzi žádala radu, pak bych uvítala odpověď někoho, kdo tématu rozumí.
Šestnáctiletý student radí dospělé ženě, kterou práci zvolit... - Portále, kam to spěješ?


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 4.2
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kvalifikace učitele pro výuku jazyků
PříspěvekNapsal: ned 06. kvě 2012 19:18:55 
Já si vážím i názoru šestnáctiletých. Minimálně mají cenu jiného úhlu pohledu. Ono to, kam chci směřovat si stejně musím rozhodnout sama, sebekvalifkovanější poradce je pořád jenom poradce, který nechodí v mých botách.
Zatím mi učitelství pořád přijde jako zajímavá alternativa. Mé dosavadní zaměstnání prostě byly stresující a časově náročné. Nedovedu si představit, jak to budu dělat se dvěma dětmi. Nechám si je vychovávat? Proč jsem si je teda pořizovala?
Vím, že učit je taky stresující, na školách se příliš často zabývají sami sebou a ne žáky (věčné reformy které nikam nevedou), ale mě to pořád přijde jako naplňující práce. Mám to štěstí, že nemusím vydělávat velké peníze, od toho mám muže. Mohu si tedy dovolit ten luxus, věnovat se tomu co mě baví a u toho zvládat bez potíží rodinu.
A zpátky k tématu. Co je tedy myšleno kvalifikací pro výuku jazyků na SŠ? Pouze aprobace na PF nebo se uznávají i nějaké certifikáty?


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kvalifikace učitele pro výuku jazyků
PříspěvekNapsal: ned 06. kvě 2012 20:27:11 
Návštěvník píše:
Pane Hoberlo, tělocvik a literární výchova??!!! Chápu tedy správně, že všichni učitelé 1. stupně učí odpoledne TV a LV? Tedy vy jste odborník! Kdybych v diskuzi žádala radu, pak bych uvítala odpověď někoho, kdo tématu rozumí.
Šestnáctiletý student radí dospělé ženě, kterou práci zvolit... - Portále, kam to spěješ?

Cením si Vašeho názoru. Jak jsem ale řekl, nejsem odborník. Ano, tělocvik na prvním stupni v 5. třídě "7." vyuč. hodinu. Na tu literární výchovu se zeptám, protože si nejsem úplně jistý. Panu Zdeňkovi děkuji za doplnění. Tazatelce bych rád vzkázal, že pokud jí přijde práce učitele zajímavá, zábavná a kreativní, pak ať neváhá a do školství jde. Jazykové učitele se zápalem pro výuku by uvítali všichni studenti. (Jednoho takového mám a nemohu si to vynachválit- Jazyk mě moc baví a dobře si všechno pamatuji i bez učení.)
Na portál jsem se přidal s tím, že si rád přečtu názory a články učitelů a rád přispěji něčím vlastním. (Myslím, že např. při psaní blogu a publikování DUMů není problém s věkem.) Mám v rodině učitele, takže se o to přirozeně zajímám, ale to jen tak na okraj ;)


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku: 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: