Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kvalifikace učitele
PříspěvekNapsal: ned 02. úno 2014 17:26:37 
Dobrý den, chci se trošku zdlouhavěji zeptat, na co mám vlastně z pohledu učitele kvalifikaci. Vystudovala jsem v 2003 Filozofickou fakultu MU v mgr. studijním programu humanitní studia obory historii, pedagogiku (Mgr.), tamtéž doplňující pedagogické studium k získání učitelské způsobilosti v rámci celoživot. vzd. pro předměty historie - pedagogika na SŠ a k tomu program celoživot. vzdělávání na téže fakultě specializační program speciální pedagogika, dále přímo k této spec. ped. ještě program celoživot. vzd. specializační program Speciální pedagogika se zaměřením logopedie. Doposud jsem učila na ZŠ na 2. stupni dějepis atd. a na SŠ dějepis, pedagogiku, základy společenských věd a brali mě jako kvalifikovanou. Nyní si hledám práci po mateřské, pořád se mění zákony a vlastně nevím, co k čemu je. Snad ty roky studií k něčemu byly. Jde mi např. o práci v MŠ v logopedické třídě. Na osvědčení je přímo ve stručnosti napsáno, že jsem prokázala vědomosti k této práci a mohu zabezpečovat výuku resp. předškolní přípravu zdravotně postižených dětí, ale ředitelka MŠ prostě neví, zda mám nebo nemám kvalifikaci. Přijde mi, že osvědčení je napsáno prostě zvláštně... Kolegové ze studií ale po ukončení tohoto studia pracují běžně v MŠ, speciálním školství apod., proto to vesměs také studovali. Stejně tak, když bych měla možnost učit dějepis na ZŠ, zda můžu. Velmi ráda si kvalifikaci doplním, ale chci vědět, co vlastně můžu v profesi učitele vykonávat. Děkuji moc za odpověď.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: