Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Úraz ve škole - vina na pedagoga
PříspěvekNapsal: úte 10. zář 2013 12:22:29 
Nastoupila jsem do školy jako asistentka pedagoga ke klukovi do 3. třídy. Hned od začátku roku mi byly rozepsány dohledy na chodbách o přestávkách a venku na plácku u školy - po dobu velké přestávky. Hned můj první dohled se stal úraz - hoch ze 4. třídy uklouzl a zlomil si nohu. K mému neštěstí, já jej neviděla, nikdo mi nic nenahlásil, dokonce i děti, kteří jinak přijdou věci hned hlásit nic neříkali. Hoch nahlásil až další vyučovací hodinu, že na plácku uklouzl a pak to začali kolegové řešit. Všichni na mne teď koukají přes prsty, že si nedokážu ohlídat děti ( v době velké přestávky tam mám i 80 dětí). Ono to ale opravdu nejde, mít oči všude. Je mi to moc líto, jenže ted s tím nic nenadělám :-(

Máte někdo na to stejný názor jako já?


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Úraz ve škole - vina na pedagoga
PříspěvekNapsal: úte 10. zář 2013 17:18:37 
stojím za vámi.Učím 30 let a hlídání dětí (školní výlety, přestávky, exkurze) to je noční můra. Stokrát děti poučíte, tisíckrát je napomenete a je to stále stejné. To že hoch úraz nehlásil mu přitěžuje, ne vám. Ve školním řádu by mělo být zakotveno : žák ihned nebo neprodleně ohlásí úraz ve škole. Na pozdější ohlášení (např.druhý den) se nehledí jako na školní úraz. Škola se tím musí bránit falešným nařčením. A to, že na vás kolegové zahlížejí_ Nic si z toho nedělejte. Já vím, začínáte a zrovna jako na potvoru tohle. Ono se to ale časem nějak "vystříbří".
Karvaiová


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Úraz ve škole - vina na pedagoga
PříspěvekNapsal: úte 10. zář 2013 17:47:01 
no, on to nahlásil hned následující hodninu ve sborovně....mne prostě ty děti ještě neznají, je to jako naschvál :roll:
to jsem se teda moc dobře nezapsala


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: